ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
З питань залишення позовної заяви без розгляду
в частині позовних вимог
11 липня 2014 року № 813/3905/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Сидор Н.Т.,
за участю секретаря судового засідання Цар Х.М.,
представників позивача Стреченюк В.В., Хробак Г.В., Бабій Т.М.,
представників відповідача Ярема Н.П., Назарко В.Г., Білячат І.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника відповідача Державної фінансової інспекції у Львівській області Назарко Вікторії Григорівни про залишення без розгляду адміністративного позову Державного підприємства "Львіввугілля" до Державної фінансової інспекції у Львівській області про скасування та визнання протиправною вимоги від 08.05.2010 року № 05-15м/2/85 в частині повернення (перерахування) в дохід загального фонду відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів "Інші надходження" коштів в сумі 14946,9 тисяч гривень, використаних не за цільовим призначенням (абз. 2 стор. 4),
в с т а н о в и в:
29.05.2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємвста "Львівугілля" до Державної фінансової інспекції у Львівській області про скасування частково та визнання протиправною вимоги Державної фінансової інспекції у Львівській області від 08.05.2014 року №05-15м/2/85, а саме абз.2 сторінка 4, абз.5 сторінка 7, абз.5 сторінка 6.
В судовому засіданні представник відповідача подав суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовної вимоги про визнання протиправним та скасування вимоги від 08.05.2014 року №05-15м/2/85 в частині повернення (перерахування) в дохід загального фонду відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів «Інші надходження» коштів в сумі 14946,9 тис. грн, використаних не за цільовим призначенням.
Таке клопотання мотивоване тим, що оскільки предметом спору є скасування рішення про усунення порушень бюджетного законодавства то й відповідно порядок оскарження таких вимог врегульовується спеціальними нормами, котрі передбачають і спеціальні строки звернення до суду.
Позивач проти клопотання заперечив, зазначив, що строків спеціального законодавства щодо оскарження оскаржуваних ним рішень він не порушив, зазначив що позов ним подано в межах 10-ти денного строку згідно норм Бюджетного кодексу України.
Вислухавши доводи представників сторін та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити виходячи з наступних норм законодавства та обставин справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 117 Бюджетного кодексу України, за порушення бюджетного законодавства до учасників бюджетного процесу можуть застосовуватися такі заходи впливу, зокрема, як повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету.
Відповідно до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В даній справі спірні правовідносини виникли з приводу порушення бюджетного законодавства, які регулюються Бюджетним кодексом України, що не заперечується сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 Бюджетного Кодексу України рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства може бути оскаржено у порядку, встановленому законом. Рішення може бути оскаржено в органі, що його виніс, або в суді протягом 10 днів з дня його винесення, якщо інше не передбачено законом.
В даному випадку, рішенням про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства є скасування вимоги від 08.05.2014 року №05-15м/2/85 в частині повернення (перерахування) в дохід загального фонду відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів «Інші надходження» коштів в сумі 14946,9 тис. грн, використаних не за цільовим призначенням.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з відмітки поштового відділення на конверті, оскаржувану вимогу від 08.05.2014 року №05-15м/2/85 відповідачем надіслано лише 13.05.2014 року та отримано позивачем відповідно із запізненням 15.05.2014 року, що унеможливило його звернення до суду з даним позовом у 10-денний строк з дня винесення оскаржуваного рішення з причин, які не залежали від самого позивача.
Виходячи з викладеного, та враховуючи те, що позивач звернувся до суду в межах 10-ти денного строку звернення до суду, тобто від моменту, коли він дізнався про порушення як на його думку його прав та інтересів, то за таких умов суд не вбачає підстав для застосування наслідків пропущення строків звернення до адміністративного суду з даним адміністративним позовом, а й відповідно як наслідок підстав для задоволення клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовної вимоги про визнання протиправним та скасування вимоги від 08.05.2014 року №05-15м/2/85 в частині повернення (перерахування) в дохід загального фонду відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів «Інші надходження» коштів в сумі 14946,9 тис. грн, використаних не за цільовим призначенням, не має.
Так як відповідачем суду не надано належних та об'єктивних доказів пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, в задоволені клопотання представника відповідача слід відмовити у зв'язку з його безпідставністю.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання представника відповідача Державної фінансової інспекції у Львівській області Назарко Вікторії Григорівни про залишення без розгляду адміністративного позову Державного підприємства "Львіввугілля" до Державної фінансової інспекції у Львівській області про скасування та визнання протиправною вимоги від 08.05.2010 року № 05-15м/2/85 в частині повернення (перерахування) в дохід загального фонду відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації доходів "Інші надходження" коштів в сумі 14 946,9 тисяч гривень, використаних не за цільовим призначенням (абз. 2 стор. 4), відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 16.07.2014 року.
Суддя Сидор Н.Т.