ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________________________
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 липня 2014 р. м. Чернівці Справа № 824/2224/14-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду А.П. Огородник, розглянувши, в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південо-Західному регіоні" до Тарасовецької сільської ради про стягнення штрафних санкцій,-
ВСТАНОВИВ :
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго", звернулося до суду із позовом до Тарасовецької сільської ради про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.
Представник позивача до початку судового розгляду подав, заяву в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Державний нагляд в електроенергетиці, відповідно до ст. 9 Закону України № 575/97-ВР від 16.10.1997 р. та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. № 665). здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міненерговугілля в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням, та діє у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське управління об'єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів. Зазначеним підприємством є Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - ДП "НЕК "Укренерго"), яке є юридичною особою, що підтверджується його статутом, затвердженим Міністерством палива та енергетики України від 20.07.00 № 278.
Згідно статуту ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" останнє створено відповідно до Закону України "Про електроенергетику", засновано на державній формі власності та підпорядковується Міненерговугіллю. Одним з основних напрямків діяльності підприємства є здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996р.
Відповідно до наказу ДП "НЕК "Укренерго" від 20.02.06 № 63 створено відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні "ДП НЕК" "Укренерго". Відповідно до пп. 4.1.11, п. 4.1 розділу 4 зазначеного положення, Держенергонагляд в Південно-Західному регіоні має право здійснювати позовну роботу, спрямовану на виконання покладених на нього функцій, брати участь у веденні в господарських, адміністративних, місцевих судах та інших судових органах справ з питань діяльності Держнагляду у Південно-Західному регіоні та користуватися правами, наданими законом позивачу, відповідачу або третій стороні, представляти інтереси регіональної інспекції Держенергонагляду в Південно-Західному регіоні та відповідних структурних підрозділів, в тому числі. Державної інспекції за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернівецькій області Держенергонагляду в Південно-Західному регіоні.
Таким чином, органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах з енергонагляду, є ДП "НЕК "Укренерго" та його відокремлений підрозділ "Держенергонагляд в Південно-Західному регіоні".
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області являється структурним підрозділом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд" у Південно-Західному регіоні державного підприємства „Національна енергетична компанія "Укренерго" та юридичною особою не являється.
Згідно зі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Інспектори з державного енергетичного нагляду мають право видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів; застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Як вбачається з матеріалів справи, уповноваженою особою позивача 11.09.2013 року в присутності сільського голови Тарасовецької сільської ради Тігу Сергія Зіновійовича був проведений плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах, про що було складено акт №06/40-52-15-А.
На підставі статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", статті 9 Закону України "Про електроенергетику", статті 14 Закону України "Про теплопостачання" та акта від 11.09.2013р. № 06/40-52-15-А Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернівецькій області винесено припис №06/40-52-15-ПР від 11.09.2013 року, який цього ж дня було вручено голові Тарасовецької сільської ради Тігу Сергію Зіновійовича.
Державним інспектором з енергетичного нагляду Франчуком Валерієм Васильовичем здійснено перевірка виконання Тарасовецькою сільською радою а саме припису від 11.09.2013р. №06/40-52-15-ПР, про що складено акт перевірки (протокол) №06-40-52-6-АП від 10.12.2013 року.
Відповідно до п.10.5 Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, на момент закінчення терміну виконання припису, він повинен бути виконаний в повному обсязі.
На підставі акта перевірки (протокол) №06-40-52-6-АП від 10.12.2013 року та у відповідності до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" винесено Постанову №06/40-52-6-ПШ від 20.12.2013 про накладення штрафу в розмірі 1700,00 грн. на Тарасовецьку сільську раду за порушення законодавства про електроенергетику , а саме за ухилення виконання Припису від 11.09.2013р. №06/40-52-15-ПР.
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про електороенергетику державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 №1312 "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику".
Згідно з п. 10 зазначеної Постанови № 1312 Кабінету Міністрів України суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Як вбачається з матеріалів справи, Постанову 06/40-52-6-ПШ від 20.12.2013 про накладення штрафу отримано представником Тарасовецької сільської ради, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення.
На момент розгляду справи штраф відповідачем не сплачений.
Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку що адміністративний позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 1700,00 грн.
Статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Тарасовецької сільської ради (с. Тарасівці, Новоселицький район, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 04417719) в дохід Державного бюджету 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. штрафу.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Відповідно до частини першої статті 185 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених КАС України.
Відповідно до статті 186 КАС України Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Огородник А.П.