Постанова № 39584097, 03.07.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2014
Номер справи
813/4294/14
Номер документу
39584097
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 липня 2014 року № 813/4294/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Косів М.Б.

за участю:

представника позивача - Чорнія О.Б.

представника відповідача - Стасишин А.Р.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

Встановив:

Публічне акціонерне товариство «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» звернулося з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №43619576 щодо стягнення з ПАТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» виконавчого збору в сумі 4 549 708,48 грн. по постанові №20566877 від 21.03.2014 прийняту у виконавчому провадженні №20566877 з виконання наказу господарського суду Львівської області № 5/9 від 22.03.2010р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідності до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зокрема, за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону. Невідповідність виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону є підставою для відмови у відкритті виконавчого провадження (пункт 6 частини 1 статті 26 зазначеного Закону «Про виконавче провадження»). На момент винесення постанови № 43619576 від 10.06.2014 про відкриття виконавчого провадження з виконання постанови № 20566877 від 21.03.2014 року, виконавчий документ, а саме постанова № 20566877 від 21.03.2014 року про стягнення виконавчого збору не набрала законної сили, оскільки оскаржена в судовому порядку і ухвалою Львівського окружного адміністративного суду прийнято до провадження позов щодо визнання протиправною і скасування зазначеної постанови. Таким чином, державним виконавцем порушені вимоги Закону України «Про виконавче провадження».

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача заперечував проти позову, посилаючись на обставини, викладені в запереченнях на позовну заяву та зазначив, що постанова про закінчення виконавчого провадження ВП №43135516 від 28.05.2014 ПАТ «ДТЕК Західенерго» не оскаржувалась та супровідним листом від 29.05.2014 ВПВР ДВС України її скеровано на адресу відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області. Із твердженням позивача про невідповідність постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 21.03.2014 № 20566877 вимогам до виконавчого документа не можна погодитись, оскільки зазначена постанова повністю відповідає вимогам, встановленим статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у постанові зазначено всі реквізити, в тому числі дата набрання нею законної сили, яку визначено 21.03.2014 року. Законом України «Про виконавче провадження» не передбачено набрання законної сили постановок) про стягнення з боржника виконавчого збору після її оскарження, у зв'язку з чим оскарження такої постанови не впливає на набрання нею законної сили. Вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Заслухавши доводи представників сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Відповідно до ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

28.05.2014 старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винесено постанову ВП №43135516 про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання постанови відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України ВП №20566877 від 21.03.2014 про стягнення виконавчого збору та виконавчий документ скеровано для виконання у відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, за місцезнаходженням боржника, оскільки за даним виконавчим документом сума стягнення становить 4 549 708,48 грн.

10.06.2014р. заступником начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження № 43619576.

Не погодившись із вказаною постановою Публічне акціонерне товариство «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» звернулося з адміністративним позовом до суду.

Статтею 21 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що на відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України покладається виконання рішень, за якими: 1) боржниками є Апарат Верховної Ради України, Адміністрація Президента України, вищі чи центральні органи виконавчої влади. Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди, апеляційні суди. Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізовані прокуратури на правах обласних. Вища рада юстиції. Національний банк України, Рахункова палата, Управління справами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради або обласні. Київська і „Севастопольська міські державні адміністрації та їх структурні підрозділи, інші органи державної влади та їх посадові особи; 2) сума зобов'язання становить десять та більше мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про виконавче провадження», у разі якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна.

Оскільки, за даним виконавчим документом сума стягнення становить 4 549 708,48 грн., то постанова ВП №43135516 від 28.05.2014р. про закінчення виконавчого провадження та постанова ВП №20566877 від 21.03.2014 були направлені для виконання до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, за місцезнаходженням боржника.

Постанова про закінчення виконавчого провадження ВП №43135516 від 28.05.2014 ПАТ «ДТЕК Західенерго» не оскаржувалась.

Постанова про стягнення з боржника виконавчого збору від 21.03.2014 № 20566877 повністю відповідає вимогам, встановленим статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у постанові зазначено: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб); 4) резолютивна частина рішення: 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, а тому твердження позивача про те, що вказана постанова не відповідає вимогам, встановлених до виконавчого документа, не заслуговує на увагу.

Законом України «Про виконавче провадження» не передбачено набрання законної сили постановою про стягнення з боржника виконавчого збору після її оскарження, у зв'язку з чим оскарження такої постанови не впливає на набрання нею законної сили.

Оскільки, частиною 1 статті 19 Конституції України, встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, державним виконавцем з метою недопущення порушень положень Закону України «Про виконавче провадження» та відповідно керуючись вимогами статей 17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження», в межах повноважень, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 10.06.2014 ВП № 43619576.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими, а отже не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

Постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Р.М. Брильовський