ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 8/251
УХВАЛА
про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі
10 липня 2014 року
м. Київ
№ 826/9827/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
Територіального управління Державної служби гірничого нагляду
та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві
до
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку
"Дев'ятий вал"
про
застосування заходів реагування ,
ВСТАНОВИВ:
10.06.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві (надалі – позивач) до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дев’ятий вал» (надалі – відповідач/ОСББ «Дев’ятий вал»), в якому просить суд:
1. Прийняти до провадження позовну заяву;
2. Прийняти рішення, яким застосувати до ОСББ «Дев’ятий вал» заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме:
- зупинити роботу ліфтів р. №25065, №25066, №25067, №25068, №25069, №25070, №25071, №25072, №25073, №25129, №25130, №25132, №25132 за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, буд. 9-В до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення їх роботи;
3. Звернути постанову суду до негайного виконання та видати виконавчий лист;
4. Покласти виконання рішення суду на територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві шляхом накладання пломб (опечатування);
5. Застосувати норму п.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» та звільнити позивача від сплати судового збору враховуючи його майновий стан, у разі відмови, судові витрати покласти на відповідача.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.1832 КАС України в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням, застосовується скорочене провадження.
Частинами 3 та 4 ст. 1832 КАС України передбачено порядок розгляду адміністративної справи в порядку скороченого провадження, а саме: про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, одночасно з поданням адміністративного позову, позивачем було заявлено клопотання щодо звільнення останнього від сплати судового збору на підставі того, що Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві є неприбутковою установою та не забезпечене в установленому законодавством порядку коштами для сплати судового збору.
Відповідно до положень ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, натомість суд вважає за необхідне відстрочити позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі №826/9827/14.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.104-107, 1832 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києва щодо звільнення від сплати судового збору – залишити без задоволення. Відстрочити позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі №826/9827/14.
2. Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.
3. Позивачу в строк до 21.07.2014 р. надати суду наступні документи:
ь письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, не має справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
ь інформацію щодо усунення встановлених порушень відповідачем.
4. Встановити Відповідачу десятиденний строк з дати отримання даної ухвали для надання письмових заперечень проти позову.
5. Роз’яснити Відповідачу, що суд розгляне справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання, без виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши лише повідомлені позивачем та відповідачем обставини. При цьому, вказати Відповідачу, що заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
6. Копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов’язки невідкладно після постановлення надіслати відповідачу.
7. Покласти персональну відповідальність за виконання п.3 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов’язки керівника) Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду
8. Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Б.В. Санін
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Роз’яснення прав та обов’язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.