Постанова № 39687227, 19.06.2014, Шептицький міський суд Львівської області (до 25.04.2025 - Червоноградський міський суд Львівської області)

Дата ухвалення
19.06.2014
Номер справи
459/1088/14-а
Номер документу
39687227
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 459/1088/14-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"19" червня 2014 р. Червоноградський міський суд Львівської області

в складі: головуючого - судді Мелешко С. І.

при секретарі Янкевич Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Червонограді справу за позовом начальника Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Львівської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця,

в с т а н о в и в :

Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Львівської області в березні 2014 року звернулося з адміністративним позовом до Управління ДВС про визнання протиправною та скасування постанови про примусове виконання виконавчого листа виданого Червоноградським міським судом 19.06.2013 року. В заяві послалося на те, що 16.07.2013 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа виданого Червоноградським міським судом про зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Львівської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 з січня 2008 року у встановленому законодавством порядку розмір втраченого заробітку, в зв»язку з ушкодженням здоров»я, пов»язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відповідності до ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Дану постанову вважає незаконною, просить її скасувати, посилаючись на те, що відповідачу не підвідомче стягнення за вищевказаним виконавчим листом.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, подала до суду клопотання про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача до суду не з»явився, про причини неявки суд не повідомив, з заявами та клопотаннями до суду не звертався.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши докази суд встановив слідуюче.

16.07.2013 року державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-42/10 виданого 19.06.2013 Червоноградським міським судом Львівської області про зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Львівської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 з січня 2008 року у встановленому законодавством порядку розмір втраченого заробітку, в зв»язку з ушкодженням здоров»я, пов»язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відповідності до ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Згідно з п.6 ч.1 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону.

Однак, на підставі вищевказаного виконавчого листа, 19.06.2013 року постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області - Тетюк Р.М., ВП № 38768576 було відкрито виконавче провадження.

Оскільки, виконавчий документ не відповідає, встановленим ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" вимогам, суд приходить до висновку, що державний виконавець у відповідності до ст. 26 цього Закону зобов'язаний був відмовити у відкритті виконавчого провадження.

Нормами ст.20 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна. Право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби, які можуть вчиняти виконавчі дії з виконання рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу.

Відповідно до п. 3.2.1. Інструкції про проведення виконавчих дій, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 № 74/5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.12.1999 за № 865/4158 (далі Інструкція-74/5) виконавчі дії проводяться державним виконавцем відповідного органу державної виконавчої служби, який розташований: за місцем проживання, роботи боржника - фізичної особи або за місцезнаходженням його майна; за місцезнаходженням постійно діючого керівного органу або майна боржника - юридичної особи; за місцем здійснення певних дій, які зобов'язаний вчинити боржник за відповідним рішенням суду або іншого органу (посадової особи).

Відповідно до вимог ст.21 Закону України "Про виконавче провадження"на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими, зокрема, боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи.

У відповідності до ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.

Показники Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» сформовані на підставі чинної нормативно-праввої бази та повіністю розподілено між головними розпорядниками бюджетних коштів для виплати платежів поточного року. Витрати пов»язані із задоволенням судами позовних заяв одержувачів допомог, які виникли внаслідок рішення судів України не враховані в зазначеному законі. Тому проведення соуціальних виплат за минулі періоди, можливе лише вразі внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», які мають передбачати збільшення видаткової частини з одночасним визначенням джерел надходження до бюджету, за рахунок яких здійснюватимуться ці видатки.

На даний час змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», не внесено. Чиним законодавством не визначений мехінізм розподілу коштів державного бюджету, виділених на виконання рішення суду, та черговість проведення цих виплат.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Мироненко В.В. про відкриття виконавчого провадження ВП № 38768576 від 16.07.2013 року, винесена з порушеннями Закону України «Про виконавче провадження», є протиправною та підлягає скасуванню.

Керуючись, ст.ст. 2, 6, 128, 160-163 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області - Тетюка Романа Мироновича про відкриття виконавчого провадження ВП № 38768576 від 16.07.2013 року.

На постанову може бути подана апеляція до Львівського апеляційного адміністративного суду на протязі 10 днів з часу проголошення.

Суддя: С. І. Мелешко