ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
14 липня 2014 рокум. Ужгород№ 807/2142/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дору Ю.Ю.
при секретарі судових засідань Пирожук Н.П.,
за участю сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - представник не з'явився,
відповідача: ОСОБА_2 - представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 82389,87 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області(далі - Позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до громадянина України ОСОБА_2 (далі - Відповідач) про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 82389,87 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте, подав однією з позовних вимог просив розглядати справу без його участі за наявними матеріалами справи.(а.с.2-3).
Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою вказаною в позовній заяві, про що в матеріалах справи містяться поштові відправлення, які повернулися на адресу суду у зв'язку з тим, що адресат за зазначеною адресою не проживає(а.с.20-21, 29-30), а відтак судом здійснено всі заходи для повідомлення Відповідача про відкриття провадження у даній справі та дату, час, місце судового засідання.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
ОСОБА_2 є громадянином України, що підтверджується копією паспорта(а.с.5) та зареєстрований за адресою: 89415, АДРЕСА_1. Ідентифікаційний номер Відповідача - НОМЕР_2.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст.36 Податкового Кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Як вбачається з матеріалів справи Ужгородською ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області було проведено документальну позапланову перевірку фізичної особи ОСОБА_2 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати належних сум податку на доходи фізичних осіб до бюджету за період 01.01.2010 по 31.03.2013.
За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 22.11.2013р. №686/17-2/НОМЕР_1(а.с.9-10) та винесено податкове повідомлення - рішення від 31.12.2013 №63/17-2(а.с.7) про збільшення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 82 389,87грн. Дане податкове повідомлення - рішення було направлено засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак даний лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності до довідки Ф.20 «за зазначеною адресою не проживає».
Згідно пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою узгоджених сум Відповідачу на підставі п.59.1. ст. 59 Податкового кодексу України, було виставлено податкову вимогу від 22.02.2014 р. №73-11(а.с.11) про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями та надіслано засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності до довідки Ф.20 «За закінченням терміну зберігання».
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковий борг відповідача з податку на доходи фізичних осіб підтверджений матеріалами справи, зокрема, розрахунком податкової заборгованості(а.с.4), обліковою карткою платника податків(а.с.6).
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
На момент розгляду справи податковий борг громадянина України ОСОБА_2 становить 82389,87 грн. Даний податковий борг не сплачений до бюджету, а відтак позов підлягає до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 82389,87 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з громадянина України ОСОБА_2(89415, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2) на користь Державного (місцевого) бюджету України заборгованість по платежу 50 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» у розмірі 82389,87 грн.(вісімдесят дві тисячі триста вісімдесят дев'ять гривень 87 копійок).
3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяЮ.Ю. Дору