Провадження №3-2567/14
у справі №760/7478/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю прокурора Маруненка О.А., представника органу доходу і зборів Глущенко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці Міндоходів,
про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_5, директора з міжнародних операцій компанії «Lakeland Dairy Sales LTD», яка зареєстрована в Ірландії за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
01.04.2014 року державним інспектором ВМО-4 митного поста «Столичний» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Мороз П.В. складено протокол про порушення митних правил №0231/10000/14 та розпочато провадження у справі про притягнення гр. ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України.
Згідно даних викладених у вказаному протоколі, інкриміноване порушення митних правил вчинено за наступних обставин.
25.03.2014 р. в зоні діяльності Львівської митниці на митну територію України з Ірландії компанією «Lakeland Dairy Sales LTD» на виконання умов контракту від 15.12.2006 р. №011, укладеного з ТОВ «Алекс-Н» переміщено продукти харчування Pritchitt Gold, артукул 0875811, по 1 літру - 720упаковок по 12шт, що складається з води (61-62,5%), гідрогенізованого рослинного жиру (28-31%), молочної пахти (2-2,5%), вершків (4-6%), стабілізаторів (0,2-0,4%), емульгаторів E472б,E475, E435, E471, E433(0,2-0,4%), солі (0,02-0,025%), барвнику бета-каротин (0,0004%); вміст молочного жиру у продукті 2,7-2,8%, що використовується для приготування кондитерського крему та в кулінарії, торговельна марка Pritchitt Foods, виробник Lakeland Dairy Sales LTD, країна виробництва Велика Британія.
Через митний кордон України вказані товари переміщено на підставі наступних товаросупровідних документів: інвойсу від 18.03.2014 р. №1576996, товаро-транспортної накладної СМR від 18.03.2014 р. №UK 18032014.
В подальшому товари доставлені до зони митного контролю ДПІІ «Авіакур'єр» відділу митного оформлення №4 митного поста «Столичний» Київської міжрегіональної митниці, де 27.03.2014 р. представником митного брокера ДПІІ «АВІАКУР'ЄР» Морозом О.І. заявлені до митного контролю та митного оформлення в режимі ІМ-40 ДЕ для випуску у вільний обіг за митною декларацією №100270004/2014/339906.
Разом з митною декларацією додано представником митного брокера Морозом О.І. подано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України від 02.03.2012 р. №05.03.02-03/16257 про те, що серед інших продукт Pritchitt Gold відповідає встановленим медичним критеріям безпеки.
27 та 28 березня 2014 р. органом доходів і зборів проведено митний огляд товарів та складено акт митного огляду.
В результаті огляду встановлено, що через митний кордон України переміщено товари не вказані в інвойсі та митній декларації, а саме продукти харчування «Millas Gold» арт.0875101 по 1л, упаковані по 12шт, всього 72 упаковки, торговельна марка Pritchitt, виробник Lakeland Dairy Sales LTD, маркування на державній мові відсутнє.
Крім цього, встановлено, що виявлений продукт «Millas Gold» відсутній у висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України від 02.03.2012 р. №05.03.02-03/16257 щодо його відповідності встановленим медичним критеріям безпеки України.
Згідно з службовою запискою митного поста «Столичний» Київської міжрегіональної митниці вартість виявленого продукту «Millas Gold» становить 13332,98 грн.
В подальшому митним органом встановлено, що неправдиві відомості внесені в інвойс №1576996 з вини компанії «Lakeland Dairy Sales LTD», директором якої є гр. ОСОБА_5.
Виходячи з наведених обставин органом доходів і зборів зроблено висновок про те, що товари продукти харчування «Millas Gold» арт.0875101 вартістю 13332,98 грн. переміщено компанією «Lakeland Dairy Sales LTD» через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування та кількості товарів, у зв'язку з чим вчинено порушенням митних правил, передбачене ч.1 ст. 483 МК України, відповідальність за яке має бути покладена на директора компанії гр. ОСОБА_5.
В судове засідання 18.04.2014 року особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - гр. ОСОБА_5 не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Прокурор та представник органу доходу і зборів в судовому засіданні підтримали позицію Київської регіональної митниці Міндоходів та просили притягнути гр. ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що проведеним досудовим провадженням у справі про порушення митних правил зібрано достатньо доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та винуватості особи, що притягується до адміністративної відповідальності у його вчиненні.
Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінивши надані суду письмові докази, зокрема, протокол про порушення митних правил від 01.04.2014 р. №0231/10000/14, інвойс від 18.03.2014 р. №1576996 та пакувальний лист до нього, акт про проведення огляду товарів, лист компанії «Lakeland Dairy Sales LTD» за підписом директора з міжнародних операцій гр. ОСОБА_5, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення компанією «Lakeland Dairy Sales LTD» адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України встановленим.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
З урахуванням викладеного суддя вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України вчиненого компанією «Lakeland Dairy Sales LTD» є гр. ОСОБА_5, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Як встановлено вище вартість безпосередніх предметів порушення митних правил складає 13332,98 грн.
З матеріалів справи вбачається, що безпосередні предмети порушення митних правил у відповідності до ст. 511 МК України вилучені та передані на зберігання на склад органу доходів і зборів.
Таким чином, з урахуванням обставин справи суддя приходить до висновку про накладення на гр. ОСОБА_5 основного стягнення передбаченого санкцією ч. 1 ст. 483 МК України у виді штрафу в розмірі 13332,98 грн. та додаткового стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути гр. ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 13332,98 грн.
Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 30.07.2013 року №0588/10000/13, а саме: продукти харчування «Millas Gold» арт.0875101, торговельна марка Pritchitt, виробник Lakeland Dairy Sales LTD, маркування на державній мові відсутнє, у кількості 72 упаковки по 12 шт. в кожній, зальним об'ємом 864 л, які зберігаються на складі Київської міжрегіональної митниці Міндоходів за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 8-а, - конфіскувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: