Постанова № 39732086, 10.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.07.2014
Номер справи
826/7568/14
Номер документу
39732086
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 липня 2014 року № 826/7568/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія "Центренергобуд" про стягнення заборгованості ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (надалі - ДПІ у Подільському районі м. Києва, позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд" (надалі - відповідач, ТОВ "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд") про стягнення податкового боргу на загальну суму 2 846 834,39 грн., в тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 2 118 830,39 грн. та з податку на прибуток у розмірі 728 004,00 грн.

Згідно зі статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана адміністративна справа за предметом позову може бути розглянута у порядку скороченого провадження.

Відповідач ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.06.2014 року отримав про що свідчить поштове повідомлення, однак у встановлений судом строк письмових заперечень проти позову чи пояснень, доказів щодо заявлених позовних вимог на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові не надав, як і не надав заяви про визнання позову.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України та зазначає, що за Відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 2 846 834,39 гри., в тому числі : - з податку на прибутку підприємств у сумі 728 004,00 грн.; з податку на додану вартість у розмірі 2 118 830,39 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКБ «Центренергобуд» (надалі Відповідач) зареєстроване в Подільській районній державній адміністрації м. Києва 15.05.2006р. № 10711020000005444 та взято на податковий облік до ДНІ у Подільському районі м. Києва ДПС від 16.05,2006 № 14801. Код ЄДРПОУ- 34294252, Місцезнаходження: м. Київ, вул. Сирецька буд.27- А.

Державною податковою інспекцією у Подільському районі м. Києва Державної податкової служби за результатами проведеної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ВБК "Центренергобуд" з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларації з податку на додану вартість по взаємовідносинах з ТОВ "Донстройтранс" за період з 01.07.2010 року по 31.08.2010 року складено акт № 264/22-604/34294252 від 25.01.2013 року, яким встановлено порушення ТОВ "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд" норм Закону України "Про податок на додану вартість".

На підставі складеного акту Державною податковою інспекцією у Подільському м. Києва Державної податкової служби нараховано податкове зобов'язання - з податку на додану вартість на суму 16 200,00грн. (за основним платежем - 10 800,00 гри., за штрафними санкціями - 5 400,00 гри.) та прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.02.2013 р. № 0000932250.

В матеріалах справи відсутні докази оскарження та сплати податкового повідомлення-рішення від 15.02.2013 р. за № 0000932250.

Також, на підставі висновків акту про результати позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКБ «Центеренергобуд» від 25.01.2013р. №264/22-604/34294252 за період з 01.07.2010 р. по 31.08.2010 р., відповідачу було нараховано податкові зобов'язання - з податку на прибуток підприємств на суму 20 250.00 гри. (за основним платежем - 13 500,00 грн., за штрафними санкціями - 6 750,00 грн.) та прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.02.2013 р. за №0000922250.

Не погоджуючись із вказаними нарахуваннями ТОВ «ВКБ «Центеренергобуд» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.02.2013р. за № 0000922250.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.10.2013 р. по справі № 826/8920/13-а у позовній вимозі Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКБ «Центеренергобуд» відмовлено повністю. Зазначене рішення відповідачем не оскаржувалось та відповідно до ч. 1 ст. 254 КАСУ набрало законної сили.

Як вбачається з матеріалів справи відповідачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2013 р. № 9051267871, якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання в сумі 2811,00 грн.

Крім зазначеного, відповідачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у листопаді 2013р. за вересень 2013р. №9076740972 від 28,11.2013р., якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання в сумі 8264,00 грн. та сума штрафу, нарахована платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки в розмірі 413,00грн.

Працівниками Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва Державної податкової служби проведено документальну планову виїзну перевірку Приватного акціонерного товариства «Виробничо-будівельна компанія «Центренергобуд» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011р. по 30.06.2012р. За результатами перевірки складено акт від 24.09.2012р. за №391/22-604/34294252

За підсумками проведеної перевірки Відповідачу було нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 2 318 222,00 грн. (за основним платежем - 1 919 248,00 грн., за штрафними санкціями 398 974,00 грн.) та прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.01.2013 р. за № 0000182260.

За підсумками проведеної перевірки Відповідачу було нараховано податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств на суму 1 201 973,00грн. (за основним платежем - 961 578,00 гри., за штрафними санкціями 240 395,00 грн.).

Не погоджуючись із вказаним нарахуванням Відповідач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.01.2013 р. за № 0000182260.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.08.2013 р. по справі № 826/1350/13-а у задоволенні позовних вимог ТОВ «ВКБ «Центренергобуд» відмовлено в повному обсязі.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.02.2014 року апеляційну скаргу ТОВ «ВКБ «Центренергобуд» - задоволено частково, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.08.2013 p.- скасовано. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 15.01.2013 р. за № 0000182260 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 247 074,50грн. (основного платежу 233 741,00грн. та штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 13 333,50грн.).

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 18.10.2012р. за № 0004372260 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 494 219,00грн.

Так, згідно з ч. 5 ст.254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Проте, Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд" не сплачено самостійно визначену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств та визначену позивачем суму штрафу за порушення вимог податкового законодавства.

Враховуючи, що за Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд" обліковувалася переплата по сплаті податку на додану вартість за попередній період в розмірі 2 684,74грн., заборгованість відповідача по сплаті узгодженого грошового зобов'язання складає 2 118 830,39 грн.

Крім того, за порушення строків сплати узгодженого грошового зобов'язання Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія Центренергобуд" донараховано пеню в розмірі 22 679,63 грн.

Позивачем, з метою стягнення податкового боргу направлено відповідачу податкову вимогу від 11 березня 2014 року № 869-25 на суму 2 218 243,72 грн..

Згідно пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення..

Пунктом 59.5. статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Проте, станом на день розгляду спору заборгованість в розмірі 2 846 834,39 грн. відповідачем не сплачена, вимога відповідачем не оскаржена. Доказів зворотного суду не пред'явлено.

Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Згідно підпункту 20.1.34. статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 2 846 834,39 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 98, 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві задовольнити повністю.

2. Стягнути заборгованість перед бюджетом з усіх наявних та з усіх виявлених розрахункових рахунків та за рахунок готівки з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКБ «Центренергобуд» код ЄДРПОУ - 34294252 (01133, м. Київ, вул. Сирецька. буд.27-А ), заборгованість у розмірі 2 846 834,39 грн. на р/р 34129999700008 одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Подільському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 37975298), банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку 820019.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Н.Г. Вєкуа