Ухвала суду № 39581681, 01.07.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2014
Номер справи
562/1352/14-а
Номер документу
39581681
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шуляк А.С.

Суддя-доповідач:Малахова Н.М.

УХВАЛА

іменем України

"01" липня 2014 р. Справа № 562/1352/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Малахової Н.М.

суддів: Жизневської А.В.

Котік Т.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області на постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "04" червня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про перерахунок розміру пенсії ,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2014 року ОСОБА_3. звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області в якому просив зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області провести перерахунок та виплату йому пенсії у розмірі 90% заробітної плати згідно Закону України "Про державну службу" відповідно до довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області №78/05-26 від 10 лютого 2014 року з врахуванням посадового окладу в сумі 1117 грн., надбавок за вислугу років та за високі досягнення у праці, визначених по посадовому окладу 1117,00 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення в сумі 5569 грн. 38 коп. починаючи з 01 березня 2014 року.

Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 04.06.2014 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено.

Зобов'язано управління пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 у розмірі 90% заробітної плати по Закону України "Про державну службу" відповідно до довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області №78/05-26 від 10 лютого 2014 року з врахуванням посадового окладу в сумі 1117 грн., надбавок за вислугу років та за високі досягнення у праці, визначених по посадовому окладу 1117,00 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення в сумі 5569 грн. 38 коп. починаючи з 01 березня 2014 року.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та прийняти нову про відмову в задоволенні позовних вимог.

Особи, які беруть участь у справі, до судового засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином, у зв'язку з чим у відповідності до вимог ст. 197 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як встановлено судом, з 02.04.2007 року позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". Стаж державної служи позивача становить більше 25 років.

Відповідно довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 10.02.2014 року №78/05-26 посадовий оклад позивача становить 1117,00 грн. (а.с.8)

У лютому 2014 року позивач звернулась до Уравління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про здійснення перерахунку та виплату пенсії з 01 лютого 2008 року з розрахунку 90% заробітної плати, включаючи посадовий оклад в розмірі 1117,00 грн., матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення, оскільки при перерахунку пенсії в 2008 році вони не були включені в довідку про перерахунок пенсії, а посадовий оклад помилково в довідці зазначений в сумі 1066,00 грн.

Листом від 07.03.2014 р. №Ф-17 УПФУ в Здолбунівському районі Рівненської області повідомило, що розрахунок його пенсії проведено згідно з діючим законодавством та що відсутні підстави для перерахунку пенсії.

Вирішуючи спір суд першої інстанції дійшов висновків щодо протиправності дій відповідача та наявності підстав для задоволення позову.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, оскільки вони ґрунтуються на приписах законодавства.

Зокрема, згідно ст.37 Закону України "Про державну службу" (у редакції до 01.10.2011 року) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Частиною другою статті 33 цього Закону передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч.6 ст. 33 Закону України "Про державну службу" державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

У частині першій статті 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно ст.2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумки роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Приписами ч.1 ст. 66 Закону України "Про Пенсійне забезпечення" визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно приписів ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, за змістом вищенаведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Згідно довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 10.02.2014 року №78/05-26 про заробітну плату, видану ОСОБА_3, в заробітну плату входять також надбавка за вислугу років відповідно до постанови КМУ №1013 від 12.09.97р. та інші виплати: матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. На вказані суми нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.8).

Відтак, суд першої інстанції дійшов вірних висновків про те, що оскільки на суми надбавки за вислугу років, надбавка за високі досягнення, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то вони, відповідно до п.1 ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ст. 37 Закону України "Про державну службу", входять в склад заробітної плати і підлягають врахуванню при обчисленні пенсії.

Отже, відповідачем безпідставно відмовлено у перерахунку пенсії позивачу з урахуванням вказаних сум.

Крім цього, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку щодо необхідності проведення перерахунку і виплати призначеної ОСОБА_3 пенсії, виходячи з розміру 90% сум заробітної плати.

Як встановлено судом, пенсія ОСОБА_3 була призначена у розмірі 90 % від сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за нормами Закону України "Про державну службу" в редакції до 01 жовтня 2011 року. Відтак, при перерахунку пенсії відповідач мав керуватися законодавством, чинним на момент її призначення, оскільки перерахунок пов'язаний з переглядом розміру вже призначеної пенсії.

Судом з'ясовано дійсні обставини справи, надано вірну правову оцінку представленим доказам та зроблено обґрунтований висновок про протиправність відмови УПФ у перерахунку пенсії на підставі заяви ОСОБА_3 від 19.02.2014 року (а.с.7).

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято судом першої інстанції з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "04" червня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Н.М. Малахова

судді: (підпис) А.В. Жизневська

(підпис) Т.С. Котік

З оригіналом згідно: суддя _______ Н.М. Малахова

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,35700

3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області вул. Г.Мазепи,2,м.Здолбунів,Рівненська область,35705

4-третій особі: - ,