копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2014 р. Справа № 818/1671/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю: секретаря судового засідання - Прімової О.В.,
представника позивача - Громова Р.С.,
представника відповідача - Будакова В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фіор-Агро" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ТОВ "Фіор-Агро", звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області про скасування рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування від 19.06.2014 р. № 2.
Свої вимоги мотивує тим, що єдиним критерієм, за яким можливо виключити позивача з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування є поставляння сукупно несільськогосподарських товарів питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (п.209.6 ст. 209 Податкового кодексу України, п. 6.11 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 16.01.2014 р. № 26). Позивач зазначає, що згідно додатку 9 до податкової декларації з ПДВ Розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг (ДС9) за травень 2014 р. вбачається, що в період з 01.06.2013 р. по 01.06.2014 року обсяг постачання сільськогосподарських товарів (послуг) складає 100 відсотків до вартості всіх товарів (послуг). Зазначений Розрахунок був прийнятий контролюючим органом 20.06.2014 р., що підтверджується квитанцією № 2. Жодних недоліків чи невідповідності даних вказаного Розрахунку виявлено не було. Також позивач зазначає, що відповідач у своєму рішенні дійшов висновку про те що позивач не є виробником сільськогосподарської продукції у зв'язку з відсутністю документів у відповідача, що не є самостійною підставою, для виключення позивача з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.
Від відповідача надійшло заперечення в якому відповідач зазначає, що рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування від 19.06.2014 р. № 2 є правомірним та відповідає вимогам чинного законодавства.
Представник позивача в судовому засіданні вищевказані позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував з підстав викладених у запереченні.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивач, ТОВ "Фіор-Агро", є юридичною особою та з 01 січня 2013 року зареєстрований, як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7), копією довідки з ЄДРПОУ (а.с.8), копією свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (а.с.9).
19 червня 2014 року ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області було прийнято рішення №2 про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування (а.с.10).
Відмовляючи в задоволенні позову суд виходив з наступного.
У відповідності з п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.78, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України та на підставі наказу ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області від 06.06.2014р. №1151 «Про призначення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Фіор-Агро» код за ЄДРПОУ 37695997» ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Фіор-Агро» з питань правильності формування показників в деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.10.2012р. по 28.02.2014р.
За результатами проведеної перевірки було складено акт "Про результати документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Фіор-Агро» код за ЄДРПОУ 37695997 з питань правильності формування показників в деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.10.2010 по 28.02.2014 року» від 13.06.2014р. №2227/2204/37695997/211 (а.с.25-34).
З вказаного акту перевірки вбачається, що в ході проведення перевірки було встановлено порушення позивачем п.209.6 ст.209 Податкового кодексу України, а саме: не підтверджено статус ТОВ «Фіор-Агро» як сільськогосподарського підприємства, яке застосовує спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства.
Також, було встановлено відсутність об'єктів оподаткування по операціях з придбання робіт (послуг) у підприємств-постачальників, які мають ознаки нереальності здійснення операцій, по яких відсутній факт реального вчинення господарських операцій, та по операціях з продажу цих робіт (послуг) підприємствам-покупцям.
Відповідно до п.209.1 ст.209 Податкового кодексу України, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
На момент складання акту перевірки у ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області були відсутні будь-які підтверджуючи документи щодо власних чи орендованих земельних ділянок, що використовуються ТОВ «Фіор-Агро» для здійснення господарської діяльності та відсутні підстави з урахуванням ст. 209 Податкового кодексу України щодо визнання ТОВ «Фіор- Агро», як сільськогосподарського підприємства спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.
Згідно даних звітності за формою 1 ДФ «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків, і сум утриманого з них податку» за IV квартал 2013 року та І квартал 2014 року кількість працюючих в ТОВ «Фіор-Агро» становить 1 особа.
Враховуючи те, що у ТОВ «Фіор-Агро», чисельність працівників не дозволяє здійснювати сільськогосподарську діяльність підприємства, а також відсутні необхідні умови для здійснення господарських операцій, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, то операції ТОВ «Фіор-Агро», не є господарською діяльністю підприємства, в розумінні п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України.
У зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів, щодо наявності у позивача достатньої кількості працівників, власних або орендованих основних фондів, які могли бути використані при вироблені ним сільськогосподарської продукції у періоді, який перевірявся, неможливо підтвердити статус даного підприємства як сільськогосподарського.
Таким чином, згідно поданих до ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області податкових декларацій та розрахунків питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг за період з 01.10.2012р. по 28.02.2014р. ТОВ «Фіор-Агро» безпідставно було застосовано спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства.
Оскільки, ТОВ «Фіор-Агро» фактично не є виробником сільськогосподарської продукції ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області було прийнято рішення №2 від 19.06.2014 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування
Відповідно до п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Згідно з абз.1 п.209.6 ст.209 Податкового кодексу України, сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Пунктом 209.7 статті 209 Податкового кодексу України встановлено, що сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
З огляду на те, що сільськогосподарська продукція, яка вироблена (вирощена) позивачем на земельних ділянках, на які не було оформлено договори оренди, не може вважатися власно виробленою з метою застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, ТОВ «Фіор-Агро» не є виробником сільськогосподарської продукції для здійснення господарської діяльності.
Окрім того, судом було запропоновано позивачу надати відповідні документи на підтвердження того, що питома вага вартості сільськогосподарських товарів, реалізованих позивачем, становить не менше як 75 відсотків, окрім того, було запропоновано надати докази наявності фондів для здійснення сільськогосподарської діяльності. Позивач на вказану пропозицію не надав жодного фактичного доказу на підтвердження вищевказаного, а надана позивачем оборотно-сальдова відомість по рахунку № 27 не дає можливості підтвердити позицію позивача.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що рішення ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування від 19.06.2014 р. № 2 відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а вимоги позивача щодо його скасування є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Фіор-Агро" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області про скасування рішення -відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складено 22 липня 2014 року