Ухвала суду № 39782861, 16.07.2014, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
16.07.2014
Номер справи
623/1459/13-а
Номер документу
39782861
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер справи 623/1459/13-а

Номер провадження 2-а/623/17/2014

У Х В А Л А

іменем України

16 липня 2014 року м. Ізюм

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого - судді Бутенка В.М.

при секретарі судового засідання - Костенко В.В.

судового розпорядника - Максименка Р.С.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Ізюмі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів з клопотанням про поновлення строку подання, -

у с т а н о в и в:

У квітні 2013 року ОСОБА_2 звернувся до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з вказаним адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області (далі - Управління ПФУ), в якому просив суд:

1. Прийняти та задовольнити клопотання про поновлення строку подання позову з листопада 2011 року.

2. Прийняти та задовольнити позовну заяву.

3. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо невиконання судового рішення, а саме постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 р. у справі № 2-а-257/2009 про визнання законними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та нарахування пенсії згідно норм ст.ст. 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

4. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо невиконання судового рішення, а саме - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 9 березня 2010 р. у справі № 2-а-488/2010 про визнання незаконними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та нарахування пенсії згідно норм ст.ст. 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

5. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо невиконання судового рішення, а саме - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011 р. у справі № 2016/2-а-5826/11 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок, нарахування та виплатити державну пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у відповідності зі статтею 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розміру встановленого у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 2 лютого 2011 року, постанова підлягає негайному виконанню.

6. Визнати протиправними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, щодо зміни умов пенсійного забезпечення, а також нездійснення заходів щодо виділення бюджетних коштів на виплату державної та додаткової пенсії визначеної законом та судовим рішенням що є чинними.

7. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, здійснити перерахунок і виплати належної до видачі державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю на виконання судових рішень у відповідності зі ст.54 та ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірі: 10 055,23 грн. за 2011р.; 47 572,68 грн. за 2012р.; 13 086,33 грн. за 2013р., без урахування передбачених законом інших доплат, задовольнити клопотанням та прийняти постанову в цій частині позовних вимог до закінчення судового розгляду.

8. Стягнути з державного органу Управління пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської власті, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, грошові кошти розраховані за судовим рішенням - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 р. у справі №2-а-257/2009 про зобов'язання вчинити дії щодо нарахування та виплати державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 9 березня 2010 р. у справі № 2-а-488/2010 про визнання незаконними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та нарахування пенсії згідно норм ст.ст. 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011р. у справі № 2016/2-а-5826/11 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок, нарахування та виплатити державну пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у відповідності зі статтею 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розміру встановленого у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 2 лютого 2011 року, постанова підлягає негайному виконанню, а саме: недоплаченої (з урахуванням виплаченої суми) державної та додаткової пенсії у розмірі: 10 055,23 грн. за 2011р.; 47 572,68 грн. за 2012р.; 13 086,33 грн. за 2013р., без урахування передбачених законом інших доплат.

9. Задовольнити заяву про звернення постанови до негайного виконання.

10. Зобов'язати суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, код 22682514, м. Ізюм, пр-т Леніна 2 , інд. 64309, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

(а.с. 1-9)

Ухвалою судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 квітня 2013 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів з клопотанням про поновлення строку подання в частині вимог за період з 01 листопада 2011 року по 14 жовтня 2012 року - залишено без розгляду (а.с. 26-28).

Ухвалою колегії суддів Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2013 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишено без задоволення.

Ухвалу Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17.04.2013р. по справі № 623/1459/13-а залишено без змін (а.с. 40-41).

Позивач ОСОБА_2 або його представник у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, позивач надавав суду заяву про розгляд справи без його участі, підтримав позовні вимоги і просить суд адміністративний позов задовольнити повністю (а.с. 61).

Відповідач Управління ПФУ свого представника для участі в справі не направив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, заперечень на адміністративний позов не надали, надали суду заяву про розгляд справи без участі представника (а.с. 59).

Виходячи з приписів ч.4 ст. 122 КАС України, справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши наведені в адміністративному позові докази, суд приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 року у справі № 2-а-257/2009 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області позовні вимоги позивача були задоволені повністю, визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні перерахунку, нарахуванні та виплаті державної пенсії та додаткової пенсії згідно норм ст. 50 та ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» незаконними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_2 з 01 січня 2009 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (а.с. 17).

Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09 березня 2010 року у справі № 2-а-488/2010 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області позовні вимоги позивача були задоволені частково, визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні перерахунку, нарахуванні та виплаті державної пенсії та додаткової пенсії згідно норм ст. 50 та ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» незаконними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_2 з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. В іншій частині позовних вимог відмовлено (а.с. 16).

Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011 року у справі № 2-а-5826/2011 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії вимоги було задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_2 державну пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 20% мінімальної пенсії за віком у відповідності зі статтею 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розміру встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 26 січня 2011 року. Державне мито віднесено на рахунок держави. Постанова підлягає негайному виконанню (а.с. 18-19).

26 серпня 2010 року державним виконавцем відділу ДВС Ізюмського МРУЮ Харківської області відкрито виконавче провадження № 20990985 з виконання виконавчого листа №2-а-488/2010, виданий 18.08.2010 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області провести перерахунок та виплатити державну пенсію та додаткову пенсію ОСОБА_2 з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

(а.с. 15 оборот)

Листами Управління ПФУ від 18.03.2013 року № 441/К-14 та від 18.03.2013 року № 46/К-14 на звернення ОСОБА_2 від 05.03.2013 року повідомлено позивача, що йому була нарахована та виплачена державна пенсія та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 0110.2011 року та з 01.11.2011 року (а.с. 10, 11-12, 13-15).

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права.

При цьому судом встановлено, що підставою для звернення позивача із вищевказаними позовними вимогами фактично було невиконання відповідачем рішення суду, а саме:

- постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 р. у справі №2-а-257/2009 про зобов'язання вчинити дії щодо проведення перерахунку, нарахування та виплати ОСОБА_2 державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09 березня 2010 р. у справі № 2-а-488/2010 про зобов'язання вчинити дії щодо проведення перерахунку, нарахування та виплати ОСОБА_2 державної пенсії та додаткової пенсії згідно норм ст.ст. 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22 травня 2008 року у відповідності зі статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановлений у ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням визначеного законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011 року у справі № 2016/2-а-5826/11 про зобов'язання вчинити дії щодо проведення перерахунку та виплатити ОСОБА_2 державну пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 20% мінімальної пенсії за віком у відповідності зі статтею 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розміру встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 26 січня 2011 року.

Таким чином суд зазначає, що позивач, звертаючись до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з адміністративним позовом, порушив питання, що стосуються здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, порядок розгляду якого визначений в ст. 267 КАС України.

Суд зазначає, що ст. 267 КАС України встановлює повноваження адміністративного суду щодо здійснення контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах з метою забезпечення їх повного, правильного і своєчасного виконання. Вказана стаття передбачає дві процесуальні форми контролю адміністративного суду за виконанням судових рішень в адміністративних справах, це судовий контроль за ініціативою суду, що ухвалив відповідне судове рішення та судовий контроль за ініціативою осіб, які беруть участь у справі, чи інших заінтересованих осіб. У силу принципу офіційності суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, у тому ж кількісному і, якщо це можливо, персональному складі має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, який програв справу і на якого покладено певні обов'язки, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Це може бути зроблено у тому ж самому судовому рішенні (у резолютивній частині) або в письмовій ухвалі.

За приписами ч. 9. ст. 267 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду. І лише у разі відповідності заяви вимогам, визначеним ст. 267 КАС України, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. При цьому у разі невідповідності заяви визначеним вимогам вона ухвалою суду, повертається заявнику.

Суд вважає за доцільне відмітити, що КАС України передбачає загальні і спеціальні способи судового контролю. Загальні способи контролю мають усі суди, незалежно від спеціалізації, і вони полягають у розгляді скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних виконавців. Загальний судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому ст. 181 КАС. Спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачені ст. 267 КАС, зокрема до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення; накладання штрафу за невиконання судового рішення; визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

Також суд зазначає, що особа, яка бере участь у справі, може звернутися до суду із заявою про вирішення питання щодо судового контролю за виконанням судового рішення в будь-який час після проголошення постанови. Така заява (клопотання) передається судді, який розглядав справу і розглядається в межах того самого провадження. Нова адміністративна справа не оформлюється. У цьому випадку строк для надання звіту встановлюється ухвалою суду. Цією ухвалою може одночасно призначатися судове засідання для розгляду звіту суб'єкта владних повноважень.

Необхідно зазначити, що згідно з ч. 2, 3 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Положеннями ст. 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін. Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. За приписами ст. 257 КАС України примусове виконання судових рішень адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Також зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивач окрім вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача по невиконанню судових рішень, заявляв, зокрема, вимоги про витребування у відповідача певних письмових доказів, які на думку позивача мають значення для вирішення даної справи, а також просив суд забезпечити виконання судового рішення способами вказаних у позовній заяві.

Між тим суд зазначає, що відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Суд зазначає, що вимоги до форми і змісту позовної заяви встановлені ст. 105 КАС України, де, зокрема, зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Зазначений перелік позовних вимог не є вичерпним. Особа може обрати й інші вимоги на захист своїх прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин. Між тим суд зазначає, що вимоги про витребування у відповідачів певних письмових доказів, які на думку позивача мають значення для вирішення даної справи, а також вимоги про забезпечення виконання судового рішення способами вказаних у позовній заяві не можуть бути самостійними вимогами в розумінні положень ст. 2 та ст. 105 КАС України.

Крім того суд звертає увагу на те, що встановлення контролю за виконанням судового рішення або вимоги про визнання протиправної бездіяльності, що стосується невиконання судового рішення можливе лише в межах провадження по тій справі, рішення по якій, на думку позивача, не виконано або виконується в неналежному порядку.

Крім цього суд звертає увагу на те, що позивач, як стягувач у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчих листів за постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 року у справі №2-а-257/2009, за постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09 березня 2010 року у справі № 2-а-488/2010, за постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011 року у справі № 2016/2-а-5826/11 - мав право звернутися до місцевого суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення згідно ч.1 ст. 263 КАС України.

Отже, вимоги позивача щодо зобов'язання Управління ПФУ вчинити дії щодо виконання судового рішення, а саме: - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 22 жовтня 2009 р. у справі №2-а-257/2009; - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 09 березня 2010 р. у справі № 2-а-488/2010; - постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 серпня 2011 року у справі № 2016/2-а-5826/11, не підлягають розгляду в порядку позовного провадження адміністративного судочинства, оскільки зазначена категорія справ не є справами загального провадження та вирішуються у порядку судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.

Згідно п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 з вимогами до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області підлягає закриттю, так як зазначені вимоги підлягають вирішенню у порядку судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, визначеному ст. 267 КАС України.

Керуючись ст.ст. 6, 17, 105, 122, 157, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -

У Х В А Л И В:

Провадження у адміністративній справі №623/1459/13-а за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про визнання протиправними дій та бездіяльності, відновлення порушеного права, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів з клопотанням про поновлення строку подання - закрити.

Роз'яснити, що зазначені вимоги підлягають вирішенню у порядку судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, визначеному ст. 267 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги в п'яти денний строк з дня отримання копії ухвали до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя -