У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 817/1805/14
25 червня 2014 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1 доВідділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції про визнання дій незаконними, скасування постанови та зобов'язання вчинення певних дій В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з скаргою до Відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції про визнання дії державного виконавця ВДВС Здолбунівського районного управління юстиції Гнедко К.А. щодо відкриття виконавчого провадження та накладання арешту на все майно позивача незаконними, скасування постанов про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2014 року винесених ВДВС Здолбунівського районного управління юстиції про стягнення з ФОП ОСОБА_1 до Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 2646165,70 грн. та зобов'язання зняття арешту з всього майна позивача накладеного постановою про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2014р. ВП №42208564.
1. Відповідно до ст.104, ч.1 ст.105 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
В порушення вказаних норм ОСОБА_1 до Рівненського окружного адміністративного суду подано скаргу.
2. Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Всупереч ч.3 ст.106 КАС України позивач не додав до позовної заяви документа про сплату судового збору, сплаченого у відповідності до Закону України "Про судовий збір", чи доказів звільнення від його сплати.
3. Згідно ч.5 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Під час з'ясування обставин подання адміністративного позову у строк, установлений законом встановлено, що адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду. Позивачем до позовної заяви не надано доказів в підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду.
4. Згідно ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Всупереч ч.2 ст.106 КАС України позивач не додав доказів на обгрунтування позовних вимог: копій всіх наявних у позивача документів зведеного виконавчого провадження, в тому числі оскаржуваних постанов.
5. Крім того, частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Однак, в порушення вказаної норми позивачем до позовної заяви не додано копії позовної заяви для надіслання відповідачу.
За наведених обставин позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом:
- подання до суду документа про сплату судового збору за такими реквізитами: р/р 31211206784002, одержувач -УДКСУ у м.Рівне 22030001, код ЄДРПОУ одержувача 38012714, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329" або докази звільнення від його сплати;
- подання до суду позовної заяви (та її копії відповідно до кількості відповідачів), оформленої належним чином;
- подання до суду доказів в підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду;
- подання до суду доказів на обгрунтування позовних вимог (та їх копій відповідно до кількості відповідачів).
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 07 липня 2014 року.
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 07 липня 2014 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Сало А.Б.