ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2009 року Справа № 2а-1994/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого - судді Кухар Н.А.
При секретарі судового засідання Кунинець А.С.
Розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м. Львові
за позовом Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах держави в особі ДПІ у Залізничному районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення податкового боргу,
з участю прокурора -Пиць Н.В.
представника позивача - ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Позов заявлено Прокурором Залізничного району м.Львова в інтересах держави, в особі Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_2. В позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 31 681 грн 71 коп..
Ухвалою суду від 06.03.09 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду .
В судовому засіданні прокурор та представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав повністю. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ у Залізничному районі м. Львова направила відповідачу першу та другу податкові вимови, а боржником не вживаються заходи щодо погашення заборгованості. А згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, належним чином повідомлений про день та час слухання справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської радиІНФОРМАЦІЯ_3року і присвоєно код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 34418607.
ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 має заборгованість перед бюджетами в розмірі 31 681,71 грн.
Даний податковий борг виник із заборгованості:
• по сплаті податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 16 274 грн. 00 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням заНОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року винесеного на підставі акта перевіркиНОМЕР_2;
• по сплаті податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 15594 грн. 00 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням за НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року винесеного на підставі акта перевіркиНОМЕР_2;
• по сплаті самостійно задекларованих платежів по прибутку на додану вартість в сумі 328 грн. 60 коп., що підтверджується декларацією з податку на прибуток підприємства від ІНФОРМАЦІЯ_5 року;
• по сплаті податку на додану вартість в сумі 38 грн. 60 коп, що підтверджується деклараціями з податку на додану вартість від 18.12.2008 року та 20.01.2009 року.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (процедура адміністративного оскарження).
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього ж Закону вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На вимогу суду відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що ним вказані суми податкових зобов'язань узгоджувались в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи згадані податкові зобов'язання дійсно є податковим боргом.
ДПІ у Залізничному районі м.Львова на адресу відповідача направила першу податкову вимогу за НОМЕР_4від ІНФОРМАЦІЯ_6 року на суму 328 грн. 60 коп..
Враховуючи те, що відповідач не сплатив у строк 30 днів, визначений підп. „б” підп.6.2.3 п.6.2 ст.6 цього ж Закону, суму податкового боргу органом державної податкової інспекції було направлено платнику податків другу податкову вимогу за НОМЕР_5від ІНФОРМАЦІЯ_7року на суму 31678 грн. 71 коп..
Відповідачем суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом не представлено.
У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” одним із обов'язків платників податків є обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно частин 1 підп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Частиною 2 цього ж підпункту передбачено, що стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись статтями 21, 23, 69, 70, 71, 86, 94, 99, 100, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з Товариства обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету податковий борг в сумі 31 681,71 грн.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис, з оригіналом згідно
Суддя Кухар Н.А