ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/1617/14
02 липня 2014 року
11год. 25хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Школяр О.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго"
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Племзавод"
про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ :
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Племзавод" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 8500,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, до початку судового засідання подав клопотання яким позовні вимоги в повній мірі підтримав, просив про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач участь представника в судовому засіданні не забезпечив, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Відповідач заперечень на адміністративний позов, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав, поважності причин неприбуття не повідомляв.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, судом встановлено наступне.
Згідно ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №382/2011, Міненерговугілля України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах.
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковується Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та засноване на власності держави.
Відповідно до п. 1 Положенням про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 p. № 929, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно Розділу X Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України № 817 від 24 грудня 2004, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20 січня 2005 р. № 71/10351, державні інспектори здійснюють контроль за виконанням розпорядчих документів Держенергонагляду, в тому числі шляхом накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Судом встановлено, що у період з 23.07.2013 по 24.07.2013 в присутності уповноваженої особи - директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Племзавод" була проведена позапланова перевірка виконання Припису інспекції Держенергонагляду у Рівненській області № 03/50-18-18-ПР від 24.07.2013 про усунення порушень законодавства про електроенергетику та складено Акт перевірки № 03/50-18-11-АП від 18.01.2013 (а.с.13), яким встановлено ухилення від виконання вимог вищезазначеного Припису, зокрема пункту 1.
Припис № 03/50-18-18-ПР від 24.07.2013 (а.с.20) було прийнято інспекцією Держенергонагляду у Рівненській області на підставі Акта № 03/50-18-8-АП від 24.07.2013.
Відповідно до п. 9.5 Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення результатів, на момент закінчення терміну виконання Припису, він повинен бути виконаний в повному обсязі.
Матеріалами справи стверджено, що на підставі Акта перевірки № 03/50-18-11-АП від 18.11.2013, на виконання ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" винесено постанову № 03/50-18-12-ПШ від 02.12.2013 про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю "Племзавод" за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 8500,00 грн., а саме за ухилення від виконання Припису №03/50-18-18-ПР від 24.07.2013 (а.с.22).
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про електроенергетику державними інспекторами з енергетичного нагляду за Режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312 "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства електроенергетику".
Відповідно до п. 10 зазначеної постанови, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що постанова № 03/50-18-12-ПШ від 02.12.2013 отримана представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Племзавод" 07.12.2013 (а.с.23). Доказів оскарження та скасування вказаної постанови відповідачем не надано.
Станом на дату розгляду справи судом відповідачем доказів сплати штрафної санкції в розмірі 8500,00 грн. не надано.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
В силу положень ст. 94 КАС України, судові витрати присуджуються на користь позивача з Державного бюджету України.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Племзавод" (код ЄДРПОУ 34119126) в дохід державного бюджету Здолбунівського району штраф у розмірі 8500,00 грн.
Присудити на користь позивача Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" із Державного бюджету судовий збір у розмірі 182,70 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Сало А.Б.