Постанова № 39582067, 26.06.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2014
Номер справи
810/3524/14
Номер документу
39582067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 червня 2014 року 810/3524/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., за участю секретаря судового засідання Глазун Т.О.,

представника позивача - Андрощук О.П.

представника відповідача - Борисова О.О., Степаненка К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної фінансової інспекції у Київській області

до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція»

про продовження термінів планової ревізії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна фінансова інспекція у Київській області з позовом до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» про продовження термінів планової ревізії відповідача на 15 робочих днів.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у зв'язку з великим обсягом досліджуваних під час ревізії відповідача питань, посадові особи Інспекції не змогли завершити ревізію у встановлений законодавством шістдесятиденний термін, а тому позивач, керуючись статтею 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», звернувся до суду з метою продовження терміну ревізії.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.

Представники відповідача проти позову заперечували з мотивів, викладених у письмових запереченнях. Зазначили, що у позивача було достатньо часу для проведення ревізії, а тому потреби в її продовженні не має.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

24 березня 2014 року у відповідності до пункту 1.1.5.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції у Київській області на I квартал 2014 року позивачем розпочато проведення ревізії фінансово-господарської діяльності ДСП «Чорнобильська атомна електростанція» за період з 01.01.2010 по 01.04.2014.

З метою проведення зустрічних звірок у період з 31.03.2014 по 30.05.2014 ревізію було призупинено.

Як пояснив у судовому засіданні представник позивача, у відповідності до положень пункту 22 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550, у випадках зупинення ревізії для проведення зустрічних звірок загальний термін такої ревізії не повинен перевищувати шістдесят робочих днів.

Таким чином, законодавчо визначений термін проведення ревізії відповідача закінчився 20.06.2014.

Водночас, у зв'язку з великим обсягом досліджуваних під час ревізії відповідача питань посадові особи Інспекції не змогли завершити ревізію у встановлений законодавством строк, а тому позивач, керуючись статтею 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939 та Порядком проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 (далі-Порядок № 550).

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Згідно із частиною десятою Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.

Відповідно до пункту 22 Порядку № 550, планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії, термінового виконання інших завдань відповідно до повноважень, передбачених Законом, а також у разі обґрунтованого звернення об'єкта контролю за погодженням з керівником контролюючого органу. При цьому, ревізія повинна бути закінчена протягом шістдесяти робочих днів.

Тобто, у випадках зупинення ревізії для проведення зустрічних звірок Порядком передбачено інший термін проведення ревізії, аніж визначений Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а саме: до шістдесяти робочих днів.

Згідно із частиною дванадцятою статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» за рішенням суду планова ревізія може бути продовжена на строк до п'ятнадцяти робочих днів.

Під час судового розгляду представник позивача зазначив, що ревізія відповідача охоплює достатньо великий період. При цьому, перевірці підлягає правомірність використання позивачем бюджетних коштів у розмірі понад 4 млрд. грн., а кількість процедур закупівлі товарів, послуг, робіт, що також підлягають перевірці, перевищує 350 процедур.

На підтвердження викладеного позивачем надано Програму ревізії відповідача та реєстр зустрічних звірок, проведених у ході ревізії ДСП «Чорнобильська атомна електростанція».

Крім того, у судовому засіданні судом було оглянуто надані представником позивача запити на проведення зустрічних звірок з товариствами, установами, організаціями, які мали господарські відносини з відповідачем за перевіряємий період, та відповіді на такі запити. Загалом запити направлялись до 54 установ, а відповіді надані лише 36 суб'єктами господарської діяльності.

Тобто, з наведеного вище убачається, що фактично ревізія відповідача триває, а для її закінчення потрібен деякий час.

З урахуванням викладеного, представник позивача зазначив, що посадові особи інспекції не в змозі завершити ревізію у встановлений законодавством термін шістдесят робочих днів.

Твердження представника відповідача про достатність у позивача часу для проведення ревізії, а відтак і про відсутність підстав для її продовження, суд до уваги не приймає, оскільки позивачем наведено обґрунтовані докази на підтвердження неможливості завершення ревізії у встановлений законодавством термін шістдесят робочих днів.

За таких обставин, беручи до уваги поважність причин неможливості завершення позивачем ревізії відповідача у законодавчо визначений строк, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Продовжити термін проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» (код ЄДРПОУ: 14310862) на 15 робочих днів, починаючи з 23 червня 2014 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лисенко В.І.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 01 липня 2014 р.