Постанова № 39789184, 06.06.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2014
Номер справи
808/2559/14
Номер документу
39789184
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2014 року о 10 год. 38 хв.Справа № 808/2559/14 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Колесникової С.Г.,

за участю представників:

від позивача - С.М. Панченко,

від відповідача - В.М. Макаренко,

від прокуратури - Т.В. Селезньової

розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Відрадненське»

до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області

за участю Запорізької міжрайонної екологічної прокуратури

про визнання протиправними дій, скасування припису та претензії, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

09 квітня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Відрадненське» до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, за участю Запорізької міжрайонної екологічної прокуратури, в якому позивач просить визнати протиправними дії Державної екологічної інспекції у Запорізькій області щодо складання Претензії Публічному акціонерному товариству «Відрадненське» про відшкодування збитків у сумі 1 702 532,22 грн., заподіяних державі, внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від 03.03.2014 №781/03.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем не було проведено в установленому порядку відбору проб, інструментально-лабораторного вимірювання показників кладу та властивостей, у тому числі забруднених речовин атмосферного повітря на об'єкті, що обстежувався, не проведено фотографування чи відеозйомки в якості додаткового доказу, що є порушенням п.п. 2, 17, ст. 5 Положення про Державну екологічну службу в областях, містах Києві та Севастополі затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006 №548 та Постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.1995 №870 (чинну на момент виникнення спірних правовідносин). Крім того, претензія про відшкодування збитків у сумі 1 702 532,22 грн., заподіяних державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ПАТ «Відрадненське», складена та винесена Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області без використання належним чином зібраних, проаналізованих та обґрунтованих доказів. Отже, відповідач, при пред'явленні до позивача претензії, діяв не з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без дотримання розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи, несправедливо, необґрунтовано та з використанням повноваження всупереч меті, з якою це повноваження надано.

Заперечуючи проти позову з підстав, викладених в письмових запереченнях, відповідач зазначив, що підприємство здійснює господарську діяльність, пов'язану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на те спеціально уповноважених державних органів, що є порушенням ст. ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». У період з 21 по 22 листопада 2013 року Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області проведено позапланову перевірку позивача з метою контролю стану виконання Припису від 26.07.2013 №106/07-П, винесеного з метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, проведеної з 10.07.2013 по 26.072013. В ході перевірки було встановлено, що підприємство не виконало пункти 1.1, 2.1, 2.2, 5.4, 5.17 Припису. У зв'язку з виявленим порушенням відповідачем було розраховано шкоду заподіяну державі з боку ПАТ «Відрадненське» внаслідок наднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря за період з 03.06.2011 по 19.12.2013.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14 квітня 2014 року позов Публічного акціонерного товариства «Відрадненське» до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області в частині позовних вимог про скасування припису Державної екологічної інспекції у Запорізькій області від 26.07.2013 №106/07-П - залишено без розгляду.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 15 травня 2014 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 04 червня 2014 року закрито провадження в адміністративній справ №808/2559/14 за позовом Публічного акціонерного товариства «Відрадненське» до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, за участю Запорізької міжрайонної екологічної прокуратури в частині позовних вимог про скасування Претензії від 03.03.2014 №781/03 про відшкодування збитків у сумі 1 702 532,22 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти задоволення позову та просив суд відмовити у позові в повному обсязі.

Прокурор в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову та просив суд відмовити у позові в повному обсязі.

На підставі частини третьої статті 160 КАС України в судовому засіданні 06 червня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АД №380852 Публічне акціонерне товариство «Відрадненське» 19.12.1996 зареєстровано Реєстраційною службою Запорізького районного управління юстиції Запорізької області за адресою: 70406, Запорізька область, Запорізький район, селище Відрадне, вулиця Перемоги, будинок 3, ідентифікаційний код 00852186 (а. с. 85-87).

На підставі Наказу від 29.05.2013 №369 та направлення на перевірку від 29.05.2013 №375 проведено планову перевірку у період з 10.07.2013 по 26.07.2013 на відповідність дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, за результатами якої складено Акт перевірки від 26.07.2013 б/н (а. с. 13-23).

За результатами перевірки відповідачем складено припис №106/07-П від 26.07.2013 яким зобов'язано позивача вчинити дії щодо усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, проведеної з 10.07.2013 по 26.07.2013(а. с. 24-25).

На виконання вимог Припису від 26.07.2013 №106/07-П позивачем Начальнику Державної екологічної інспекції у Запорізькій області направлено лист про продовження терміну виконання пунктів Припису від 03.09.2013 №871 та від 04.11.2013 №1127 (а. с. 26, 27).

У відповідь на лист від 04.11.2013 №1127 Державна екологічна інспекція у Запорізькій області направила відповідь щодо перенесення терміну припису від 20.11.2013 №3526/07, якою відмовила у перенесенні терміну виконання п. 2.1 Припису від 26.07.2013 №106/07-П (а. с. 28).

На підставі Наказу від 18.11.2013 №867 та направлення на перевірку від 18.11.2013 №876 проведено позапланову перевірку з метою контролю за виконанням Припису від 26.07.2013 №106/07-П, за результатами якої складено Акт перевірки (а. с. 30-35).

За результатами Акту перевірки встановлено порушення Припису від 26.07.2013 №106/07-П: п. 1.3, п. 2.1,п.2.2, п. 5.4, п. 5.17, а саме позивачем не отримано висновок державної екологічної експертизи у відповідності пунктів: тваринництво (тваринницькі комплекси продуктивністю більш як 5000 голів і птахофабрики), збір, обробка, зберігання, поховання, знешкодження всіх видів промислових і побутових відходів; не отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; ділянка відходів тваринництва (курячий послід) не обладнана режимно-спостережними свердловинами для визначення впливу на підземні води; не отримано дозвіл на розміщення відходів та ліміт на утворення та розміщення відходів на відпрацьовані люмінесцентні лампи, матеріали обтиральні зіпсовані відпрацьовані чи забруднені, батареї свинцеві зіпсовані або відпрацьовані, відходи тваринного походження тощо, чим порушено приписи Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закону України «Про відходи», Закону України «Про екологічну експертизу».

03 березня 2014 року Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області винесено Претензію від 03.03.2014 №781/03, в якій ПАТ «Відрадненське» пропонується добровільно сплатити шкоду, заподіяну внаслідок порушення природоохоронного законодавства, державі, у розмірі 1 702 532,22 грн. (а. с. 42-43).

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить з наступного.

Згідно зі ст. 10 Закону України «ПРО охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік; заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря; забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок; забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин; використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопилового потоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел; здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря; своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

За змістом ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» особи, винні у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону.

Відповідно до п. 1 Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 25.11.2011 №429 (далі - Положення №429), Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держекоінспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.

За змістом п.4 Положення №429 Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про екологічну та радіаційну безпеку, законодавства про використання та охорону земель, законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, законодавства про охорону атмосферного повітря, законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів, законодавства щодо охорони, утримання і використання зелених насаджень, законодавства про використання, охорону і відтворення рослинного світу, законодавства про охорону, раціональне використання та відтворення тваринного світу, законодавства щодо дотримання правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій і торгівлі ними, законодавства щодо дотримання правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій і торгівлі ними, законодавства під час ведення мисливського господарства та полювання, законодавства про збереження об'єктів рослинного та тваринного світу, занесених до Червоної та Зеленої книг України, формування, збереження й використання екологічної мережі, законодавства про додержання режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, законодавства про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів, законодавства під час ведення мисливського господарства та полювання, законодавства про збереження об'єктів рослинного та тваринного світу, занесених до Червоної та Зеленої книг України, формування, збереження й використання екологічної мережі, законодавства про додержання режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, законодавства про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів, законодавства у сфері хімічних джерел струму в частині забезпечення екологічної безпеки виробництва хімічних джерел струму та утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, ведення обліку обсягів накопичення відпрацьованих хімічних джерел струму та передачі їх на утилізацію, законодавства щодо дотримання вимог реєстрації в суднових документах операцій зі шкідливими речовинами та сумішами, законодавства про поводження з відходами, законодавства щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.

Відповідно до п. 6 Положення №429 Держекоінспекція для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема серед іншого, проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження, розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії.

Порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб) встановлено Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №639 від 10.12.2008 (далі - Методика №639), яка згідно п. 1.1, розроблена відповідно до Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про охорону атмосферного повітря», постанов Кабінету Міністрів України від 17.11.2001 №1520 «Про затвердження Положення про Державну екологічну інспекцію» та від 28.12.2001 №1780 «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел», наказу Мінприроди України від 27.06.2006 №309 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2006 за №912/12786.

Так, відповідно до п.3.6 Методики №639 розрахунок маси наднормативного викиду забруднюючої речовини в атмосферне повітря від джерела викиду, який здійснюється без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, здійснюється за параметрами джерела викиду (джерела утворення), зафіксованими у відповідній документації суб'єкта господарювання (матеріали інвентаризації стаціонарних джерел викидів, технологічні регламенти виробництва, режимні карти роботи паливовикористовувального обладнання, питомі викиди (показники емісії), дані державних статистичних спостережень з охорони атмосферного повітря за формою N 2-ТП (повітря)), або згідно з методиками для розрахунків маси викидів забруднюючих речовин за час роботи джерела без дозволу на викиди.

З матеріалів справи вбачається, що розрахунок збитків з наднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря по ПАТ «Відраденське» здійснено відповідно до Методики №639 за наступними формулами: кількість понаднормативних викидів шкідливих речовин: Мі = 0,0036 (Мф - Мд) Т, де: Мф - фактична кількість шкідливих речовин викинутих в атмосферу, г/с; Мд - потужність дозволеного викиду шкідливих речовин, г/с; Т - час роботи джерела згідно з довідки підприємства, годин.

Розмір компенсації збитків визначається по формулі: У = Мі 1,1 П Аі КтКзі, де: Мі - наднормативний викид шкідливих речовин в атмосферу з і-го джерела; 1,1 П - базові відрахування компенсації збитків в долях мінімольної зарплатні (П) за одну тону умовно забруднюючої речовини на момент перевірки, грн./т; Аі - безрозмірний показник відносної небезпеки і-тої забруднюючої речовини: Аі = 1 / ГДК, де: ГДК - середньодобова гранично допустима концентрація або орієнтовно безпечний рівень впливу (ОБРВ) і-тої забруднюючої речовини, мг/куб. м. Для речовин з ГДК більше одиниці в чисельнику вводиться поправочний коефіцієнт 10.

Для речовин, по яких відсутні величини ГДК і ОБРВ, показник відносної небезпеки Аі приймається рівним 500.

Кт- коеіцієнт, що враховує територіальні соціально-екологічні особливості, залежить від чисельності жителів населеного пункту, його народогосподарського значення: Кт = Кнас Кф, де: Кнас - коефіцієнт, що залежить від чисельності жителів населеного пункту; Кф - коефіцієнт, що враховує народногосподарське значення населеного пункту; Кзі - коефіцієнт, що залежить від рівня забруднення атмосферного повітря населенного пункту і-тою забруднюючою речовинию: Кзі = я / ГДК, де: д - середньорічна концентрація і-тої забруднюючої речовини за даними прямих інструментальних вимірів на стаціонарних постах за попередній рік, мг/куб. м; ГДК - середньодобова гранично допустима концентрація і-тої забруднюючої речовини, мг/куб. м.

При цьому, розрахункові дані, фактичні години роботи стаціонарних джерел та інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел отримані відповідачем на основі довідки ПАТ «Відрадненське» від 11.02.2014 №159, копія якої, разом із супровідним листом, наявні в матеріалах справи.

З огляду на викладене, суд критично оцінює посилання позивача на п. 3.7 Методики №639, за замістом якого за відсутності у відповідній документації суб'єкта господарювання інформації щодо параметрів джерел викидів та/або джерел утворення забруднюючої речовини розрахунок маси наднормативного викиду забруднюючої речовини в атмосферне повітря від джерела викиду (утворення), який здійснюється без дозволу на викиди, визначається за результатами інструментально-лабораторних вимірювань за відповідною формулою, оскільки всі необхідні дані для розрахунку позивачем були надані, а відтак у відповідача були відсутні підстави робити інструментально-лабораторні заміри.

Таким чином, Державна екологічна інспекція у Запорізькій області під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень, складаючи та направляючи позивачу претензію та розрахунок, діяла як суб'єкт владних повноважень на виконання управлінських функцій, а відтак позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлені критерії, якими керується адміністративний суд при перевірці рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень. Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень передбаченим частиною 3 статті 2 КАС України критеріям перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 КАС України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В розумінні КАС України виявлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених критеріїв для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності слугує підставою для задоволення адміністративного позову за умови, що встановлено порушення прав, свобод та інтересів позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є необґрунтованими, та, відповідно, такими, що не підлягають до задоволенню.

Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Відрадненське» - відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.В. Горобцова