Справа № 444/1598/14-п
Провадження № 3/444/689/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого АДРЕСА_1 , не працюючий , -
- за ст.173-2 ч.1 КпАП України ,-
в с т а н о в и в :
01.07.2014 року ДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області Полоцьким А.В. складено відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 0236901 за ст.173-2 ч.1 КпАП України.
Відповідно ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зазначений протокол про адміністративне правовпорушення складено за ст.173-2 ч.1 КпАП України, а саме за вчинення насильства в сім»ї , однак як вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, а саме: із протоколу вилучення вогнепальної зброї та боєприпасів від 23.06.2014 року (а.с.8), що у гр.ОСОБА_1 вилучено мисливську зброю марки ІЖ 27 кал.16 НОМЕР_1, та 12 патронів к-16 . Однак санкцією ст.173-2 ч.1 КпАП України не передбачено вилучення вогнепальної зброї або боєприпасів, так ст.191 КпАП України передбачено оплатне вилучення зброї, боєприпасів або без такого , що в подальшому утруднить виконання постанови суду.
Окрім того в протоколі про адміністративне правопорушення а саме , в п.8 неповністю вказано дані документу згідно якого встановлювалась особа гр.ОСОБА_1 , не вказано ким виданий паспорт громадянина України.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню Жовківському РВ ГУМВСУ у Львівській, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст.173-2 ч.1 КпАП України, направити до Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя Мартинишин Я. М.