Головуючий у 1 інстанції - Кравцова Н.В.
Суддя-доповідач - Яманко В.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2014 року справа №812/1997/14
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: головуючого судді Яманко В. Г., суддів Шальєвої В. А., Васильєвої І. А., розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 6 травня 2014 року у справі № 812/1997/14 (суддя Кравцова Н. В.) за позовом ОСОБА_2 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції про визнання незаконними дій щодо складання вимоги, скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2014 року ОСОБА_2 звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом (арк. спр. 2-4) до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (далі - Первомайська ОДПІ), третя особа - відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції (далі - відділ реєстрації) про визнання незаконними дій Первомайської ОДПІ щодо складання вимоги № Ф-194 від 21 листопада 2013 р., у зв'язку з відсутністю у ОДПІ відповідного обсягу повноважень, скасування державної реєстрації Первомайської ОДПІ, як такої, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 6 травня 2014 року (арк. спр. 94-96) у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
Позивач не погодився з судовим рішенням, подав апеляційну скаргу (арк. спр. 105-108), в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та позов задовольнити. Одночасно в скарзі позивач просив здійснити судовий розгляд за його відсутності.
Сторони про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, представників до суду не направили. Третя особа надіслала клопотання про розгляд справи за відсутності представника.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги встановила наступне.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2462-VІ від 8 липня 2010 р. (далі - Закон № 2462) орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
21 листопада 2013 року Первомайською ОДПІ виставлена позивачу вимога № Ф-194 (арк. спр. 5) на суму недоїмки з єдиного внеску 2302 грн. 07 коп.
Позивач до справи не надав докази наявності пільг зі сплати єдиного внеску або добровільної сплати внеску.
Наказом Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013 р. відповідно до частини 3 статті 13 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», постанов Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 563, від 20 березня 2013 року № 229, пункту 11 Положення про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013, затверджене Положення про Головне управління Міндоходів у Луганській області та Положення про Первомайську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області (арк. спр. 74-83, 88-90).
За статтею 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІV від 15 травня 2003 року державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону. Перевірка на відсутність підстав для відмови, які передбачені абзацами п'ятим - восьмим частини першої статті 27 цього Закону, здійснюється з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру. За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи.
Відділ реєстрації з метою доведення правомірності дій щодо реєстрації Первомайської ОДПІ надав до справи документи з реєстраційної справи (арк. спр. 85-87), а саме реєстраційні картки, постанову Кабінету Міністрів України № 229 від 20 березня 2013 року «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», накази Міністерства доходів і зборів України № 549-0 від 24 травня 2013 р. про призначення начальника Первомайської ОДПІ, № 54 від 17 квітня 2013 р. «Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області», № 376 від 20 серпня 2013 р., зміни до Положення про Первомайську ОДПІ.
Як свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до реєстру внесений запис про проведення державної реєстрації Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (арк. спр. 51, 58).
Позивачем не доведено, що у державного реєстратора були підстави для залишення без розгляду або відмови в державній реєстрації Первомайської ОДПІ, так само, як відсутні підстави для визнання неправомірними дій реєстратора.
З огляду на викладене, апеляційна скарга позивача задоволенню не підлягає, постанова суду першої інстанції залишається без змін.
Керуючись статтями 197, 200, 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 6 травня 2014 року залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 6 травня 2014 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя В.Г.Яманко
Судді В.А.Шальєва
І.А.Васильєва