8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/4037/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Рейтинг плюс» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 3285232,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
18 червня 2014 року ДПІ в Артемівському районі міста Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Рейтинг плюс» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 3285232,00 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач послався на наступне.
ТОВ «ТК»Рейтинг плюс» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради Луганської області 25.03.2013 та з 28.03.2013 перебуває на податковому обліку в ДПІ в Артемівському районі міста Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань за відповідачем виник податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 3285232,00 грн., у тому числі: з податку на додану вартість в розмірі - 3285062,00 грн. та пеня - 170,00 грн. Податкові зобов'язання з податку на додану вартість визначені контролюючим органом у податковому повідомленні-рішенні від 03.04.2014 № 0000312202, яке було винесене на підставі акту перевірки № 98/12-33-22-02/38617362.
У зв'язку з несплатою у встановлені строки податкових зобов'язань ТОВ «ТК «Рейтинг плюс» було направлено податкову вимогу від 12.03.2014 № 127-25. Однак, податковий борг сплачено не було. На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача суму податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 3285232,00 грн.
Ухвалою судді від 20 червня 2014 року в зазначеній справі було відкрито скорочене провадження.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Відповідачем копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано 25.06.2014 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Таким чином, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, встановивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, суд прийшов до наступного.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Згідно пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно із пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 58.1. статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно дорозділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою податку на додану вартість.
Відповідно до підпункту 129.1.1. пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно з пунктом 129.4. статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач - ТОВ «ТК»Рейтинг плюс» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради Луганської області 25.03.2013 та з 28.03.2013 перебуває на податковому обліку в ДПІ в Артемівському районі міста Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області (а.с.3-5).
За відповідачем виник податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 3285232,00 грн., а саме: згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 21.02.2014 №9009096123 термін сплати 02.03.2014 самостійно нараховане податкове зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 3285062,00 грн., про що свідчить розрахунок суми податкового боргу станом на 19.05.2015 (а.с.7-10) та згідно податкового повідомлення - рішення №0000312202 від 03.04.2014 термін сплати 13.03.2014 ДПІ нарахувала суму грошового зобов'язання, визначеного в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі акту перевірки від 01.04.2014 №98/12-33-22-02/38617362 у розмірі 170,00 грн. (а.с.11).
З метою погашення податкового боргу позивачем вживалися заходи, передбачені Податковим кодексом України, а саме: направлено податкову вимогу від 12.03.2014 № 127-25 на загальну суму 3285062,00 грн. (а.с.6). Податкова вимога не відкликалася та є чинною.
Податковий борг у добровільному порядку не було сплачено.
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, та яка до теперішнього часу не сплачена.
На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими й такими, що слід задовольнити.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова компанія «Рейтинг плюс» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 3285232,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова компанія «Рейтинг плюс» (вул. А. Ліньова, 106, м. Луганськ, ідентифікаційний код 38617362) на користь Державного бюджету України: код платежу 14010100, р/р 31110029700003, утримувач УДКСУ у м. Луганську ГУ ДКСУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, суму податкової заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 3285232,00 грн. (три мільйони двісті вісімдесят п'ять тисяч двісті тридцять дві гривні 00 коп.), звернувши стягнення з рахунків у банках, що його обслуговують.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Шембелян