Постанова № 39687341, 12.06.2014, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
12.06.2014
Номер справи
607/7257/14-а
Номер документу
39687341
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.06.2014 Справа №607/7257/14-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі :

головуючого Грицака Р.М. з участю секретаря Палашовської У.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач Управління соціальної політики Тернопільської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів в сумі 20718,45 грн. В обґрунтування заявлених вимог вказує на те, що перевіркою проведеною Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради встановлено, що у зв'язку з поданням ОСОБА_2 недостовірних відомостей про доходи та майновий стан її сім'ї, а саме неповної інформації про доходи свого чоловіка ОСОБА_3, відповідачу було надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в розмірі 20 718,45 грн. Оскільки ОСОБА_2 добровільно кошти не повертає, просить стягнути з відповідача вищевказану суму коштів надмірно виплачених у вигляді державної соціальної допомоги.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав і мотивів викладених в позовній заяві та просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала та не заперечує проти його задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази та обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав:

24 лютого 2012 року, 15 серпня 2012 року, 15 лютого 2013 року, 15 серпня 2013 року ОСОБА_2 (надалі - Відповідач) зверталась із заявами в управління соціальної політики Тернопільської міської ради (надалі Управління) за призначенням їй державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї.

Згідно ч.І ст.6 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" та п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" державна соціальна допомога призначається на шість місяців.

Згідно заяв ОСОБА_2 24 лютого 2012 року, 15 серпня 2012 року, 15 лютого 2013 року, 15 серпня 2013 року управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради була надана державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї відповідача за період з 01.02.2012 року по 31.11.2013 року в розмірі 55 093,6 7 грн., що підтверджується довідкою від 08.05.2014 року.

В заяві про призначення всіх видів соціальної допомоги відповідач ставила свій підпис під попередженнями про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї та одночасно давала згоду на збір інформації про сім'ю та доходи, що необхідно для призначення соціальних допомог.

Згідно ст.13 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" зазначено, що контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та використання коштів Державного бюджету України, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, здійснює центральний, орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах трудових, відносин, соціального захисту населення, безпосередньо та через керівника та уповноважених ним осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до п.1 "Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 р. № 1098 із наступними змінами та доповненнями, головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор - посадові особи управління праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, державної допомоги сім'ям з дітьми, щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - державна соціальна допомога), інших соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.

Нормами п.27 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" передбачено, що контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.

В результаті проведеної перевірки відділом соціальних інспекторів управління соціальної політики Тернопільської міської ради було встановлено, що ОСОБА_2 подала неповну інформацію про доходи свого чоловіка - ОСОБА_3, а саме про його заробітну плату, яку він отримав від ПАТ ТРЗ "Оріон" працюючи на посаді прибиральника сміттєпроводів, а саме: січень 2012 р. - 975,65 грн.; лютий 2012 р. - 1 745,92 грн., на загальну суму 2 721,57 грн., про заробітну плату від Державного підприємства "Тернопільський державний завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна "Ветсанзавод" працюючи на посаді робітника ветсанбраку, а саме: листопад 2012 р. - 1 104,40 грн.;грудень 2012 р. - 3 266,04 грн., на загальну суму 4 370,44 г/ш.(додаток 88), та січень 2013 р. - 3 515,96 грн.; лютий 2013 р. - 3 010,40 грн.; березень 2013 р. - 2 875,16 грн.; квітень 2013 р. - 1 961,52 грн., на загальну суму 11 363,04 грн., що не заперечується сторонами та підтверджується довідкою виданою 25.10.2013 року ДП "Тернопільський "Ветсанзавод"

Відповідно до ст.7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" зазначено, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Згідно п.12 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям" у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Згідно п.п.3 п.3 "Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 р. № 1098, із змінами та доповненнями зазначається, що головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор: складають акти за підсумками перевірки з висновками щодо правильності призначення державної соціальної допомоги.

Соціальними інспекторами Управління було складено акти проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальних допомог на підставі яких позивачем проведений перерахунок та встановлено, що сума надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_2 за період з 1 лютого 2012 року по 31 жовтня 2013 року включно склала -20 718,45грн.

Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради був виданий наказ "Про припинення призначення та виплати допомоги" від 19.11.2013 року № 81 в якому зазначається, що у зв'язку із встановленими фактами подання недостовірної інформації про доходи, на виконання п.12 "Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям", затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 р. № 250, ОСОБА_2 з 01.11.2013 року припинено призначення та виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї та позбавлено права на призначення та виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї на період з 01.11.2013 р. до 01.05.2014 р.,

Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради надіслано відповідачу повідомлення про припинення надання житлової субсидії, соціальних допомог від 08.11.2013 р. № 516 з вимогою повернути до 01.01.2014 року надміру нараховану державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї.

Згідно п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї;

повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Враховуючи вищезазначене та визнання позову відповідачем вважаю, що позов слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_2 на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в сумі 20 718,45 грн. на рахунок ВДК в м. Тернополі ін. код 23588119, р/р 31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.11, 70, 71, 76, 128, 159-163, 167, 185, 186 КАС України, керуючись Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", ст.ст.17, 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям", суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Cтягнути з ОСОБА_2 в користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї в сумі 20 718,45 грн. на рахунок ВДК в м. Тернополі ін. код 23588119, р/р 31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Головуючий Р.М.Грицак