ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань зміни способу і порядку виконання судового рішення
26 червня 2014 року Справа2а-992/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд, у складі:
Головуючого-судді: Мричко Н. І.
за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.
представника заявника Саджениці В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України про зміну органу, який здійснює примусове виконання рішення суду та зміну способу і порядку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2010 року,-
встановив:
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з заявою, в якій просить
- змінити орган, який здійснює примусове виконання рішення суду Державну
казначейську службу на Державну виконавчу службу;
- зобов'язати Державну виконавчу службу вжити всіх необхідних заходів щодо
примусового виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2010 року;
- змінити спосіб та порядок виконання постанови Львівського окружного
адміністративного суду від 12.05.2010 року у справі № 2а-992/10/1370, а саме стягнути кошти в сумі 11242,95 грн з рахунків, які відкриті ДП «Львіввугілля», в комерційних банках.
В обґрунтування заяви, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України посилається на те, що у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби у Львівській області знаходився на виконанні виконавчий лист № 2а-992 виданий 21.06.2010 року Львівським окружним адміністративним судом «про стягнення з ДП «Львіввугілля» в дохід спеціального фонду Державного бюджету України підвищеної плати за нераціональне використання енергетичних ресурсів в сумі 11242,95 грн».
13.06.2013 року державним виконавцем на підставі п.9 ч.1 ст.47 Закону України «Про виконавче провадження» повернено виконавчий лист № 2а-992 від 21.06.2010 року. Як на підставу повернення, державний виконавець на те, що майно ДП «Львіввугілля» належить до державної власності, окрім цього, вказане підприємство відноситься до категорії підприємств, на які поширюється дія Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» від 29.11.2001 року. Державним виконавцем зазначено, що під час здійснення примусового виконання рішення суду, державною виконавчою службою встановлено, що боржник у виконавчому провадженні - ДП «Львіввугілля», має відкриті рахунки в банках казначейства.
У зв'язку з наведеним вище, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України скерувало виконавчий лист № 2а-992 від 21.06.2010 року в Управління державної казначейської служби у Сокальському районі Львівської області. Проте, Управління державної казначейської служби у Сокальському районі Львівської області повідомило, що виконання рішення суду казначейською службою є неможливим, так як згідно з паспортом бюджетної програми на 2013 рік та 2014 рік у ДП «Львіввугілля» програма КПКВК 3504040 «забезпечення виконання рішень суду, що гарантована державою» - відсутня. Додатково зазначено, що ДП «Львіввугілля» має відкриті рахунки в інших комерційних банках, на які надходять кошти від реалізації вугілля, стягнення яких можливе державно виконавчою службою.
В судовому засіданні представник заявника підтримав заяву повністю, з підстав викладених у такій, просив заяву задовольнити.
Відповідач у справі - ДП «Львіввугілля» ВП шахта «Відродження» в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив. Подав на адресу письмові заперечення на заяву, просив у задоволенні заяви Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України відмовити.
Заслухавши пояснення представника заявника, перевіривши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
12.05.2010 року Львівським окружним адміністративним судом прийнята постанова у справі № 2а-992/10/1370, згідно з якою стягнено з ДП «Львіввугілля» відокремленого підрозділу шахта «Відродження» (80000, Львівська область, м. Сокаль, вул.. Б.Хмельницького, 26, ЄДРПОУ 32323256, МФО 385112) в дохід спеціального фонду Державного бюджету України (ЄДРПОУ 21655283, МФО 820019, код бюджетної класифікації 21081200, одержувач: державний бюджет Сокальського району, банк: УДК в м. Києві, р/р 35221002000194) стягнення підвищеної плати за нераціональне використання ресурсів в сумі 11242,95 грн.
21.06.2010 року на виконання рішення Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 2а-992/10/1370.
Згідно з постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області від 30.11.2012 р. ВП № 21045591 прийнято до виконання виконавче провадження № 21045591 з примусового виконання виконавчого листа (дублікату) № 2а-992 виданого 21.06.2010 року Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з ДП «Львіввугілля» в дохід спеціального фонду Державного бюджету України підвищеної плати за нераціональне використання енергетичних ресурсів в сумі 11242,95 грн.
Згідно з постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області від 13.06.2013 року ВП № 21045591 виконавчий лист (дублікат) № 2а-992 від 21.06.2010 року повернуто стягувачу. Як вбачається зі змісту вказаної постанови, така мотивована тим, що державний виконавець не може звернути стягнення на кошти боржника на рахунках відкритих в органах казначейства; щодо звернення стягнення на майно та кошти боржника наявна заборона, встановлена Законом України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна».
13.09.2013 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України скерувало виконавчий лист № 2а-992 від 21.06.2010 року до Управління державної казначейської служби у Сокальському районі Львівської області
Управління державної казначейської служби України у Сокальському районі Львівської області повідомило заявника листом від 28.04.2014 року № 08-13/819 про те, що відповідно до заяви про стягнення з ДП «Львіввугілля», економічні санкції в сумі 64753,48 грн. не можуть бути стягнені з рахунків, які відкриті в Управлінні та зазначило, що ДП «Львіввугілля» має відкриті рахунки в інших комерційних банках, на які поступають кошти від реалізації вугілля, стягнення з яких можливе Державною виконавчою службою.
Згідно статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України «Про державну виконавчу службу».
Згідно з ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Рішення зазначених органів можуть виконуватися відповідно до закону також іншими органами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Як вбачається зі змісту постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2010 року у справі № 2а-992/10/1370, судом не визначено орган, який здійснюватиме виконання рішення суду, а також не передбачено порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника. Порядок виконання рішень судів, порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника визначений Законом України «Про виконавче провадження». Окрім цього, слід також звернути увагу й та ну обставину, що заявником не надано суду жодного належного та допустимого доказу щодо наявності обставин, які ускладнюють виконання державною виконавчою службою судового рішення.
Таким чином, відсутні правові підстави для задоволення заяви Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України про зміну органу, який здійснює примусове виконання рішення суду та зміну способу та порядку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2010 року.
Керуючись ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
у задоволенні заяви Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України про зміну органу, який здійснює примусове виконання рішення суду та зміну способу і порядку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2010 року - відмовити повністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали виготовлений 01.07.2014 року.
Суддя Мричко Н.І.