ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" червня 2014 р. м. Київ К/9991/1084/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого Бившевої Л.І.,
суддів: Лосєва А.М., Шипуліної Т.М.,
секретар судового засідання Гончарук І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Дочірнього підприємства «Чорнобильське монтажне управління Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж»
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року
у справі № 2-а-1586/10/1070
за позовом Дочірнього підприємства «Чорнобильське монтажне управління Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж»
до Броварської об'єднаної державної податкової Інспекції Київської області
про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И Л А :
Дочірнє підприємство «Чорнобильське монтажне управління Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової Інспекції Київської області (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000222301/0 від 04 березня 2009 року, № 0000222301/1 від 14 квітня 2009 року, № 0000222301/2 від 06 липня 2009 року, № 0000222301/3 від 22 вересня 2009 року (в редакції заяви про зміну позовних вимог від 09 жовтня 2009 року № 1-809).
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року позов задоволено частково. Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення №0000222301/3 від 22 вересня 2009 року, прийняте Броварською ОДПІ Київської області, про визначення ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 80761,00 грн., з яких: 53841,00 грн. - за основним платежем, 26920,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року скасовано. Прийнято нову постанову, якою в позові відмовлено.
В касаційній скарзі ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж», посилаючись на порушення судом апеляційної інстанцій норм матеріального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року та залишити в силі постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року.
З урахуванням неприбуття у судове засідання жодної з осіб, які беруть участь у справі, та які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів дійшла висновку про можливість розгляду справи за наявними у справі матеріалами за відсутності сторін.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено наступне.
Між ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» і компанією «Нукем Технолоджіс ГмбХ» (NUKEM Tehnologies GmbH, Німеччина) був укладений договір субпідряду № 81/200000-584-15 від 06 лютого 2007 року, згідно з яким позивач здійснював будівництво об'єктів, що необхідні для виводу з експлуатації Чорнобильської АЕС, зокрема, виконання монтажу та індивідуального випробування механічного обладнання, системи технологічних трубопроводів та установок Лот 1 та Лот 2 (Чорнобильська АЕС) у відповідності до технічної специфікації.
Вказаний договір субпідряду був укладений в межах виконання проекту (програми) міжнародної технічної допомоги за програмою Tacis Європейського Союзу з ядерної безпеки (проект NUKU 9601 «Промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними доходами»), з метою виконання робіт та надання послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті «Укриття» відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською АЕС.
Оплата послуг позивача за вказаним договором здійснювалась Європейським банком реконструкції та розвитку, як розпорядником фондів Гранта, за рахунок коштів, наданих Чорнобильським фондом «Укриття».
У квітні 2007 року ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» подало до Броварської ОДПІ Київської області податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2007 року, у рядку 1 якої задекларував осяг поставки операцій на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20 відсотків, крім імпорту товарів, у розмірі 1329187,00 грн. (колонка А) та податок на додану вартість у розмірі 265837,00 грн. (колонка Б) (арк. справи 136-137).
У серпні 2007 року позивач отримав від Міністерства економіки України довідку-підтвердження від 10 серпня 2007 року №117/079-п/1, яка є підставою для оподаткування податком на додану вартість за нульовою ставкою операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) на митній території України з оплатою за рахунок міжнародної технічної допомоги, згідно з якою ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» було звільнене від сплати податку на додану вартість за контрактом № 81/200000-584-15 від 06 лютого 2007 року (арк. справи 133).
Також, в серпні 2007 року ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» подало до Броварської ОДПІ Київської області податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2007 року, в рядку 8 якої відобразив коригування на основі попереднього звітного періоду, а заме: виправлення помилок у податкових зобов'язаннях, задекларованих ним у податковій декларації за березень 2007 року, до зменшення на суму 125531,00 грн. (арк. справи 138-139). Згідно з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації за липень 2007 року, податкові зобов'язання зобов'язання зменшено на 125531,00 грн. у зв'язку з отриманням від Міністерства економіки України довідки-підтвердження від 10 серпня 2007 року №117/079-п/1 (арк. справи 140).
У грудні 2008 року ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» подало до Броварської ОДПІ Київської області уточнюючі розрахунки податкових зобов'язано з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок в деклараціях з податку на додану вартість за період з квітня 2007 по травень 2008 року включно, в яких виправив показники податкових зобов'язань та податкового кредиту за вказані звітні періоди (арк. справи 151-164).
Броварською ОДПІ Київської області була проведена планова виїзна перевірка ДП Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01 січня 2007 року по 30 вересня 2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2007 року по 30 вересня 2008 року, за результатами якої складений акт 79/23-2/04631938 від 18 лютого 2009 року.
За висновками акта перевірки, позивачем були порушені, зокрема, вимоги підпункту 7.31 пункту 7.3 статті 7, підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7, підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», пунктів 1.2, 1.3 Положення про порядок застосування законодавства з питань пільгового оподаткування виконавців робіт, послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття», затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 07 жовтня 2003 року № 276/477, порядку заповнення додатку № 5 до Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30 травня 1997 року № 166, в результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді, який перевірявся, на загальну суму 53841,00 грн., у тому числі: за червень 2007 року - на 9941,00 грн., за липень 2007 року - на 43900,00 грн.
Зокрема, в акті перевірки було вказано, що коригування податкових зобов'язань позивач мав здійснити лише у серпні 2007 року, а не в липні, оскільки довідку від Міністерства економіки України позивач отримав лише 10 червня 2007 року, що призвело до завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 8 декларації з податку на додану вартість за липень 2007 року. Також, у акті перевірки було вказано, що оскільки позивач не вказав виправлені показники рядків 20-26 декларації у рядку 6 «Уточнення показників рядків 20-26 декларації» кожного уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за кожен звітний податковий період, то це призвело до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного періоду (рядок 27 податкової декларації з податку на додану вартість) за червень 2007 року на суму 9941,00 грн., завищенню залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового кредиту (рядок 26 Декларації) за травень 2007 - вересень 2008 року.
04 березня 2009 року Броварська ОДПІ Київської області на підставі вказаного акту перевірки прийняла податкове повідомлення-рішення № 0000222301/0, яким згідно з підпунктом «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», визначила ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем: податок на додану вартість у розмірі 80761,00 грн., у тому числі: 53841,00 грн. - за основним платежем, 26920,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Вказане податкове повідомлення-рішення оскаржувалось позивачем в адміністративному порядку, за наслідками якого його скарги були залишені без задоволення, а податковим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000222301/1 від 14 квітня 2009 року, № 0000222301/2 від 06 липня 2009 року, № 0000222301/3 від 22 вересня 2009 року на аналогічні суми нарахувань.
Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що отримавши від Міністерства економіки України довідку-підтвердження від 10 червня 2007 року, позивач правомірно уточнив показники податкової звітності за березень 2007 року в податковій декларації за липень 2007 року, оскільки законодавчо визначений строк для подачі такої декларації (до 20 серпня 2007 року) на дату отримання такої довідки не сплинув. Також, суд виходив з того, що позивач правомірно заповнював рядки 2, 3 уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, в яких відображав суми податкових зобов'язань та суми податкового кредиту, що не враховані, або зайво враховані у декларації звітного періоду, за який виправляються помилки, та, як наслідок, заповнював рядки 8.1 - 8.6, в яких декларуються розрахунки у зв'язку з виправленням помилки, тоді як незаповнення рядка 6 уточнюючих розрахунків не вплинуло на розрахунки позивача з бюджетом. При цьому, суд вказав, що жодних доводів на підтвердження факту заниження позивачем податкових зобов'язань податковий орган не надав та не заперечував існування у позивача права на застосування нульової ставки податку на додану вартість до операцій, що здійснювались позивачем згідно контракту № 81/200000-584-15 від 06 лютого 2007 року, зокрема, за березень 2007 року у сумі податку на додану вартість 43900,00 грн.
Суд апеляційної інстанції, скасовуючи рішення суду першої інстанції та відмовляючи у задоволенні позовних вимог, виходив з того, що оскільки позивач отримав довідку-підтвердження у серпні 2007 року, то і коригування податкових зобов'язань зобов'язаний був відобразити у декларації з податку на додану вартість за серпень 2007 року. Також, суд виходив з того, що незаповнення позивачем рядка 6 уточнюючих розрахунків призвело до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду.
Однак, погодитись з такими висновками суду апеляційної інстанції колегія суддів не може, з огляду на наступне.
За приписами пункту 11.23 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) на період виконання робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, які виконуються за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття» для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті «Укриття» відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською атомною електростанцією: звільняються від оподаткування операції з імпорту товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання); оподатковуються за нульовою ставкою операції з поставки товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та поставки послуг на митній території України, що здійснюються в рамках міжнародної технічної допомоги. Суми податку на додану вартість, сплачені платником податку - виконавцем робіт, послуг за контрактом, укладеним з отримувачем міжнародної технічної допомоги (реципієнтом) або з особою-нерезидентом, яка уклала контракт з реципієнтом, відшкодовуються із бюджету протягом місяця, наступного після подання податкової декларації, за умови наявності належним чином оформлених документів та підтвердження їх матеріалами документальної перевірки.
Відповідно до розділу 6 Рамкової угоди від 20 листопада 1997 року, укладеної між Урядом України та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського Фонду «Укриття» в Україні, звільняються від оподаткування роботи та послуги, які фінансуються Банком з коштів Грантів, наданих Фондом.
Порядок застосування законодавства з питань пільгового оподаткування податком на додану вартість операцій з продажу товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та надання послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття» для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті «Укриття» відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською АЕС, врегульовано Положенням, затвердженим спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Державної податкової адміністрації України від 07 жовтня 2003 року № 276/477.
Згідно з пунктом 1.2 вказаного Положення » (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) документами, що підтверджують право на пільгове оподаткування, є довідки-підтвердження встановленого зразка, які видаються Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України для подання в органи державної податкової служби України.
Пунктом 1.3 Положення (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що довідка-підтвердження про оподаткування податком на додану вартість за нульовою ставкою при здійсненні операцій з продажу товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та надання послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття» (додаток 1) видається для оподаткування податком на додану вартість за нульовою ставкою операцій, визначених пунктом 11.23 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» (крім операцій, що стосуються підакцизних товарів та товарів 1-24 груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктами 3.2, 3.3 Положення (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) платники податків ведуть облік операцій, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою. У терміни, передбачені чинним законодавством, платники податків подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію з податку на додану вартість, у якій у відповідних розділах зазначаються операції, що оподатковуються за нульовою ставкою. Суми податку на додану вартість, сплачені платниками податків, зазначеними в пункті 1.4 цього Положення, відшкодовуються їм у термін та в порядку, визначеними чинним законодавством.
Підпунктом 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Відповідно до підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Положеннями підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податковим періодом є один календарний місяць.
Згідно з підпунктом «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Наказом ДПА України від 30 травня 1997 року № 166 був затверджений Порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, відповідно до пункту 5.6 якого (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) коригування податкових зобов'язань на основі попередніх звітних періодів відображається у рядку 8. При заповненні цього рядка обов'язковим є подання додатка 1 до податкової декларації. У рядку 8.1 відображається сума податку, яка збільшує або зменшує суму податкового зобов'язання в результаті самостійного виправлення платником помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації. У рядку 8.2 відображаються суми збільшення податкових зобов'язань, що виникають у зв'язку із нецільовим використанням товарів, увезених у пільговому режимі. У рядку 8.3 відображається збільшення або зменшення податкових зобов'язань, що здійснюється відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість». У рядку 8.4 відображаються інші випадки збільшення (зменшення) податкових зобов'язань.
Виходячи з аналізу наведених вище правових норм, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, з яким погоджується суд касаційної інстанції, що отримавши від Міністерства економіки України довідку-підтвердження від 10 червня 2007 року, позивач правомірно уточнив показники податкової звітності за березень 2007 року в податковій декларації за липень 2007 року, оскільки законодавчо визначений строк для подачі такої декларації (до 20 серпня 2007 року) на дату отримання такої довідки не сплинув.
Відповідно до пункту 4.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30 травня 1997 року № 166 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), якщо платник самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, то такий платник зобов'язаний подати в порядку, установленому для подання декларацій з податку на додану вартість (без урахування граничного терміну подання, але з урахуванням строків давності, встановлених статтею 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок). Одним уточнюючим розрахунком може бути виправлено помилки лише однієї раніше поданої декларації.
Згідно з підпунктом 4.4.3 пункту 4.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30 травня 1997 року № 166 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), уточнюючий розрахунок подається за формами, визначеними в додатках 3, 4, 5 та 6 до цього Порядку. У разі виправлення помилки, допущеної у податковій декларації, поданій за формою, затвердженою наказом ДПА України від 30 травня 1997 року № 166, уточнюючий розрахунок подається за формою, визначеною у додатку 5.
Як вбачається зі змісту Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунки у зв'язку з виправленням помилки відображаються у рядках 8.1 - 8.10.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що незаповнення рядка 6 уточнюючих розрахунків не вплинуло на розрахунки позивача з бюджетом.
Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов неправомірного висновку про наявність підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
Відповідно до частини 1 статті 226 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції скасовує судове рішення суду апеляційної інстанції та залишає в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасоване або змінене помилково.
Враховуючи вищевикладене, касаційна скарга ДП «Чорнобильське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» підлягає задоволенню, постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року підлягає скасуванню із залишенням в силі постанови Київського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 210, 220, 221, 223, 226, 230, 231, ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу Дочірнього підприємства «Чорнобильське монтажне управління Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» задовольнити.
Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2010 року скасувати, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року залишити в силі.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ______ Л.І. Бившева
Судді: ______ А.М. Лосєв
______ Т.М. Шипуліна