Рішення № 39707696, 24.06.2014, Захарівський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Фрунзівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
24.06.2014
Номер справи
517/456/14-ц
Номер документу
39707696
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Дата документу 24.06.2014

Cправа №517/456/14-ц

н/п2/517/190/2014

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2014 року Фрунзівський районний суд Одеської області

у складі: головуючого-судді Гончар І.В.

при секретарі Заболотної Л.В.

представника позивача Боденчук Ю.О.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Управління соціального захисту населення до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманих коштів, суд

В С Т А Н О В И В :

Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманих коштів.

Свій позов обґрунтовує тим, що 03 січня 2013 року до управління соціального захисту населення Фрунзівської райдержадміністрації із заявою про призначення державної допомоги малозабезпеченій сім'ї звернулась ОСОБА_2.

Відповідно до наданого пакету документів було видно, що заявник ніде не працює, на підставі цього їй було призначено допомогу в сумі 2 559,7 грн. з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. та в сумі 2769,7 грн. з 01.01.2014 р. по 31.05.2014 р.

Допомога в сумі 5 119,4 грн. отримана за два місяці в січні 2014 року. У відповіді МДПІ № 1 від 28.01.2014 року був виявлений дохід про заробітну плату в сумі 3313,37 грн. в зв'язку з чим виплата допомоги призупинена з 31.01.2014 року.

Після отримання повідомлення про припинення допомоги, ОСОБА_2 надала копію трудової книжки для перерахунку допомоги. Порушення було виявлено в січні 2014 року, тому кошти які отримані за січень в сумі 2 559,7 грн. повинні бути повернуті на рахунок управління.

Спеціалістом управління був зроблений перерахунок допомоги з урахуванням заробітної плати, яку надала ОСОБА_2 Сума переплати за грудень 2013 року складає 441,79 грн., яка також повинна бути повернута на рахунок управління. ОСОБА_2 надала згоду на повернення незаконно отриманих коштів, однак до цього часу кошти не повернула, на письмове повідомлення ніяк не відреагувала.

Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 на свою користь незаконно отримані кошти у розмірі 3001,49 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги змінив, просить стягнути з відповідачки на користь управління кошти у розмірі 2 801,49 гривень.

Відповідачка проти позову не заперечує.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши сторони, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:

- згідно заяви від 03.12.2013 року ОСОБА_2 звернулася до управління соціального захисту населення Фрунзівської райдержадміністрації Одеської області про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, ОСОБА_2 було призначено допомогу у розмірі 2 559,7 грн. з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. та в сумі 2 769,7 грн. з 01.01.2014 р. по 31.05.2014 р.

- згідно довідки виданої Затишанською селищною радою Фрунзівського району Одеської області про те, що ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, ніде не працює.

- згідно ксерокопії трудової книжки НОМЕР_2 ОСОБА_2 працювала з 01.08.2013 року в КП « Хмельницький» та отримувала заробітню плату.

- згідно повідомлень управління соціального захисту населення Фрунзівської райдержадміністрації Одеської області ОСОБА_2 повідомлялася про те, що вона повинна повернути незаконно отримані кошти.

Згідно пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України №250 від 24 лютого 2013 року (надалі Порядок), у призначені соціальної допомоги відмовляють у разі коли: працездатні члени сім'ї малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги.

Відповідно до пункту 28 Порядку, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення:

визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Чинним законодавством України передбачено, зокрема це вбачається і з п. 14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, що розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не можу бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Як встановлено п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло та встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення, у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Згідно ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовується незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Як передбачено ст.1213 ЦК України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Також, на підставі ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідачки в доход держави судовий збір у розмірі 243 гривень 60 копійок.

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215, ЦПК, ст.ст. 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 10,58,60,209,212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов Управління соціального захисту населення - задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення( ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код 03195062, р/р 35411028010378) незаконно отримані кошти у розмірі 2 801,49( дві тисячі вісімсот одну)грн. 49 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243, 60 гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції в десятиденний строк з дня його проголошення.

С У Д Д Я