ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
23 червня 2014 р. справа № 804/8495/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеса О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А. про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А., в якому просить:
- вважати пропущений процесуальний строк з поважних причин, поновити його та відраховувати строк на подання скарги починаючи з 17.06.2014 р.;
- зобов'язати державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А. скасувати постанову про звернення стягнення на заробітну плату від 06.05.2014 р., винесену в рамках виконавчого провадження № 34371903;
- зобов'язати державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А. закінчити виконавче провадження № 34371903 та направити його до Господарського суду Дніпропетровської області для долучення до матеріалів справи про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 24/5005/10848/12.
Позовна заява подана до суду з недодержанням вимог, встановлених ст. 106 Кодексу року адміністративного судочинства України (далі - КАС України) і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Положеннями ч. 1 ст. 104 КАС України встановлено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Таким чином, КАС України встановлено, що до адміністративного суду подається позовна заява (адміністративний позов). Позивачем до адміністративного суду подано скаргу на дії державного виконавця.
В п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України зазначено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та ім'я (найменування) відповідача.
В ст. 50 КАС України зазначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А. про зобов'язання вчинити певні дії було подано в загальному порядку, проте в позовній заяві позивачем визначено Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування інвалідів, в той час як фактично позивачем виступає фізична особа-підприємець ОСОБА_1. Скаржником (відповідачем) в позовній заяві визначено фізичну особу-підприємця ОСОБА_1. Державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А., дії якого оскаржуються, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 визначає як особу, на дії якої подається скарга.
Згідно ч. 3 ст. 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
В п. 11 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 р. № 3 із змінами, викладеними в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 14.09.2012 р. № 10, зазначено, що відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (стаття 181 Кодексу адміністративного судочинства України). Такими органами державної виконавчої служби є:
1. Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень.
2. Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень.
3. Районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції. Таким чином, в цій категорії справ відповідачами можуть бути лише перераховані органи державної виконавчої служби у зв'язку з тим, що структурні підрозділи органів державної виконавчої служби: відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, відділи примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі - не визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливість їхньої участі як відповідачів у таких справах.
Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 оскаржуються дії державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Згідно п. 1 ч. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (зі змінами внесеними Законом України № 590 - VII від 19.09.2013, який набрав чинності 23.10.2013 р.) та ч. 1 ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", розмір ставки судового збору справляється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 1 січня 2014 року складає 1 218,00 грн.
Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в сумі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат .
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем оскаржується постанова про звернення стягнення на заробітну плату в розмірі 6106, 25 грн., безпосереднім наслідком чого є зміна складу майна позивача. Вимоги позивача є майновими.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 122, 12 грн. за подання адміністративного позову майнового характеру (2 відсотки розміру майнових вимог). Проте, Законом України "Про судовий збір" встановлено мінімальний розмір сплати судового збору в сумі 1827 грн. (не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати).
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Виходячи з вищевикладеного, позивачу необхідно сплати судовий збір у розмірі 182, 70 грн., тобто, 10 відсотків розміру ставки судового збору - 1827 грн. за подання адміністративного позову майнового характеру.
Таким чином, недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом оформлення позовної заяви з зазначенням належних сторін по справі у відповідності до положень КАС України; надання оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 182, 70 грн. за подання адміністративного позову майнового характеру, оформленого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Рахунок: 31210206784008
Код отримувача: 37989253
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
МФО: 805012
код бюджетної класифікації доходів : 22030001
Код ЄДРПОУ Дніпропетровського окружного адміністративного суду: 34824364
У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду (34824364), до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, визначений ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Тернівського міського управління юстиції Мунтян І.А. про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених в цій ухвалі - до 07 липня 2014 року.
Роз'яснити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя Неклеса О.М.