Копія
Справа № 822/2632/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Шевчука О.П. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Слава" про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ :
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області звернулося з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "Слава" про застосування заходів реагування, а саме - заборону виконання електрозварювальних робіт, робіт на тракторах, робіт на саморобному електродотримачі, зварювальному трансформаторі ремонтної майстерні.
На адресу відповідача 26.06.2014 року надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яка отримана ним 01.07.2014 року, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення. Заперечень та клопотань від відповідача суду не надходило.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги належать до задоволення на підставі наведеного нижче.
Суд встановив, що 06.06.2014 згідно наказу територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області №186 від 19.05.2014 та направлення на проведення перевірки №904 від 19.05.2014 позивачем проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ "Слава".
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) №49/14 від 06.06.2014 року (далі - акт перевірки), зі змісту якого вбачається, що перевіркою виявлено ряд порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, зокрема: у відповідача не проведений інструктаж електрозварювальника на ІІ групу допуску електробезпеки; не проведено спеціальне навчання і перевірку знань з охорони праці електрозварювальника; трактористи не проходять навчання і перевірку; під час проведення електрозварювальних робіт застосовується саморобний електродотримач; не проведено заміри опору ізоляції та її випробування на корпусі зварювального трансформатору ремонтної майстерні мех.загону №1, не зазначено інвентарного номеру та дати наступного вимірювання опору ізоляції.
Зауваження або заперечення до проведеного планового заходу та складеного акту перевірки з боку відповідача не надходили.
На підставі проведеної перевірки, висновків вказаного акту головним державним інспектором територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області, директору ТОВ "Слава" винесено припис №49/14 від 06.06.2014, яким відповідача зобов'язано усунути виявлені під час перевірки порушення та письмово поінформувати позивача у тижневий строк після закінчення терміну усунення порушення.
Відповідно до вимог ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05.04.2007 року, (далі - Закон №877-V), за результатами посадовою особою позивача було вручено під особистий підпис представнику (за дорученням) Антонюку Б.М. акт перевірки від 22.05.2014 року №48 та припис від 22.05.2014 року №48, в яких зафіксовані виявлені порушення.
Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
В силу п.1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року №408/2011, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України (далі - Міністр). Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Згідно до п.1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 №826 (далі - Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
В силу п.2.26 Положення, право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.
Пунктом 2.27 Положення визначено, що заборона виконання робіт або виробництва, обмеження виробництва здійснюються на підставі відповідного акта перевірки.
Відповідно до пунктів 2.30 - 2.31 Положення, у разі якщо виявлені порушення несуть безпосередню загрозу життю працівників, що потребує негайного зупинення робіт або виробництва чи їх обмеження, керівник (заступник керівника) або уповноважена особа суб'єкта господарювання на вимогу і в присутності посадової особи Держгірпромнагляду України повинен негайно припинити або обмежити ці роботи (виробництво). При цьому в акті перевірки зазначається відповідний запис та проставляється фактичний час зупинення або обмеження робіт (виробництва).
Частиною 7 ст.7 Закону №877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Згідно до ч.5 ст.4 Закону №877-V повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Оскільки встановлені під час перевірки порушення відповідачем вимог законодавства з питань охорони праці створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих, суд вважає, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони виконання електрозварювальних робіт, робіт на тракторах, робіт на саморобному електродотримачі, зварювальному трансформаторі ремонтної майстерні необхідно задовольнити.
Відповідно до ч.12 ст.183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Керуючись ст.ст. 11, 49, 51, 71, 86, 94, 158-163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області задовольнити.
Застосувати заходи реагування у вигляді заборони товариству з обмеженою відповідальністю "Слава", ідентифікаційний код 30626736, виконання електрозварювальних робіт, робіт на тракторах, робіт на саморобному електродотримачі, зварювальному трансформаторі ремонтної майстерні.
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 17 липня 2014 року , 15:52.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук