Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2014 р. Справа № 805/6264/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Прийнято в нарадчій кімнаті.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:
Приватного акціонерного товариства «Торговий дім Азовзагальмаш»
до
Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів,
Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області
про
стягнення суми надмірно сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 28097066 грн.,-
за участю:
представника відповідача 1: Радченко А.В., за дов. № 703/10/10-1 від 15.07.13р.
ВСТАНОВИВ:
20.05.2014 року Приватне акціонерне товариство «Торговий дім Азовзагальмаш» (далі - позивач)звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів (далі - СДПІ, відповідач 1), Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області (далі - ГУДСУ, відповідач 2) про стягнення суми надмірно сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 28097066 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 20.03.2014 року між позивачем та відповідачем 1 було проведено звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 19.03.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений Акт № 1007-20. Відповідно до цього акту позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом складало 28097066 грн. 11.04.2014 року позивачем до податкового органу була подана заява про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у сумі 28097066 грн. на поточний рахунок позивача. Позивач зазначив, що граничний термін, коли ним мало бути отримано суму надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток було 05.05.2014 року, проте станом на день звернення позивача з позовною заявою кошти в сумі 28097066 грн. не повернуті.
Представники позивача та відповідача 2 в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду справи належним чином повідомлені. Представник позивача через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду надав письмову заяву в якій просив суд розглянути справу без його участі в порядку письмового провадження.
Представник відповідача 2 через канцелярію суду надав письмові заперечення, в яких зазначив наступне.
Відповідно до статей 43, 45 та 78 Бюджетного кодексу України, ст. 43 Податкового кодексу України, наказу Міністерства фінансів України № 787 від 03.09.2013р. «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», органи Державної казначейської служби України повертають кошти, помилково або надміру зараховані до бюджету, за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Станом на час розгляду справи жодного подання до Головного управління Державної казначейської служби України в Донецькій області з боку відповідного контролюючого органу не надходило, таким чином, для органу Казначейства відсутні правові підстави та законні можливості для повернення сплаченої суми.
Також відповідач 2 просив розглядати справу без участі його представника.
Представник відповідача 1 - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів в судовому засіданні проти позову заперечував, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що 11.04.2014р. позивачем до податкового органу була подана заява про повернення надміру сплачених грошових коштів по зобов'язаннях з податку на прибуток у сумі 28097066 грн. або при неможливості і повернення сум на поточний рахунок найближчим часом, у зв'язку із складною ситуацією в країні, погасити заборгованість казначейськими цінними паперами. У своїй відповіді від 23.04.2014 року № 8742 відповідач зазначив, що з метою вирішення питання щодо погашення заборгованості казначейськими цінними паперами, відповідач звернувся до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з ОВП з проханням надати роз'яснення щодо такої можливості, та зазначено, що після отримання відповіді, позивача буде проінформовано додатково.
З наведених підстав представник відповідача 1 просив у задоволенні позову відмовити.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта
Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач - Приватне акціонерне товариство «Торговий дім Азовзагальмаш» зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 26.01.1998 року, включено до ЄДРПОУ за номером 25328954, що підтверджується довідкою з Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 322034, випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АД № 275791 (а.с. 10, 11). Перебуває на податковому обліку у СДПІ з ОВП у м. Донецьку (а.с. 9).
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 21.04.2011 року № 107/10/29-14-2 позивач узятий на облік в органах державної податкової служби 28.01.1998 року та перебуває на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку за № 1375 (а.с. 9).
Відповідач 1 - Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у місті Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів є суб'єктом владних повноважень, який у правовідносинах з юридичними особами, в тому числі пов'язаними із контролем за повнотою нарахування та сплати податків, обов'язкових платежів, реалізують владні управлінські функції, через що належить до суб'єктів владних повноважень в розумінні п.п. 7 п. 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідач 2 - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області є суб'єктом владних повноважень, згідно ст. 48 КАС України, здатна особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Судом встановлено, що ПрАТ «Торговий дім «Азовзагальмаш» сплачено до бюджету авансові платежі по податку на прибуток:
платіжним дорученням № 84 від 17.01.2013 року на суму 3125600 грн.;
платіжним дорученням № 304 від 18.02.2013 року на суму 3125560 грн.;
платіжним дорученням № 528 від 20.03.2013 року на суму 3038061 грн.;
платіжним дорученням № 747 від 22.04.2013 року на суму 3038061 грн.;
платіжним дорученням № 901 від 18.05.2013 року на суму 3038061 грн.;
платіжним дорученням № 1017 від 30.05.2013 року на суму 145108 грн.;
платіжним дорученням № 1185 від 21.06.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 1423 від 24.07.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 1595 від 20.08.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 1832 від 20.09.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 2141 від 28.10.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 2352 від 22.11.2013 року на суму 3082533 грн.;
платіжним дорученням № 2588 від 25.12.2013 року на суму 3082533 грн.
20.03.2014 року між ПрАТ «Торговий дім Азовзагальмаш» та Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів було проведено звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 19.03.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений акт № 1007-20. Згідно акту звірки, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом складало 28097066 грн. Зазначений акт підписаний сторонами без розбіжностей (а.с. 7).
11.04.2014 року ПрАТ «Торговий Дім Азовзагальмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів було подано заяву № 51 від 24.03.2014 року про повернення на користь позивача надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у сумі 28097066,00 грн. (а.с. 8).
У вказаній заяві ПрАТ «Торговий Дім Азовзагальмаш» вказує реквізити на які необхідно здійснити повернення коштів, а також вказує, що у разі неможливості повернення сум на поточний рахунок найближчим часом, у зв'язку зі складною ситуацією в країні, просить погасити заборгованість казначейськими цінними паперами.
Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів за результатами розгляду заяви позивача, 23.04.2014 року надала на адресу позивача відповідь, згідно до якої просить останнього не розглядати питання стосовно повернення надміру сплачених грошових зобов'язань на поточний рахунок, а стосовно погашення заборгованості казначейськими цінним паперами, повідомив позивача, що СДПІ з ОВП у м. Донецьку з метою вирішення даного питання звернулась до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників з проханням надати роз'яснення щодо можливості здійснення даних операцій. Після отримання відповіді ПрАТ «Торговий Дім Азовзагальмаш» буде інформовано додатково (а.с. 27).
При цьому представник відповідача 1 у судовому засіданні пояснив суду, що відповідь Міжрегіонального головного управління Міндоходів (Центрального офісу) на його адресу станом на момент розгляду справи не надходила.
Згідно ст. 1 Податкового кодексу України податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Згідно п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України зазначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України зазначено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
На суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу (в тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів) зменшується сума авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом.
Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу, перевищує суму авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом, сума перевищення зараховується у зменшення авансових внесків, визначених цим пунктом, у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.
У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.
Форма розрахунку, передбачена у цьому пункті, затверджується у порядку, встановленому цим Кодексом.
Податкова декларація та розрахунок щомісячних авансових внесків за базовий звітний (податковий) рік подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Згідно з п.п. 17.1.10 ст. 17 ПК України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п. 43.3 ст. 43 ПК України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Згідно із п. 43.4 ст. 43 ПК України платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Приписами п. 43.5 ст. 43 ПК України визначено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Враховуючи, що заяву до контролюючого органу про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, подано позивачем 11.04.2014 року, станом на момент розгляду справи сплив граничний термін, коли позивачу мали бути виплачені зазначені кошти.
Постановою КМУ від 16.02.2011 року № 106 встановлено Перелік кодів бюджетної класифікації в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень.
Органи, що контролюють справляння надходжень бюджету забезпечують відповідно до законодавства здійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю надходження до державного та місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів згідно з переліком, а також ведення обліку таких платежів у розрізі платників з метою забезпечення повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів через органи державного казначейства відповідно до Порядку.
Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства Доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом Міндоходів на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи Міндоходів, місцеві фінансові органи, органи Казначейства проводять шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1242.
За платежами, належними державному бюджету, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.
За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за сім робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу.
Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Міндоходів.
Орган Міндоходів не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства.
Орган Міндоходів несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.
Згідно зі ст. 25 Бюджетного кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Постановою Кабінету міністрів України від 03.08.2011 року № 845 відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" і пункту 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.
Зазначений порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Стягувачі, на користь яких прийняті судові рішення про стягнення надходжень бюджету, подають до органу Казначейства, на рахунки в якому зараховані надходження бюджету, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктом 23 цього Порядку.
Таким чином, право платника податків порушується внаслідок неодержання коштів з бюджету, а належним способом захисту цього порушеного права є стягнення зазначених коштів.
Згідно з частинами 1, 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи, що позивачем виконані всі необхідні умови для отримання надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток, а відповідачем 1 не вчинено дій, спрямованих на перерахування позивачу бюджетної заборгованості, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
За приписами ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167, 254, 267 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Торговий Дім Азовзагальмаш» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби у Донецькій області про стягнення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 28097066 грн. - задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Торговий Дім Азовзагальмаш» (87535, Донецька область, м. Маріуполь, пл. Машинобудівельників, б. 1, код ЄДРПОУ 25328954) суму надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 28097066 (двадцять вісім мільйонів дев'яносто сім тисяч шістдесят шість) грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Торговий Дім Азовзагальмаш» судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
Постанову прийнято в нарадчій кімнаті 25 червня 2014 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Троянова О.В.