Категорія 6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 червня 2009 року Справа № 2а-20547/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Островської О.П.,
при секретарі - Кір'ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
18.02.2009 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування якого вказав наступне. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 14.08.2008 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортомОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт НОМЕР_1про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт - експлуатація легкового автомобіля, державний номер НОМЕР_2, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. За виявлене правопорушення до відповідача застосовано фінансову санкцію - 510 грн., яку в добровільному порядку не сплачено. Прокурор просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 510 грн. у рахунок державного бюджету.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив стягнути з відповідача суму застосованих фінансових санкцій у розмірі 510 грн.
Представник позивача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про розгляд справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачем було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень. В ході проведення перевірки було виявлено порушення з боку відповідача ОСОБА_1. законодавства про автомобільний транспорт, а саме - експлуатація легкового автомобіля, державний номер НОМЕР_2, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.
Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 21.08.2008 року за № 051696 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 510 грн.
Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.
Таким чином, позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 159-163 КАС України, Законом України «Про автомобільний транспорт», Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ід. номерНОМЕР_3 на користь Державного бюджету України (рахунок № 31116106700005 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 21081100, код 24046582) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 510 грн. (п'ятсот десять грн.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 16.06.2009 року.
Суддя