311/2427/14-п 3/311/709/2014 21.07.2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2014 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області
у складі: головуючого судді Носика М.А.
при секретарі: Кудіновій В.І.
за участю: прокурора Сваткова О.В.
захисника адвоката ОСОБА_1
особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_2
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, який народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року у с. Орлянське Василівського району Запорізької області, громадянки України, освіта вища, працюючої в.о. голови Орлянської сільської ради Василівського району Запорізької області, секретаря ради, заміжньої, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням сесії Орлянської сільської ради Василівського району Запорізької області №3 від 18 листопада 2010 року, ОСОБА_2 обрано секретарем сільської ради та розпорядженням Орлянського сільського голови №134 від 19 листопада 2010 останній присвоєно 9 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування 5-ої категорії посад.
Відповідно до рішення сесії Орлянської сільської ради №22 від 25 березня 2014 року, ОСОБА_2 призначена виконуючим обов'язки голови Орлянської сільської ради.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_2 попереджена про спеціальні обмеження та вимоги, передбачені цим законом, а саме, згідно ст.14 остання, зобов'язана уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та повідомляти невідкладно безпосереднього керівника про наявний конфлікт інтересів.
Встановлено, що 23 квітня 2014 року на засіданні сесії Орлянської сільської ради, ОСОБА_2, діючи як секретар сільської ради та водночас будучи депутатом ради вела засідання сесії та відповідно голосувала за прийняття або не прийняття певних рішень по питаннях, які були винесені на сесію сільської ради.
Одним з питань, яке ОСОБА_2 винесла на розгляд сесії, було питання про встановлення собі щомісячної премії у розмірі 70 % від нарахованої заробітної плати та в подальшому, шляхом неповідомлення безпосереднього керівника (сесію сільської ради ) про наявність конфлікту інтересів між особистими інтересами та її службовими повноваженнями, в порушення вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», будучи депутатом сільської ради, голосувала за прийняття зазначеного рішення, яке в подальшому було прийнято та підготовлено за
№15 від 23 квітня 2014 року, чим не вижила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_2, в порушення вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме, зобов`язання уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, перебуваючи на посаді секретаря Орлянської сільської ради та в.о. голови Орлянської сільської ради, будучи водночас депутатом сільської ради, достовірно знаючи про зобов`язання уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів між особистими інтересами та її службовими повноваженнями, шляхом неповідомлення у письмовій формі безпосереднього керівника (сесію сільської ради) про наявність конфлікту інтересів, 23 квітня 2014 року ОСОБА_2 приймала участь в роботі сесії сільської ради та відповідно голосувала за прийняття рішення про встановлення собі премії у розмірі 70% від нарахованої заробітної плати, яке було прийнято рішенням сесії №15 від 23 квітня 2014 року, чим не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів.
Допитана у судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП не визнала та пояснила, що дійсно, як секретар Орлянської сільської ради вона відкривала та вела засідання сільської ради 23 квітня 2014 року, виносила на розгляд сесії питання про призначення їй премії у розмірі 70% від нарахованої заробітної плати, та діючи як депутат сільської ради, голосувала за прийняття зазначеного рішення. Разом з тим, вона не приховувала конфлікту інтересів, усно повідомила присутніх депутатів про питання, що будуть вирішуватися на сесії. Нарахування та отримання нею премії є законним.
Свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, депутати Орлянської сільської ради, які були присутні на засіданні сесії, в судовому засіданні пояснили, що ОСОБА_2, як секретар ради, особисто виносила на розгляд сесії сільської ради питання щодо встановлення собі премії та діючи як депутат сільської ради, голосувала за його прийняття. У письмовій формі не повідомляла про наявність конфлікту інтересів.
Свідок ОСОБА_9, бухгалтер сільської ради, у судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_2 говорила, що питання про призначення їй премії буде вирішуватися сесією сільської ради.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення доведена в повному обсязі виходячи з наступних підстав:
Згідно п.п.в) п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_2, як посадова особа органу місцевого самоврядування, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», такі особи зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_2, як секретар Орлянської сільської ради, при наявності конфлікту інтересів, не повідомила у письмовій формі безпосереднього керівника (сесію сільської ради) про наявність такого конфлікту, винесла на розгляд сесії сільської ради 23 квітня 2014 року п'ятнадцяте питання «Про умови оплати секретаря ради ОСОБА_2А.», проект рішення якого достовірно знала та безпосередньо узгоджувала, та в подальшому голосувала «за», що не заперечує і сама ОСОБА_2, в якості депутата сільської ради (активні неправомірні дії), маючи право ухвального голосу при наявності можливості утриматися від голосування, в діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_2 за ст.172-7 КУпАП, як неповідомлення особою
безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Вчинення ОСОБА_2 адміністративного корупційного правопорушення підтверджується поясненнями ОСОБА_2, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, рішенням сесії Орлянської сільської ради №15 від 23 квітня 2014 року, протоколом засідання 30-ої сесії Орлянської сільської ради шостого скликання від 23 квітня 2014 року.
При вирішенні питання про накладення стягнення на правопорушника, суд враховує те, що раніше ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, працює та має стабільний дохід, в зв'язку з чим суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_2 стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті 172-7 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33-35,172-7, 283,284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) грн.
Адміністративний штраф сплачувати на р/р 31114149700044, одержувач: УК у Василівському районі Запорізької області, код платежу 21081100, Код ЄДРПОУ 38025519, Банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО: 813015.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в розмірі 36 грн. 54 коп. (отримувач: УК у Василівському районі, № доходного рахунку 31217206700044, код отримувача 38025519, банк отримувача - ГУ ДКСУ в Запорізькій області, ККД 22030001, код ЄДРПО У суду 37438901, МФО 813015. В призначенні платежу: Судовий збір, 37438901, п.5).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Постанова судді може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд.
Суддя М.А. Носик