Постанова № 39679964, 09.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.07.2014
Номер справи
826/7453/14
Номер документу
39679964
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 липня 2014 року № 826/7453/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу

за позовом

Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройдерсервіс-В"

про

стягнення заборгованості у розмірі 7618,51 грн

ВСТАНОВИВ:

Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить стягнути з відповідача 7541,67 грн. заборгованості зі сплати адміністра-тивно-господарських санкцій (9807 грн.) та нарахованої пені (76,84 грн.) за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, та не створення 1 робочого місця для працевлаштування інваліда у 2013 році.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.06.2014 року., суддею Вєкуа Н.Г відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 826/7453/14 та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.06.2014 року про відкриття скороченого провадження у справі № 826/7453/14 04.06.2014 року була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців:04209, м. Київ, вул. Г. Дніпра, 1. Однак, конверт з вказаною ухвалою повернувся до суду за закінченням терміну зберігання.

Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відтак, враховуючи, що судове рішення не було вручено відповідачу з незалежних від суду причин, суд дійшов до висновку, що ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.06.2014 року про відкриття скороченого провадження у справі № 826/7453/14 вважається врученою відповідачу.

Відповідно до ч. 4 ст. 1832 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Згідно із ч. 8 ст. 69 ГК підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування, зокрема інвалідів. Відповідальність підприємства за невиконання даної вимоги встановлюється законом.

Частиною 3 ст. 18 Закону України від 21.03.1991 №875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі – Закон №875) на Роботодавців покладено зобов'язання виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у т.ч. спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону №875 для підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі – Роботодавці), установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4-х відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості 1 робочого місця.

В свою чергу ст. 20 Закону №875 встановлено, що підприємства, установи, організації, у т.ч. підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у т.ч. підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Для підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у т.ч. підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно з поданим відповідачем звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік (форма №10-ПІ), копія якого наявна у справі, середньооблікова чисельність штатних працівників 12 осіб, у зв'язку з чим та згідно із ст.ст. 19, 20 Закону №875 відповідач повинен був створити для працевлаштування інвалідів 1 (одне) робоче місце.

Водночас, згідно з цим же звітом, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність, - 0 осіб, що вказує на невиконання відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2013р.

Доказів, які б спростовували вказаний обов'язок відповідача чи підтверджували його належне виконання, або свідчили про вжиття відповідачем всіх залежних від нього дій, спрямованих на виконання встановленого нормативу, відповідач до суду не надав.

Таким чином, враховуючи, що наведені позовній заяві обставини підтверджуються достатніми доказами, що свідчать про невиконання відповідачем встановленого ч. 3 ст. 18, ч. 1 ст. 19 Закону №875 обов'язку із створення 1 робочого місця для працевлаштування інваліда, зважаючи на відсутність заперечень і доказів, які б спростовували доводи позивача і надані ним докази, а також відсутність доказів сплати адміністративно-господарських санкцій, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та пені в судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 11, 50, 61, 70, 71, 79, 86, 158-163, 167, 1832 КАС, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройдерсервіс-В" на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік у розмірі 7618,51 грн. (сім тисяч шістсот вісімнадцять гривень 51 коп.)

3. Заборгованість стягнути до дохідної частини Державного бюджету України на р/р 31219230700001 ГУ ДКСУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 37993783. код призначення платежу 50070000;01 адміністративно-господарська (штрафна) санкція за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2013 рік. без ПДВ.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту в порядку, встановленому ст.ст. 1832, 185-187 КАС. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження. Постанова, прийнята у скороче-ному провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню відповідачем після одержання її копії.

Суддя Н.Г. Вєкуа