Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2014 р. Справа №805/1466/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12:30
приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Бойка М.І.,
секретаря судового засідання Яценка І.А.,
за участі
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача 1 не з'явився,
представника відповідача 2 не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання утриматись від вчинення певних дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - відповідач 1), Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області (далі - відповідач 2) про визнання дій неправомірними, зобов'язання утриматись від вчинення певних дій зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він є пенсіонером за віком з 24.12.2008 р. та фізичною особою - підприємцем з 21.10.1992 р., яким обрано спрощену систему оподаткування, є платником єдиного податку з 01.01.2013 р.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» позивач з 24.12.2008 р. отримує пенсію за віком на пільгових умова за списком № 1.
Зазначив, що 06.08.2011 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі інші законодавчі акти України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» № 3609-VI , яким внесені доповнення до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Вважає, що внесення зазначених змін звільняє позивача, як фізичну особу - підприємця та пенсіонера за віком, від сплати за себе єдиного внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Оскільки позивач не приймав участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на протязі 2012 - 2013 років, то і не сплачував єдиний внесок на загальнообов'язкове державного соціального страхування.
Відповідачем - Управлінням Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області у період з 01.01.2012 року по 01.01.2014 року була нарахована заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 7048,08 грн., з якої 1369,23 грн. позивачем було сплачено та станом на 01.01.2014 р. відповідно до довідки Горлівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області за позивачем налічується заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 5678,85 грн. Вимог щодо сплати зазначеної суми (5678,85 грн.) заборгованості відповідачами не приймалось.
03.05.2013 року та 05.08.2013 року відповідачем - УПФУ в м. Дзержинську Донецької області були винесені вимоги про сплату боргу у розмірі 1369,23 грн. 26.11.2013 року позивач дізнався про відкриття виконавчого провадження за вимогами Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області 26.11.2013 року та 27.11.2013 року позивачем був сплачений борг у розмірі 1369,23 грн. у зв'язку з чим державною виконавчою службою були закриті виконавчі провадження.
Позивач 11.01.2014 р. звертався до відповідачів УПФУ в м. Дзержинську Донецької області та Дзержинського відділення Горлівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області із заявами про списання заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 7048,08 грн. та зарахування сплаченої у примусовому порядку суму єдиного внеску в розмірі 1369,23 грн. зарахувати в рахунок сплати єдиного внеску за найманих працівників позивача в 2014 р. Проте листами відповідачів від 28.01.2014 р. та від 27.01.2014 р. відповідно у задоволенні заяв позивача було відмовлено.
Позивач не погоджується з даними діями відповідачів та просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області неправомірними щодо нарахування та стягнення єдиного внеску та зобов'язати Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області списати заборгованість зі сплати єдиного внеску за 2012 - 2013 роки у розмірі 7048,08 грн., як неправомірно нараховану та зобов'язати Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області сплачену позивачем суму єдиного внеску в розмірі 1369,23 грн. зарахувати в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників позивача у 2014 році.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Крім того, надав до суду уточнення позовних вимог, в яких просив: визнати дії Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області та Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області по нарахуванню позивачу сум єдиного внеску з 01.01.2012 р. неправомірними; скасувати вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області від 03.05.2013 р. № Ф-22 на суму 87,60 грн. та від 05.08.2013 р. № Ф-22 на суму 1281,63 грн.; зобов'язати Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області утриматись від нарахування позивачу сум єдиного внеску; зобов'язати Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області сплачену позивачем суму єдиного внеску в розмірі 1369,23 грн. зарахувати в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників позивача у 2014 році та зобов'язати Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області списати заборгованість зі сплати єдиного внеску за 2012 - 2013 роки у розмірі 7048,08 грн., як неправомірно нараховану. Просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явились, до суду надали заперечення, в яких позовні вимоги не визнали, вважають їх не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню Просили суд відмовити у задоволенні позовних вимог, справу розглянути у відсутність представників.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі судом встановлено наступне.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Позивач, ОСОБА_2, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців серії НОМЕР_1 зареєстрований фізичною особою-підприємцем виконавчим комітетом Дзержинської міської ради 21.10.1992 р. (а.с.11) та відповідно до свідоцтва платника єдиного внеску серії НОМЕР_2 (а.с.12) позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до протоколу УПФУ в м. Дзержинську від 20.02.2009 р. № 15/91 (а.с. 104) позивачу призначена пенсія за віком, умови призначення - робота за списком № 1, що також підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_3 (а.с. 123).
Відповідачі, Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області та Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, є суб'єктами владних повноважень, які виконують владні управлінські функції, надані їм чинним законодавством відносно платників єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011 р., виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску з 01.01.2011 р. - органами Пенсійного фонду України, з 01.10.2013 р. - органами доходів і зборів України.
Отже, правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності;
Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на платника єдиного внеску покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Проте, позивач є фізичною особою - підприємцем, обрав спрощену систему оподаткування, є пенсіонером за віком та отримує відповідно до закону пенсію звільнений саме від сплати за себе єдиного внеску.
Як встановлено судом сума єдиного внеску позивачем у встановлений строк до Пенсійного фонду не перерахована. Так відповідно до картки особового рахунку позивача та розрахунку УПФУ в м. Дзержинську заборгованість позивача зі сплати єдиного внеску за період 2012 - 2013 роки станом на 01.01.2014 р. складає 5678,85 грн. Вимог на зазначену суму боргу відповідачами не приймалось. Вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області про сплату єдиного внеску від 03.05.2013 р. № Ф-22 на суму 87,60 грн. та від 05.08.2013 р. № Ф-22 на суму 1281,63 грн. на загальну суму 1369,23 грн. позивачем не оскаржувались, направлені до органів виконавчої служби та в подальшому 27.11.2013 р. сума боргу за зазначеними вимогами в розмірі 1369,23 грн. сплачена позивачем.
Враховуючи приписи законодавства, що регулює спірні відносини, суд приходить до висновку, що дії Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області та Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області по нарахуванню позивачу сум єдиного внеску з 01.01.2012 р. відповідають вимогам Закону № 2464. Зазначені дії відповідачів не спричинили для відповідача негативних наслідків щодо стягнення з останнього недоїмки зі сплати єдиного внеску, тому вимоги про визнання дій Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області та Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області по нарахуванню позивачу сум єдиного внеску та зобов'язання Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області утриматись від нарахування єдиного внеску задоволенню не підлягають.
Суд вважає, що належним способом захисту прав позивача за зазначеними вимогами є скасування рішень, а саме вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області від 03.05.2013 р. № Ф-22 на суму 87,60 грн. та від 05.08.2013 р. № Ф-22 на суму 1281,63 грн. про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску.
Ухвалою суду 03.07.2014 р. у даній справі позовні вимоги позивача про скасування вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області від 03.05.2013 р. № Ф-22 на суму 87,60 грн. та від 05.08.2013 р. № Ф-22 на суму 1281,63 грн. залишені без розгляду в зв'язку з пропущення позивачем строків звернення до суду.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року N 21-1 затверджено Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів (далі - Порядок), що визначає процедуру зарахування в рахунок майбутніх платежів або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - платники єдиного внеску), суми помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), який діяв на час спірних відносин, тобто з 01.01.2011 р. до 31.12.2013 р.
Відповідно до Порядку у випадку помилкової сплати суми єдиного внеску на відповідний рахунок управлінням Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті (далі - орган Пенсійного фонду), відкритий в органах Державного казначейства України для їх зарахування, органом Пенсійного фонду здійснюється зарахування коштів у рахунок майбутніх платежів по тому самому виду платежу (рахунку) відповідно до встановленого розміру єдиного внеску, який повинен надходити на рахунок, на який було їх сплачено, в порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу. Повернення коштів здійснюється у випадках: помилкової або надмірної сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів на відповідний рахунок органу Пенсійного фонду, відкритий в органах Державного казначейства України для їх зарахування (далі - рахунок органу Пенсійного фонду), відповідно до встановленого розміру єдиного внеску; помилкової сплати суми єдиного внеску та/або фінансових санкцій на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 р. № 406-VII внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та передбачено, що з 01.10.2013 р. органи доходів і зборів формують податкову і митну політику ( в частині адміністрування, зокрема, єдиного внеску) Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи». Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Відповідно до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України визначено, що цей Порядок визначає процедуру зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - платники єдиного внеску), сум помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). У випадку помилкової сплати сум єдиного внеску на відповідні небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - рахунок 3719), відкриті в органах Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) відповідно до законодавства, територіальними органами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів - Центральним офісом з обслуговування великих платників, державними податковими інспекціями в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаними та спеціалізованими державними податковими інспекціями Міндоходів (далі - органи доходів і зборів) здійснюється зарахування помилково сплачених сум єдиного внеску у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру єдиного внеску в порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу. Повернення коштів здійснюється у випадках: надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску, безпідставно стягнених сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів (далі - кошти) на відповідний рахунок органу доходів і зборів, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719; помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів.
Повернення коштів у випадках, передбачених пунктом 4 цього Порядку (окрім випадку надходження до органу доходів і зборів рішення суду про визнання безпідставним стягнення ним з юридичних і фізичних осіб сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій), здійснюється на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів (далі - заява), яка подається в довільній формі до органу доходів і зборів.
Враховуючи наведене, вимоги позивача про зобов'язання Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області сплачену позивачем суму єдиного внеску в розмірі 1369,23 грн. зарахувати в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників позивача у 2014 році не ґрунтуються на вимогах зазначеного Порядку, не є сумою єдиного внеску, яка надміру або помилково була сплачена позивачем на підставі вимог УПФУ в м. Дзержинську від 03.05.2013 р. та від 05.08.2013 р.
За вимогами позивача про зобов'язання Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області списати заборгованість зі сплати єдиного внеску за 2012 - 2013 роки у розмірі 7048,08 грн., яка складається із суми заборгованості за 2012-2013 р. в розмірі 5678,85 грн. та 1369,23 грн., як неправомірно нараховану суд зазначає наступне. Як вже зазначалось сума недоїмки із сплати єдиного внеску в розмірі 1369,23 грн. була сплачена позивачем за виконавчим провадженням 27.11.2013 р. Відповідачами вимог про сплату суми недоїмки в розмірі 5678,85 грн. або на більшу суму недоїмки, яка утворилась в подальшому, не приймалось.
Списання податкового боргу, в тому числі заборгованості зі сплати єдиного внеску, регулюється ст. 101 Податкового кодексу України, в якій відсутні підстави вважати нараховану суму недоїмки, за якою не прийняте рішення суб'єкта владних повноважень про її сплату, безнадійною та такою що підлягає списанню.
З огляду на зазначене, вимоги позивача в цій частині також не підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
На підставі викладеного, керуючись, ст. 2, ст. 11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 159, ст. 160, ст. 161, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м. Дзержинську Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання утриматись від вчинення певних дій та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1534,68 (одна тисяча п'ятсот тридцять чотири) грн. 68 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частину проголошено в судовому засіданні 3 липня 2014 року у присутності позивача.
Повний текст постанови складений 08 липня 2014 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бойко М.І.