Ухвала суду № 39683414, 03.07.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2014
Номер справи
806/1210/14
Номер документу
39683414
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Гурін Д.М.

Суддя-доповідач:Шидловський В.Б.

УХВАЛА

іменем України

"03" липня 2014 р. Справа № 806/1210/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шидловського В.Б.

суддів: Євпак В.В.

Капустинського М.М.,

при секретарі Волянській О.В. ,

за участю сторін:

позивача ОСОБА_3

представника відповідача Возного А.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Військової частини А1796 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "15" квітня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Військової частини А1796 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,

ВСТАНОВИВ:

13 березня 2014 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Військової частини А 1796 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії. Позовні вимоги мотивував тим, що він проходив військову службу на посаді заступника командира частини - головного інженера у військовій частині А 1796. Був звільнений з військової служби у запас 16 січня 2014 року. Згідно наказу командира військової частини А 1796 від 28 лютого 2014 року № 41 був виключений зі списків зазначеної військової частини. За вказаним наказом йому також була виплачена одноразова грошова допомога при звільненні, передбачена наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (далі - Наказ № 260), в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, за 20 календарних років. Проте, позивач вважає неправомірною виплату йому грошової допомоги без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій" (далі - Постанова № 889). Просив суд визнати протиправними дії військової частини А 1796 щодо нарахування та виплати йому грошової допомоги при звільненні, передбаченої статтею 15 Закону України від 20 грудня 2010 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон України № 2011-ХІІ) без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою № 889. Зобов'язати військову частину А 1796 здійснити перерахунок та виплату, грошової допомоги при звільненні, з урахуванням додаткової щомісячної грошової винагороди, передбаченої Постановою № 889.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2014 року адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправними дії військової частини А1796 щодо нарахування та виплати ОСОБА_3 грошової допомоги при звільненні, передбаченої статтею 15 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій".

Зобов'язано військову частину А1796 здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 грошову допомогу при звільненні, передбачену статтею 15 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій".

Не погоджуючись із прийнятим рішенням військова частина А1796 звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити. В апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, перевіривши законність та обгрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 проходив військову службу на посаді заступника командира частини - головного інженера Військової частини А1796.

Наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (по особовому складу) від 16 січня 2014 року звільнений з військової служби у запас за пунктом "б" частини 6 статті 26 Закону України від 25 березня 1992 року №2232-ХІІ "Про військовий обов'язок і військову службу" (за станом здоров'я) (а.с.8).

Відповідно до наказу командира військової частини А1796 від 28 лютого 2014 року №41 з 28 лютого 2014 ОСОБА_3 був виключений зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення (а.с.9-10).

Згідно з наказом командира військової частини А1796 від 28 лютого 2014 року № 41 майору ОСОБА_3 призначено до виплати грошову допомогу у зв'язку зі звільненням з військової служби відповідно до Наказу № 260 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік військової служби, з розрахунку 20 років 6 місяців та 27 днів (а.с.9), що також підтверджується грошовим атестатом (а.с.16).

Відповідно до довідки від 28 лютого 2014 року № 103 при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_3 за основу бралося місячне грошове забезпечення за кожний повний календарний рік служби, яке складалося з посадового окладу - 1135 грн. 00 коп., з окладу за військовим званням - 125 грн. 00 коп., 35% надбавки за вислугу років - 441 грн. 00 коп., 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 850 грн. 00 коп., 15% надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 170 грн. 25 коп., 90% премії - 1021 грню 50 коп. (а.с.11).

Як вбачається з довідки про розмір грошового забезпечення від 28 лютого 2014 року №103 ОСОБА_3 отримував щомісячну додаткову грошову винагороду, передбачену Постановою № 889 (а.с.11), однак позивач посилаючись на грошовий атестат стверджує, що вона не була врахована при обчисленні одноразової грошової допомоги при звільненні.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам колегія суддів зазначає наступне.

Так, відповідно до частини 2 статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", у разі звільнення з військової служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення з військової служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.

Згідно ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України. Перелік додаткових видів грошового забезпечення (підвищення, надбавки, винагороди, забезпечення) був визначений у додатку 25 до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294.

Постановою КМ України від 22 вересня 2010 року N 889 була встановлена ще одна щомісячна додаткова грошова винагорода.

Згідно з довідкою від 28 лютого 2014 року № 103 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 грошова винагорода, що передбачена Постановою № 899 виплачувалась позивачу, мала постійний характер.

Відповідно до пункту 38.6 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої Наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329, військовослужбовцям, звільненим з посад, на які вони були призначені, які звільняються з підстав, зазначених у пунктах 38.1 і 38.2 цієї Інструкції (в т.ч. за станом здоров"я), до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується одноразова грошова допомога, включаються: оклад за штатною посадою, оклад за військовим званням і щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

Із наведеного слідує, що, до складу місячного грошового забезпечення позивача, з якого йому нараховувалась одноразова грошова допомога при звільненні, необхідно було включити і щомісячну додаткову винагороду, яка була призначена позивачеві на підставі Постанови КМ України від 22 вересня 2010 року № 889.

Колегія суддів зазначає, що посилання відповідача на пункт 8 Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України (затверджена наказом Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2010 року за № 1194/18489) є помилковим, оскільки в зазначеному пункті Інструкції йдеться про обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення (матеріальна допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова допомога на початкове обзаведення, тощо), які дійсно обчислюються без врахування передбаченої Постановою КМ України від 22 вересня 2010 року № 889 винагороди, а не про одноразову грошову допомогу при звільненні, яка в перелік одноразових додаткових видів грошового забезпечення не входить, а отже відповідач зобов'язаний перерахувати суму одноразової грошової допомоги при звільненні і виплатити позивачеві різницю.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Колегія суддів вважає, що відповідач не довів ті обставини, на яких грунтуються доводи його апеляційної скарги, в той час як позивачем правомірність прийнятого судом першої інстанції рішення доказана повністю.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, відповідає матеріалам справи та чинному законодавству, а підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Військової частини А1796 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "15" квітня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) В.Б. Шидловський

судді: (підпис) В.В. Євпак

(підпис) М.М. Капустинський

З оригіналом згідно: суддя _______ В.Б. Шидловський

Повний текст cудового рішення виготовлено "03" липня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,11500

3- відповідачу/відповідачам: Військова частина А1796 м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11509

4-третій особі: - ,