ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16 липня 2014 року м. Київ № 826/9924/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроклуб»
до
Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про
скасування акту перевірки, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроклуб» з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві від 20.06.2014 року №0000311501 (форма «В1») про зменшення суми бюджетного відшкодування зобов’язання з податку на додану вартість (у тому числі заявленого у зменшення податкового зобов’язання з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) період) з податку на додану вартість у розмірі 682 932 грн. за основним платежем та 170733 грн. за штрафними санкціями;
- визнати протиправним та скасувати акт ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві №274/15-01-48/30368828 від 06.06.2014 року про результати камеральної перевірки ТОВ «Євроклуб» (код ЄДРПОУ 30368828) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві №274/15-01-48/30368828 від 06.06.2014 року про результати камеральної перевірки ТОВ «Євроклуб» (код ЄДРПОУ 30368828) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року, суддя виходить з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
КАС України не містить визначення термінів «нормативно-правовий акт» та «правовий акт індивідуальної дії».
Нормативно-правовий акт – виданий суб’єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов’язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії – виданий суб’єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов’язкових правил поведінки та стосується прав і обов’язків чітко визначеного суб’єкта (суб’єктів), якому він адресований.
Обов’язковою ознакою як нормативно-правового, так і правового акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов’язковість його приписів для відповідного суб’єкта (суб’єктів), дотримання яких забезпечується правовими механізмами.
Однак, як вбачається зі змісту оскаржуваного акту, останній не має обов’язкового характеру і не встановлює для Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроклуб» обов’язків, а тому він не є рішенням у розумінні п. 1 ст. 17 КАС України.
Оскарження акту перевірки та викладених у ньому фактів і обставин, не може бути предметом самостійних вимог, оскільки він є доказом, який досліджується судом і висновки щодо правомірності викладених у ньому обставин, які стали підставою для прийняття певного рішення, суд викладає у мотивувальній частині постанови.
У розумінні п. 3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року №984 (надалі – Порядок №984), результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень – довідка. Акт – службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби (п. 4 Порядку №984).
За результатами документальної перевірки в акті викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби (п. 5 Порядку №984).
Таким чином, акт ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві №274/15-01-48/30368828 від 06.06.2014 року про результати камеральної перевірки ТОВ «Євроклуб» (код ЄДРПОУ 30368828) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року є лише засобом документування результатів такої перевірки та не є актом індивідуальної дії у розумінні ч. 1 ст. 17 КАС України, а, отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору. Вказаний висновок суду відповідає правовій позиції Вищого адміністративного суду України, наведеній у листі від 14.07.2010 року №1074/11/13-10.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві №274/15-01-48/30368828 від 06.06.2014 року про результати камеральної перевірки ТОВ «Євроклуб» (код ЄДРПОУ 30368828) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року належить відмовити.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Євроклуб» у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві №274/15-01-48/30368828 від 06.06.2014 року про результати камеральної перевірки ТОВ «Євроклуб» (код ЄДРПОУ 30368828) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування на додану вартість у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.
3. Роз’яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускаться.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок