Ухвала суду № 39590411, 18.06.2014, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
18.06.2014
Номер справи
344/8769/14-а
Номер документу
39590411
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 344/8769/14-а

Провадження № 2-а/344/513/14

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

18 червня 2014 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про скасування постанови про арешт майна та постанови адмінкомісії про накладення адмінстягнення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про скасування постанови про арешт майна та постанови адмінкомісії про накладення адмінстягнення.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі адміністративна справа) переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України субєктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Таким чином, за приписами Кодексу адміністративного судочинства України особа вправі звернутись до суду із адміністративним позовом до субєкта владних повноважень із вимогою про відновлення свого порушеного права чи інтересу.

Статтею 104 КАС України передбачено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Однак, ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, а не з адміністративним позовом як того вимагає КАС України.

Стаття 106 КАС України встановлює ряд вимог до адміністративного позову.

Відповідно до вказаної статті, у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Отже, відповідно до п. 2 ст. 106 КАС, позивачка повинна була зазначити своє найменування, а натомість вона зазначила тільки своє прізвище та ініціали, що не дає можливості її точно ідентифікувати.

Всупереч п. 3 ст. 106 КАС України, ОСОБА_1 не зазначила особу відповідача, її адресу та інші дані, тобто субєкта владних повноважень, який порушив право позивачки.

Пункт 4 ч. 1 ст. 106 КАС України вказує на те, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Із заявлених ОСОБА_1 вимог не можливо зрозуміти, ким винесено постанову про арешт майна та на підставі якого документу, ким такий документу видано, а зазначення таких даних є обовязковим, оскільки це впливає на визначення підсудності, підвідомчості справи. Також ОСОБА_1 не зазначено яку саме постанову адмінкомісії слід скасувати та коли її винесено, коли ОСОБА_1 її отримала, без зазначення вказаних даних суд не може визначитись чи у встановлені строки для оскарження постанови ОСОБА_1 звернулась до суду, чи не порушено нею строк позовної давності.

В порушенням вимог ч. 2 ст. 106 КАС України, ОСОБА_1 не долучила до заяви доказів на підтвердження своїх вимог та самих постанов, які вона оскаржує, не вказала причини неможливості їх подання та не заявила клопотання про їх витребування.

За приписами ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Однак, всупереч вимогам даної статті, до заяви не додано її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача.

Відповідно до п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року розмір судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, який слід оплатити за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, рахунок отримувача 31214206700002, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693.

ОСОБА_1 до заяви не долучено квитанцію про сплату судового збору, а також доказів того, що він звільнений від сплати судового збору

Крім того, відповідно до п. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Суд "шукає" підстави для поновлення строку виключно з ініціативи та в межах доводів особи, яка подала позовну заяву. Виходячи з принципу змагальності, суд не може визнавати строк звернення до суду пропущеним з поважних причин з підстав, на які не покликається особа, яка звернулася до суду.

Частиною 2 вказаної статті визначено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом дев'ятим частини першої ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене, суддя дійшла висновку, що заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про арешт майна та постанови адмінкомісії про накладення адмінстягнення слід залишити без руху та надати строк для виправлення вказаних недоліків, шляхом подання належним чином оформленого адміністративного позову, оплати судового збору у встановленому законом розмірі, доручення копій документів, які додаються до позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про арешт майна та постанови адмінкомісії про накладення адмінстягнення - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк до 04 серпня 2014 року для усунення вказаних недоліків.

Розяснити, що при невиконанні вимог ухвали в зазначений строк, заява буде повернута.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.

СуддяБабій О.М.