Ухвала суду № 39774176, 16.07.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2014
Номер справи
813/5009/14
Номер документу
39774176
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 липня 2014 року № 813/5009/14

м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка про застосування заходів реагування,-

В С Т А Н О В И В:

15 липня 2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка з вимогою тимчасово зупинити надання освітніх послуг у Львівському фізико-математичному ліцеї-інтернаті при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка, за адресою: м.Львів, вул.Караджича, 29 до усунення порушень санітарного законодавства, вказаних у приписі Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області №993/08-03 від 29.11.2013 року.

Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суддею встановлено, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Щодо відповідача, яким в позові зазначено Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка, то доцільним є наголосити, що позивач зобов'язаний вказати окрім повного найменування юридичної особи (відповідача за позовом) і її ідентифікаційний код.

Відповідно до вимог п.п.2, 3 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є та ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Із матеріалів позовної заяви вбачається, що у порушення припису норм п.п.2, 3 ч.1 ст.106 КАС України усіх належних даних позивачем не вказано, тому суд зобов'язаний вимагати, щоб відомості про обидві сторони та їх представників були якомога детальнішими та повними, оскільки це має важливе значення для повідомлення осіб, які беруть участь у справі для забезпечення їх явки у судове засідання.

Відповідно до пункту четвертого частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Письмовими доказами є документи, які за змістом частини 2 статті 69, частини 4 статті 79, пункту 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

Згідно п.5.27 ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Однак, у даному випадку копії тих документів, які долучені позивачем до позовної заяви належним чином не завірені, що унеможливлює їх використання у якості доказів в розумінні Глави 6 Розділу 1 КАС України.

Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).

Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», розмір мінімальної заробітної плати становить з 01.01.2014 року 1218 гривень.

Таким чином, за звернення до адміністративного суду із вказаною позовною вимогою, судовий збір складає 73,08 грн. (1 218,00 грн. * 0,06 = 73,08 грн.).

В той же час, позивачем до позовної заяви не додано належний документ про сплату судового збору у розмірах, що передбачені частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».

Одночасно із позовною заявою, позивач заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Однак, оглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, також суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Так, відповідно до ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Закон України «Про судовий збір» встановлює вичерпний перелік тих суб'єктів, котрі звільнені від сплати судового збору. Зі змісту статті 5 вказаного Закону вбачається, що позивач не відноситься до суб'єктів, звільнених від сплати судового збору.

Загалом, умовою зменшення розміру, звільнення від сплати, відстрочення чи розстрочення сплати судових витрат є майновий стан сторони. У клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про те, що через майновий стан немає змоги сплатити судовий збір та підтвердити належними доказами.

Слід зауважити і те, що у клопотанні не зазначено, яку саме суму позивач просить суд відстрочити та не визначено строк, на який слід відстрочити сплату судового збору, що поряд з наведеним вище в цілому свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для відстрочення сплати судового збору за подання цього позову.

Таким чином, позивачу, відповідно до Закону України «Про судовий збір» та у кореспонденції із положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», слід сплатити суму судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру за наступними реквізитами: код банку отримувача - 825014; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007594; отримувач коштів - УДКСУ у Залізничному районі міста Львова; рахунок отримувача 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: за розгляд адміністративної справи за позовом _ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). Дані реквізити рахунку розміщені на офіційному веб-сайті Львівського окружного адміністративного суду та на офіційному веб-сайті «Судова влада України».

Щодо самої процедури сплати судового збору, то необхідно зазначити, що судовий збір може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи. Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: «Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Частинами 2-3 статті 56 КАС України передбачено, що представником може бути фізична особа, яка, відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу, має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.

Документи, що підтверджують повноваження представників закріплені ст.58 КАС України.

Згідно із ч.ч.1, 3 вищенаведеної статті Кодексу, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.

Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.

Так, подана до суду позовна заява підписана представником за довіреністю №5 від 05.02.2014 року в.о. головного державного санітарного лікаря Залізничного району м.Львова ОСОБА_1 При цьому, на підтвердження своїх повноважень представником було долучено до позову «копію» (як вказав останній) довіреності №5 від 05.02.2014 року за підписом начальника Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області - ОСОБА_2, яка не засвідчена у встановленому законом порядку. Однак, з огляду на це, до матеріалів позовної заяви не додано також і документів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 як начальника Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області.

Окрім того, вбачається, що, згідно зазначеної довіреності, Головне управління Держсанепідемслужби у Львівській області, в особі начальника, головного державного санітарного лікаря Львівської області - ОСОБА_2, що діє на підставі Положення, уповноважує в.о. начальника Залізничного відділу ЛМУ ГУ Держсанепідемслужби у Львівській області, головного державного санітарного лікаря Залізничного району м.Львова ОСОБА_1 бути позивачем і відповідачем у суді. Для виконання наданих повноважень ОСОБА_1 вправі користуватися усіма правами і обов'язками, які надаються КАС України особам, що беруть участь у справі.

Таким чином, слід зауважити, що довіреність №5 від 05.02.2014 року не містить повноважень на підписання ОСОБА_1 даної позовної заяви.

У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, вважаю, що вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.

При усуненні недоліків позовної заяви, яку залишено без руху позивачу необхідно врахувати вимоги глави 4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.12.2007 року за №1383/14650.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В :

Залишити без руху позовну заяву Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському Національному Університеті ім. І.Франка про застосування заходів реагування.

Позивачу усунути у строк включно до 28 липня 2014 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 28 липня 2014 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Суддя Сасевич О.М.