Рішення № 39571888, 27.06.2014, Запорізький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
27.06.2014
Номер справи
317/1787/14-ц
Номер документу
39571888
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 317/1787/14-ц

№/п 2/317/1035/2014

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2014 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Гончаренко П.П.,

при секретарі: Зеленській С.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 1150,00 грн., суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області звернулось до суду з позовом, який згодом уточнили до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 1150,00 грн.

В обґрунтування позову зазначили, що ОСОБА_2 звернулась до управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області із заявою вх. № 780 від 19.11.2007 року про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для осіб незастрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року ОСОБА_2 на підставі розпорядження № 406833 від 28.11.2007 року на період з 19.11.2007 року по 30.06.2009 року призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку щомісячно в розмірі 90,00 грн. 24.01.2008 року було здійснено перерахунок допомоги по догляду за дитиною до 3-х років.

Відповідно до п. 23 Порядку, якщо працююча особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня працевлаштування.

Згідно з п.п. 48, 49 Порядку органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Особи, яким виплачується державна соціальна допомога сім'ям з дітьми зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу про зміни всіх обставин, які впливають на (розмір) виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Державним соціальним інспектором управління було встановлено, що відповідно довідки від 30.03.2010 року № 132 з Володимирівського навчально-виховного комплексу, в якій зазначено, що ОСОБА_2 працює вчителем музики з 01.09.2008 року. про даний факт відповідач не повідомляла управління, чим порушила вимоги чинного законодавства України (обов'язок повідомляти органи, що призначають і виплачують допомогу, про зміну обставин, які впливають на виплату державної допомоги).

Після виявленого порушення, згідно діючого законодавства України надання соціальної допомоги було припинено та був здійснений перерахунок - сума переплати склала 1300,00 грн.

Суми державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо не правдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом в судовому порядку.

Відповідач неодноразово викликалась до управління (листи: за вих. № 08-5/1198 від 24.09.2012 року; № 08-5/247 від 30.01.2013 року) однак безрезультатно.

ОСОБА_2 особисто написала заяву від 29.10.2012 року щодо зобов'язання погасити передплату у сумі 1300,00 грн. в повному обсязі. Але сума надмірно виплаченої допомоги у розмірі 667,20 грн. не сплачена в добровільному порядку і до сьогодні.

Позивач вважає, що наведені факти свідчать про порушення відповідачем вимог Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року, перешкоджає проведенню державної політики в частині розподілення бюджетних коштів для надання державної допомоги сім'ям з дітьми та не сприяє ефективному проведенню державної соціальної політики в напрямку захисту населення.

05 червня 2014 року позивачем надано заяву про уточнення позовних вимог, у зв'язку з тим, що відповідач частково повернула суму надміру виплаченої соціальної допомоги в розмірі 150 грн., тому позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 1150,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився. Надали до суду заяву про знаходження представника позивача у відпустці.

В судове засідання відповідач не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнала у повному обсязі.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 звернулась до управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області із заявою вх. № 780 від 19.11.2007 року про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для осіб незастрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року ОСОБА_2 на підставі розпорядження № 406833 від 28.11.2007 року на період з 19.11.2007 року по 30.06.2009 року призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку щомісячно в розмірі 90,00 грн. 24.01.2008 року було здійснено перерахунок допомоги по догляду за дитиною до 3-х років.

Відповідно до п. 23 Порядку, якщо працююча особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня працевлаштування.

Згідно з п.п. 48, 49 Порядку органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Особи, яким виплачується державна соціальна допомога сім'ям з дітьми зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу про зміни всіх обставин, які впливають на (розмір) виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Державним соціальним інспектором управління було встановлено, що відповідно довідки від 30.03.2010 року № 132 з Володимирівського навчально-виховного комплексу, в якій зазначено, що ОСОБА_2 працює вчителем музики з 01.09.2008 року. про даний факт відповідач не повідомляла управління, чим порушила вимоги чинного законодавства України (обов'язок повідомляти органи, що призначають і виплачують допомогу, про зміну обставин, які впливають на виплату державної допомоги).

Після виявленого порушення, згідно діючого законодавства України надання соціальної допомоги було припинено та був здійснений перерахунок - сума переплати склала 1300,00 грн.

Суми державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо не правдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом в судовому порядку.

Відповідач неодноразово викликалась до управління (листи: за вих. № 08-5/1198 від 24.09.2012 року; № 08-5/247 від 30.01.2013 року) однак безрезультатно.

ОСОБА_2 особисто написала заяву від 29.10.2012 року щодо зобов'язання погасити передплату у сумі 1300,00 грн. в повному обсязі. Але сума надмірно виплаченої допомоги у розмірі 667,20 грн. не сплачена в добровільному порядку і до сьогодні.

05 червня 2014 року позивачем надано заяву про уточнення позовних вимог, у зв'язку з тим, що відповідач частково повернула суму надміру виплаченої соціальної допомоги в розмірі 150 грн.

Наведені факти свідчать про порушення відповідачем вимог Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року, перешкоджає проведенню державної політики в частині розподілення бюджетних коштів для надання державної допомоги сім'ям з дітьми та не сприяє ефективному проведенню державної соціальної політики в напрямку захисту населення.

У зв'язку з тим, що відповідачем надано заяву про визнання позову, суд вирішив розглянути справу по суті.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 7, 10, 11, 15, 18, 60, 205, 206, 212- 215 ЦПК України, ст.ст. 5, 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 1150,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області (м. Запоріжжя, вул. Комінтерну, 3-а, МФО 813015, код ЗКПО 03193241. р/р 35416057001272 в УДКСУ в Запорізькій області) надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 1150,00 (одна тисяча сто п'ятдесят гривень 00 коп.) грн.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: П.П. Гончаренко