Постанова № 39609780, 04.06.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2014
Номер справи
807/1474/14
Номер документу
39609780
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 червня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1474/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.,

з участю секретаря судового засідання Петричкович К.І

за участі сторін:

представника позивача - Лешкович Галини Андріївни;

представника відповідача - Бідзілі Івана Михайловича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою представника Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні"Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - Лешкович Галини Андріївни до Загатянської сільської ради про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 червня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 06 червня 2014 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся представник Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні"Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - Лешкович Галина Андріївна до Загатянської сільської ради, якою просить стягнути штрафні санкції за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 1700 грн..

Позовні вимоги мотивовані наступним. 20 вересня 2013 року відповідачеві було внесено припис за № 03/21-07-016-ПР з терміном виконання до 29 листопада 2013 року. Однак, у терміни, що вказані у приписі, вимоги припису відповідачем не виконано, про що 17 січня 2014 року було складено акт перевірки (протокол) № 03/21-07-001-АП. На підставі цього акту 17 січня 2014 року прийнято постанову № 03/21-07-001-ПШ про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700 грн..

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив та просив суд відмовити у задоволенні в повному обсязі.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що за результатами проведеної перевірки 20 вересня 2013 року на Загатянську сільську раду Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області внесено припис № 03/21-07-016-ПР від 20 вересня 2013 року з терміном виконання до 29 листопада 2013 року (а.с.а.с. 8, 9). Вказаний припис 24 вересня 2014 року було отримано відповідачем, про що свідчить копія повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 11). Про виконання вказаного припису відповідач повинен був повідомити до 29 листопада 2013 року.

Актом перевірки (протоколом) № 03/21-07-001-АП від 17 січня 2014 року встановлено ухилення відповідача від виконання вимог припису № 03/21-07-012-ПР від 20 вересня 2013 року (а.с. 12).

Постановою № 03/21-07-001-ПШ від 17 січня 2014 року за ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Закарпатській області № 03/21-07-016-ПР від 20 вересня 2013 року - на Загатянську сільську раду накладено штраф у розмірі 1700 грн. (а.с. 13).

Вказану постанову було отримано відповідачем 23 січня 2014 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 15).

Згідно з Положенням про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Закарпатській області дана інспекція є структурним підрозділом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Відповідно до статті 9 Закону України "Про електроенергетику" № 575/97-ВР (із змінами і доповненнями) державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж. Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до цієї норми такий нагляд (контроль) здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори мають право видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 1 та 3 Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, що затверджене Постановою Кабінету міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року - державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Метою державного енергетичного нагляду (контролю) є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до статті 7 частини 8 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V (надалі Закон України № 877-V) припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Відповідно до статті 12 частини 1 Закону України № 877-V невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 червня 1999 року "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" Суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Станом на день постановлення судового рішення у даній справі, у суду відсутні відомості щодо сплати відповідачем суми штрафу у розмірі 1700 грн., що накладений позивачем відповідно до постанови № 03/21-07-001-ПШ від 17 січня 2014 року.

З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву представника Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні"Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - Лешкович Галини Андріївни до Загатянської сільської ради про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 1700 грн. задовольнити.

Стягнути із Загатянської сільської ради до Державного Бюджету України штраф у розмірі 1700 (однієї тисячі семисот) грн. за наступними реквізитами: одержувач - УК в Іршавському районі, Код ЄДРПОУ 37720989, банк одержувача: ГУДКСУ у Закарпатській області, МФО банку 812016, номер рахунку 31117106700104, код класифікації доходів 21081100.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.Є. Гаврилко