Ухвала суду № 39603458, 18.06.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2014
Номер справи
398/1005/14-а
Номер документу
39603458
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

18 червня 2014 р. справа № 398/1005/14-а

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Бишевська Н.А. перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради

на ухвалу Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 квітня 2014 року у справі № 398/1005/14-а

за позовом: Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради

до: ОСОБА_1

про: стягнення суми, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 квітня 2014 року закрито провадження у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, 15 травня 2014 року Управлінням праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради подано апеляційну скаргу.

Зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.

Згідно ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.

Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 15 травня 2014 року (дата звернення скаржника до суду з апеляційною скаргою) розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік" становить 1218 грн.

У відповідності до підпункту 6 пункту 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на ухвалу суду - 0,05 розміру мінімальної заробітньої плати (1 218 грн.*0,05=60,90 грн.)

Матеріали апеляційної скарги не містять доказів сплати судового збору.

Посилання скаржника на положення пункту 20 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір"суд не приймає до уваги оскільки відповідно до наведеної норми Закону органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством звільняються від сплати судового збору. Проте, даною нормою не передбачено звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Доводи скаржника щодо звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір"суд важає недоречними з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.

Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради звернулося з позовом про стягнення коштів з фізичної особи на користь УПСЗН, тому відсутні підстави вважати, що позивач звернувся до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір"

Згідно ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ на підтвердження сплати судового збору в належному розмірі.

На підставі викладеного, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради на постанову Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 квітня 2014 року у справі № 398/1005/14-а - залишити без руху.

Скаржнику протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до суду:

- належним чином оформлений документ про сплату судового збору в належному розмірі.

Реквізити для сплати судового збору

Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області,

рахунок отримувача: 31217206781004;

КБКД 22030001;

Код з ЄРДПОУ: 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя Н.А. Бишевська