Справа № 161/10610/14-п
Провадження № 3/161/2387/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 08 липня 2014 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
Судді: Квятковського М.С.,
за участю секретаря: Куденчук О.М.,
прокурора: Довжика Р.С.,
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1, депутата Підгайцівської сільської ради, Луцького району, Волинської області, вдови, непрацюючої, пенсіонерки, -
- за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила вимоги, передбачені ч.1 ст.12 вказаного Закону.
Так, відповідно до постанови за № 11/2, від 03.11.2010 року, ОСОБА_1 визнана такою, що обрана депутатом Підгайцівської сільської ради, Луцького району, Волинської області з наділеними відповідними повноваженнями.
У відповідності до положення ч.1 ст.12 Закону встановлюється обов'язок подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за формою (3206а-17), якою регулюється порядок подання декларації.
Аналіз Закону свідчить, що працюючі суб'єкти декларування зобов'язані подавати декларацію до 01 квітня за минулий рік, а при певних обставинах, а саме перебування у відпусті у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою - до 31 грудня.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання і протидії корупції».
Відповідно до даного Закону, депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають вказану декларацію до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Таким чином, ОСОБА_1 як суб'єктом декларування, не було подано декларацію за місцем служби, а саме до Підгайцівської сільської ради, Луцького району, до 01 квітня 2014 року, за 2013 рік, хоч вона була належним чином повідомленою про вищевказану вимогу Закону, про що свідчить її підпис у списку депутатів Підгайцівської сільської ради, яким повідомлено про необхідність заповнення та здачі декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за 2013 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1, винність в інкримінованому їй правопорушенні, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала повністю, суду підтвердила, що при вказаних обставинах та строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими вона була ознайомленою, не подала до Підгайцівської сільської ради Луцького району, декларацію про майно, доходи та зобов'язання фінансового характеру у зв'язку з тим, що забула її подати. У вчиненому щиро розкаялась, та просила суд суворо не карати.
Крім того, факт вчинення ОСОБА_1, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме:
Протоколом про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", від 26.06.2014 року, у якому ОСОБА_1 зазначила, що з інкримінованим їй правопорушенням згідна;
Письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 - про обставини вчинення адміністративного правопорушення;
Розпорядженням за №6, від 14.01.2014 року, про утворення комісії з питань запобігання корупційним проявам та зловживанням службовим становищем.
Постановою №11/2, від 03.11.2013 року, про встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах Підгайцівської сільської ради та Підгайцівського сільського голови.
Іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Проаналізувавши показання, що в судовому засіданні дала ОСОБА_1, заслухавши міркування прокурора Довжика Р.С. про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання і протидії корупції" суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", таку декларацію умисно не подала, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1, суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка має постійне місце проживання, щиро розкаялась, є пенсіонером, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, а тому, з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти мінімальне адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
На підставі ч.1 ст.172-6; ст.ст.4,12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку - 803014, номер рахунку - 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача - 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду М.С. Квятковський