Ухвала суду № 39571076, 02.07.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2014
Номер справи
817/829/14
Номер документу
39571076
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Щербаков В.В.

Суддя-доповідач:Жизневська А.В.

УХВАЛА

іменем України

"02" липня 2014 р. Справа № 817/829/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Жизневської А.В.

суддів: Котік Т.С.

Малахової Н.М.,

при секретарі Рожко М.М. ,

за участю представника Сарненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Сарненської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "22" квітня 2014 р. у справі за позовом фермерського господарства Лаврущенка до Сарненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,

,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2014 року задоволено позов фермерського господарства Лаврущенка. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення Сарненської ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області №0000562200, №0004231702 та №0000572200 від 25.07.2013 року.

В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить вказану постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 20 червня 2013 року по 02 липня 2013 року Сарненською об'єднаною ДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області (далі - ДПІ) на підставі постанови слідчого СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області від 28.05.2013 року та наказу №21 в.о. начальника ДПІ від 19.06.2013 року проведено документальну позапланову виїзну перевірку ФГ «Лаврущенка» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01.07.2010 року по 31.12.2012 року, про що складено акт від 09.07.2013р. №49/22/37012357. За змістом вказаних документів перевірка призначена та проведена, у зв'язку із розслідуванням кримінальної справи.

За наслідками проведеної перевірки відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення: форма "Р" №0000562200 від 25.07.2013 року про донарахування податку на прибуток - 173039 грн., форма "Р" №0004231702 від 25.07.2013 року про донарахування податку на доходи найманих працівників - 4618,31 грн., форма "В4" №0000572200 від 25.07.2013 року про зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 2833 грн.

Згідно із п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також отримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно із пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

Приписами п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи-підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.

Абзацами 1, 2 пункту 58.4 статті 58 ПК України визначено, що у разі коли судом за результатами розгляду кримінальної справи про злочини, предметом якої є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, або винесено рішення про закриття кримінальної справи за нереабілітуючими підставами, відповідний контролюючий орган зобов'язаний визначити податкові зобов'язання платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, та прийняти податкове повідомлення-рішення про нарахування платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірах, визначених цим Кодексом. Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, забороняється до набрання законної сили рішенням суду у справі або винесення постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами (абз. 1, 2 п. 58.4 ст. 58 ПК України).

Суд вірно зазначив, що вказані приписи закону не передбачають права контролюючого органу приймати податкові повідомлення-рішення до дня набрання законної сили відповідним судовим рішенням.

З огляду на те, що на час прийняття спірних податкових повідомлень-рішень судове рішення у кримінальному провадженні з приводу обвинувачення ФОП ОСОБА_3 не було прийняте, тому обґрунтованим є висновок суду першої інстанції, що Сарненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міністерства доходів і зборів у Рівненській області не мала підстав для винесення вищевказаних податкових повідомлень-рішень.

Посилання апелянта на те, що в ході проведення перевірки ФГ «Лаврущенка» виявлено ряд порушень вимог податкового та валютного законодавства не спростовують той факт, що податкові повідомлення-рішення №0000562200, №0004231702 та №0000572200 від 25.07.2013 року Сарненською ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області прийняті за відсутності судового рішення по кримінальній справі, яке набрало законної сили.

Суд дослідив представлені докази, надав їм належну правову оцінку, з'ясував обставини, що мають значення для вирішення справи та зробив обгрутнований висновок про наявність підстав для задоволення позову.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Сарненської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "22" квітня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.В. Жизневська

судді: Т.С. Котік

Н.М. Малахова

Повний текст cудового рішення виготовлено "02" липня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Фермерське господарство Лаврущенка АДРЕСА_1,34500

3- відповідачу/відповідачам: Сарненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул.Широка,18,м.Сарни,Рівненська область,34500

4-третій особі: - ,