ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"18" липня 2014 р. Справа № 809/2415/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 16.05.2014 року ВП №43048052,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 16.05.2014 року ВП №43048052.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, з порушенням норм чинного законодавства, винесено постанову про закінчення виконавчого провадження від 16.05.2014 року ВП №43048052 на підставі виконавчого листа, виданого Івано-Франківським міським судом 14.04.2014 року №0907/17832/2012 про зобов'язання ЗАТ «Прикарпатжитлобуд» видати ОСОБА_1 довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 року за №673 із змінами внесеними згідно постанови КМУ від 05.07.2006 року за №920 за період 21.06.1983 року по 27.05.1996 року за професією металізаторщик у ЗАТ «Прикарпатжитлобуд». Позивач просить визнати незаконною та скасувати вищевказану постанову про закінчення виконавчого провадження.
З'ясовуючи, чи підсудна дана адміністративна справа Івано-Франківському окружному адміністративному суду, слід зазначити наступне.
Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження", зі змінами та доповненнями (далі - Закон), встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
У відповідності до частин 1 та 4 статті 82 Закону, рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
В свою чергу, частиною 6 статті 181 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Таким чином, судом встановлено, що дана адміністративна справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, зокрема, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що дана позовна заява підлягає поверненню.
Згідно наявних матеріалів доданих до позовної заяви, позивач при поданні даного адміністративного позову сплатив судовий збір в розмірі 73,08 грн. Вказана обставина підтверджується квитанцією №12330.133.1 від 17.07.2014 року про сплату позивачем судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до абз. 1 ч. 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що порядок повернення судового збору встановлюється законом.
Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення.
Зокрема п. 2 вказаної статті зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
З врахуванням наведеного, сплачений позивачем судовий збір в розмірі 73,08 грн.,(квитанція №12330.133.1 від 17.07.2014 року), підлягає поверненню.
На підставі наведеного, керуючись п.4, ч. 1. ст.18, п. 6, ч. 3, ст.108, ст.ст. 160, 165, ч. 6 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови - повернути позивачу з усіма доданими документами.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп., сплачений згідно квитанції № 12330.133.1 від 17.07.2014 року на р/р 31218206784002, отримувач УДКСУ у м. Івано-Франківську, код отримувача 37952250, МФО-836014.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Скільський І.І.