8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 липня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3984/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Гаркуші Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 2 527 926,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
16 червня 2014 року Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів звернулась до суду з позовом до Державного підприємства «Донбасантрацит» , в якому зазначила, що відповідач станом на 31.05.2014 року має заборгованість з податку на додану вартість в сумі 2 527 926,00 грн. Оскільки добровільно відповідачем борг не сплачено, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.
01 липня 2014 року на адресу суду від позивача надійшла заява про визнання позову у повному обсязі. Заява позивача містить також клопотання про встановлення способу та порядку виконання рішення суду шляхом сплати заборгованості протягом 60 місяців рівними частинами згідно з графіком.
01 липня 2014 року на адресу суду від позивача надійшла заява, в якій вказано, що податковий орган не заперечує проти встановлення порядку виконання судового рішення шляхом сплати заборгованості протягом 60 місяців згідно з графіком.
Представники сторін у судове засідання не прибули, надали суду заяви про розгляд справ за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Донбасантрацит» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 30.04.2003 року за № 04051945Ю0010253, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів з 01.03.2011, про що видана довідка за № 24/29-011.
Станом на 31.05.2014 року за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 2 527 926,00 грн., який складається з самостійно узгоджених відповідачем зобов'язань з податку на додану вартість згідно з податковою декларацією з ПДВ за квітень 2014 року від 19.05.2014 року № 9028237850.
Зобов'язання з ПДВ, визначені вказаною декларацією, відповідачем не погашено, що підтверджується матеріалами справи та визнається відповідачем.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ до прав органів Державної податкової служби України, зокрема входить звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/127 від 11.07.2003 та друга податкова вимога №2/131 від 18.08.2003 року. Відомостей щодо оскарження податкових вимоги суду не надано.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу з ПДВ у розмірі 2 527 926,00 грн.
Крім того відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
У суду немає підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, оскільки дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Як зазначалось, відповідачем заявлено клопотання про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання рішення суду в сумі 2 527 926,00 грн. строком на 60 місяців згідно з графіком розстрочення.
В обґрунтування заявленого клопотання відповідач зазначив, що підприємство належить до державного сектору економіки та підпорядковано Міністерству енергетик та вугільної промисловості України, виконує державні замовлення та отримує державну підтримку на часткове покриття витрат на собівартість. Часткове недофінансування призводить до неможливості своєчасно та в повному обсязі здійснювати обов'язкові платежі до бюджету. Крім того, підприємство має велику заборгованість перед соціальними фондами, внаслідок чого органом державної виконавчої служби накладено арешт на майно підприємства. Разом з цим, як зазначив відповідач, у зв'язку із введенням в експлуатацію нової лави з видобутку вугілля, що призводить до збільшення реалізації вугільної продукції, тому ДП «Донбасантрацит» укладено договір з ДП «Вугілля України» на поставку вугілля на суму 450 млн.грн., відтак, застосування режиму розстрочення з урахуванням економічного ефекту від укладеного договору надасть можливість виконання податкових зобов'язань.
Як зазначалось, позивач проти встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом його розстрочення не заперечував, про що надав відповідну заяву.
Відповідно до пункту 100.2 статті 100 ПКУ платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Суд, враховуючи фінансове становище відповідача, а також дії, що вживаються відповідачем для погашення податкових зобов'язань, вважає, що заява про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення сплати податкового боргу в підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донбасантрацит» задовольнити повністю.
Стягнути з наявних у Державного підприємства «Донбасантрацит» (і.к. 32446546) рахунків у банках податковий борг з податку на додану вартість у сумі 2 527 926,00 грн. (два мільйони п'ятсот двадцять сім тисяч дев'ятсот двадцять шість грн. 00 коп.) на р/р 31111029799002 відкритий у ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 14010100, одержувач УДКСУ у м. Луганську, і.к. 37991503.
Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Донбасантрацит» податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 2 527 926,00 грн. строком на шістдесят місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою щомісячно рівними частками, з 25.07.2014 р. по 25.06.2016 р. по 1 020 грн., з 25.07.2016 р. по 25.05.2019 по 69 540 грн., з 25.05.2019 по 25.06.2019 - 69 546 грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 15 липня 2014 року.
Суддя О.В. Солоніченко