Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/15662/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Череповський Є.В.
при секретарі Саломатіної К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Єнакіївського міського центру зайнятості - робочого
органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ»
про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення
на випадок безробіття у розмірі 615,67 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Єнакіївський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ» про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 615,67 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 22.08.2011 року з Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ» був звільнений ОСОБА_1, який 14.09.2011 року звернувся до Єнакіївського міського центру зайнятості, як шукаючий роботу. 21.09.2011 року ОСОБА_1, згідно з наданою їм заявою від 21.09.2011 року, був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Для визначення розміру допомоги по безробіттю ОСОБА_1 до Єнакіївського МЦЗ було надано довідку про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття) № 158/04-1 видана ТОВ «Завод КБМ».
Спеціалістом Ясинуватського міського центру зайнятості на ТОВ «Завод КБМ» була проведена перевірка з питань достовірності надання довідки про середню заробітну плату для нарахування розміру допомоги по безробіттю безробітній ОСОБА_1
Згідно акту перевірки від 12.09.2012 року № 4 встановлено, що дані довідки від 23.058.2011 року № 158/04-1 не відповідають даним розрахункових відомостей. Таким чином, середньоденна заробітна плата, згідно наданої підприємством довідки за розрахунковий період, склала 93,11 грн., а за результатами перевірки - 93,11 грн. Тобто, при наданні довідці ОСОБА_1 ТОВ «Завод КБМ» вказало суму страхових внесків як сплачено, відповідно до цього матеріальне забезпечення на випадок безробіття ОСОБА_1 призначено на підставі недостовірних даних та потребує перерахунку з дня призначення, що призвело до переплати допомоги по безробіттю за період з лютого 2011 року по липень 2011 року у сумі 615,67 грн.
На момент подання адміністративного позову сума боргу відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 615,67 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.
За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Так, судом встановлено, що відповідач зареєстрований в Єнакіївському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття.
Згідно зі статтею 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд зобов'язаний: забезпечувати збір страхових внесків; виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України; інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.
Так, судом встановлено, що 22.08.2011 року з Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ» був звільнений ОСОБА_1, який 14.09.2011 року звернувся до Єнакіївського міського центру зайнятості, як шукаючий роботу. 21.09.2011 року ОСОБА_1, згідно з наданою їм заявою від 21.09.2011 року, був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Для визначення розміру допомоги по безробіттю ОСОБА_1 до Єнакіївського МЦЗ було надано довідку про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття) № 158/04-1 від 23.08.2011 року видана ТОВ «Завод КБМ».
Згідно з «Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009 року № 60/62, спеціалістом центру зайнятості на ТОВ «Завод КБМ» була проведена перевірка з питань достовірності надання довідки про середню заробітну плату для нарахування розміру допомоги по безробіттю безробітній ОСОБА_1
Згідно акту перевірки від 12.09.2012 року № 4 встановлено, що дані довідки від 23.058.2011 року № 158/04-1 не відповідають даним розрахункових відомостей. Таким чином, середньоденна заробітна плата, згідно наданої підприємством довідки за розрахунковий період, склала 93,11 грн., а за результатами перевірки - 93,11 грн. Тобто, при наданні довідці ОСОБА_1 ТОВ «Завод КБМ» вказало суму страхових внесків як сплачено, відповідно до цього матеріальне забезпечення на випадок безробіття ОСОБА_1 призначено на підставі недостовірних даних та потребує перерахунку з дня призначення, що призвело до переплати допомоги по безробіттю за період з лютого 2011 року по липень 2011 року у сумі 615,67 грн.
Але сума заборгованість відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Згідно п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ст.2 зазначеного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Абзацом першим ч. 3 ст. 17 зазначеного Закону, п.5.6. Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Мінпраці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339 із змінами та доповненнями, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до абзацу другого ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», абзацу 2 п.9.1 Інструкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Абзацом другим частини четвертої статті 38 зазначеного Закону визначено, що право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму заборгованості в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Єнакіївського міського центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ» про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 615,67 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод КБМ» (ЄДРПОУ 32119035) на користь Єнакієвського міського центру зайнятості - робочого органу Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (ЗКПО 20385841) кошти, виплачені як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 615 (шістсот п'ятнадцять) гривень 67 копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 19 грудня 2012 року.
Повний текст постанови складений 21 грудня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Череповський Є.В.