Постанова № 39707218, 21.05.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2014
Номер справи
810/1648/14
Номер документу
39707218
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 травня 2014 року № 810/1648/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області до Науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

УПФ України у Києво-Святошинському районі Київської області звернулось до суду з позовом до Науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій науковим працівникам за грудень 2013 року та січень 2014 року в сумі 6804,63 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та є державною організацією, створеною відповідно до Статуту, з метою отримання прибутку та з державного бюджету не фінансується, тому має відшкодовувати органам Пенсійного фонду України різницю в пенсіях, призначених науковим працівникам з власних коштів. В результаті не перерахування коштів, що покривають витрати на виплату пенсій науковим працівникам, у відповідача за період з 01.12.2013 по 27.01.2014 утворилась заборгованість по відшкодуванню різниці, що покриває витрати на виплату пенсій науковим працівникам, які понесені Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області, в загальній сумі 6804,63 грн.

Позивач звернувся до суду з письмовим клопотанням, яким підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити та розглядати справу за відсутності його представника.

Відповідач, належно повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, явку свого представника до судового засідання повторно не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, з клопотанням про відкладення засідання до суду не звертався.

На підставі ч. 4 ст. 122 та ч. 6 ст. 128 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими.

Науково-дослідний інститут фарфоро-фаянсової промисловості відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі з 01.01.1991, (реєстраційний №01-209) і є державною організацією, створеною відповідно до Статуту з метою отримання прибутку та з державного бюджету не фінансується, відтак має відшкодовувати органам Пенсійного фонду України відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" різницю в пенсіях, призначених науковим працівникам, з власних коштів.

Статтею 24 Закону України від 13.12.1991 № 1977-ХІІ "Про наукову і науково-технічну діяльність" (із змінами та доповненнями, далі - Закон № 1977-ХІІ) встановлено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону.

Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до пункту 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 (далі - Порядок), за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації (пункт 3 Порядку).

Згідно пункту 5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Відповідно до повідомлення Управління від 11.12.2013 №13647102 та від 13.01.2014 № 470102 про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у відповідача за період з 01.12.2013 по 27.01.2014 утворилась заборгованість перед Управлінням по відшкодуванню такої різниці в загальній сумі 6804,63 грн., у тому числі виплаченої: громадянам ОСОБА_1 в сумі 914,02 грн., ОСОБА_2 в сумі 217,28 грн., ОСОБА_3 в сумі 1693,11 грн., ОСОБА_4 в сумі 699,26 грн., ОСОБА_5 в сумі 430,00 грн., ОСОБА_6 в сумі 51,36 грн., ОСОБА_7 в сумі 31,03 грн., ОСОБА_8 в сумі 954,85 грн.,ОСОБА_9 в сумі 14.05 грн., ОСОБА_10 в сумі 255,16 грн., ОСОБА_11 в сумі 21,15 грн., ОСОБА_12 в сумі 536,66 грн., ОСОБА_13 в сумі 799,62 грн., ОСОБА_14 в сумі 187,08 грн.

Згідно розрахунку суми боргу відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 1440,47 грн.

Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов'язкових платежів.

Згідно ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку. При цьому, згідно пункту 15 статті 106 цього Закону строк давності до даних правовідносин не застосовується.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст. 70 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, зокрема, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, у яких обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки наявність у відповідача заборгованості підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, заперечень проти позову, будь-яких доказів на спростування обставин, викладених у позовній заяві або доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 94, 122, 128, 159-163, 167, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості (код ЄДРПОУ 05468498) на користь Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області (код ЄДРПОУ 20591865) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пенсій науковим працівникам за грудень 2013 року та січень 2014 року в сумі 6804 (шість тисяч вісімсот чотири) грн. 63 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лапій С.М.