ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 липня 2014 р. Справа № 804/9704/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції, ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними, скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
10 липня 2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції, ОСОБА_1 про:
- визнання протиправними дій Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області щодо винесення постанови про закінчення виконавчого провадження від 23.06.2014 за виконавчим документом № 136 від 12.03.2013 року про стягнення заборгованості із ОСОБА_1 в сумі 2312,07 грн.
- скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 23.06.2014, виданої Відділом державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області за виконавчим документом № 136 від 12.03.2013 про стягнення заборгованості із ОСОБА_1 в сумі 2312,07 грн.
- зобов'язання Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області відкрити виконавче провадження з виконання вимоги № 136 від 12.03.2013 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску, яка виникла за 2010 рік із ОСОБА_1 в розмірі 2312,07 грн.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частин 4, 5 статті 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Судом встановлено, що позовна заява подана представником Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області за довіреністю Красномовець Н.Г., проте в позовній заяві не зазначені ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Крім того, до позовної заяви додана копія довіреності на підтвердження повноважень Красномовець Н.Г., проте зазначена довіреність ні містить ініціали та прізвище особи, яка засвідчила вказану довіреність від імені Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Подана до суду позовна заява не містить дати її підписання уповноваженою особою.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
- скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
- зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
- зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
- стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
- виконання зупиненої чи невчиненої дії;
- встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
- примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до декількох відповідачів, проте останнім не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного із відповідачів у справі, а саме: до відповідача-2 у справі - ОСОБА_1 Таким чином, позивачеві необхідно уточнити позовні вимоги щодо кожного із відповідачів, з урахуванням вимог частини 4 статті 105 КАС України.
Відповідно до ст.122 КАС України за загальним правилом адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
Визначені недоліки позовної заяви неможливо усунути в ході розгляду адміністративної справи.
Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108, 186, 254 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції, ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними, скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк до 25 липня 2014 р. для усунення недоліків, шляхом надання до суду:
- належним чином оформленого адміністративного позову, з урахуванням вимог ст. 106 КАС України, а саме: із зазначенням ім'я представника, його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;
- належним чином оформленого адміністративного позову, з урахуванням вимог ст.106 КАС України (із зазначенням дати його підписання);
- належним чином оформленого адміністративного позову, з урахуванням вимог ст.ст. 105, 106 КАС України.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Царікова