Ухвала суду № 39827072, 16.07.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2014
Номер справи
809/1245/14
Номер документу
39827072
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2014 року Справа № 876/5552/14

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Качмара В.Я., Мікули О.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Комунального підприємства «Аварійна служба ЄРЦ» на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Комунального підприємства «Аварійна служба ЄРЦ» про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

У квітні 2014 року Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську (далі - позивач) звернулося з позовом до Комунального підприємства «Аварійна служба ЄРЦ» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з 01.11.2013 року по 01.04.2014 року в сумі 29741,31 грн.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав до апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неправильне застосуванням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що відповідно до чинного законодавства виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а тому підстав для відшкодування витрат на виплату та доставку підприємством пільгових пенсій немає..

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач відповідно до вимог ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058) зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі - Закон № 400/97) визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону є - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII визначено категорії осіб, які на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи.

Відповідно до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах, передбачених Списками № 1 і № 2, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно п. п. 6.1 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 (далі - Інструкція) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058.

Пунктом 6.4 Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом десяти днів з новопризначених (перерахованих пенсій).

Відповідно до абзацу 1 п. 6.8 Інструкції підприємства щомісячно до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

УПФУ було направлено відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсії (а.с. 6-12), проте добровільно заборгованість погашена не була.

Разом з тим суд відзначає, що відповідачем у судовому порядку не оскаржено рішень та дій УПФУ, які стали підставою для розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, а отже суми вказані в розрахунок фактичних витрат в частині призначення пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з» ч.1 відповідачем ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» підлягають до сплати.

Твердження відповідача про грубе порушення судом першої інстанції норм процесуального права через прийняття оскаржуваної постанови без участі в судовому процесі представника відповідача суд апеляційної інстанції до уваги не бере, оскільки відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с. 17) і відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України справа була вирішена на основі наявних доказів.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Комунального підприємства «Аварійна служба ЄРЦ» слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст.195,197,198,200,205,206,254 КАС України, суд, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Аварійна служба ЄРЦ» залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року у справі №809/1245/14 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий А.Р.Курилець

Судді В.Я.Качмар

О.І.Мікула