ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУ№ЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
Справа № 819/1187/14-a
25 червня 2014 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Фінансове управління Тернопільської міської ради про стягнення шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська міська рада звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Фінансове управління Тернопільської міської ради, в якому просила стягнути з Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі шкоду, завдану у зв'язку із неперерахуванням коштів бюджету міста Тернополя на вкладні депозитні рахунки, відкриті в Публічному акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України», в розмірі 1160190 грн. 00 коп.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити на підставі пункту 1 частини першої статті 109 КАС України, з огляду на таке.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (частина друга статті 4 КАС України).
Відповідно до частини другої статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Позивачем в адміністративному позові заявлено вимогу про стягнення шкоди з Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі, вимога вирішити публічно-правовий спір одночасно не заявляється. Як слідує з доданих до позовної заяви документів вимога про вирішення публічно-правового спору, а саме: визнання протиправними дій Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі щодо неперерахуванням коштів бюджету міста Тернополя на вкладні депозитні рахунки, відкриті в Публічному акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України», та зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахування коштів, була предметом іншого провадження, така позовна вимога розглянута Тернопільським окружним адміністративним судом (постанова від 17 березня 2014 року у справі № 819/439/14-а).
Таким чином, оскільки позивачем одночасно не заявляється вимога про вирішення публічно-правового спору, то вимога про стягнення шкоди, з урахуванням положень статті 21 КАС України, не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства і підлягає розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин суддя приходить до висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Фінансове управління Тернопільської міської ради про стягнення шкоди слід відмовити.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) сплачений судовий збір згідно з платіжним дорученням № 908 від 18 червня 2014 року у розмірі 488 грн. 00 коп. підлягає поверненню.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, статтею 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Тернопільської міської ради до Управління Державної казначейської служби України у місті Тернополі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Фінансове управління Тернопільської міської ради про стягнення шкоди відмовити.
Повернути Тернопільській міській раді (46001, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Листопадова, будинок 5, ідентифікаційний код 34334305) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 488 (чотириста вісімдесят вісім) гривень 00 (нуль) копійок, сплачений згідно з платіжним дорученням № 908 від 18 червня 2014 року.
Роз'яснити позивачу, що розгляд даного спору повинен здійснюватись в порядку господарського судочинства господарським судом Тернопільської області.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву. Позовна заява та додані до неї матеріали будуть надіслані позивачу після набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.