Ухвала суду № 39551223, 11.06.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2014
Номер справи
872/9850/13
Номер документу
39551223
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

11 червня 2014 рокусправа № 804/3622/13-а Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Мельника В.В.

суддів: Юхименка О.В. Нагорної Л.М.

за участю секретаря: Федосєєвої Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Промислово - виробничого кооперативу «Арабат» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2013 року у справі №804/3622/13-а за позовом Промислово - виробничого кооперативу «Арабат» до про Державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ:

Промислово - виробничий кооператив «Арабат» (далі по тексту - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. (далі по тексту - відповідач), в якому просив:

- визнати дії відповідача щодо залишення документів, поданих позивачем для внесення відомостей в ЄДР про зміну чисельного складу членів ПВК «Арбат», без розгляду - протиправними;

- зобов'язати відповідача внести до ЄДР відомості про зміну чисельного складу членів ПВК «Арбат» в кількості п'яти членів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі №804/3622/13-а. ( а.с.1)

Позивач, посилаючись на доводи, викладені у позовній заяві, зазначив, що відповідачем протиправно, в порушення ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» і Закону України «Про кооперацію» залишено без розгляду подані документи для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про зміну чисельного складу членів Промислово-виробничого кооперативу «Арбат», оскільки позивачем при подачі документів реєстратору дотримано всіх вимог визначених законом.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2013 року у справі №804/3622/13-а в задоволенні адміністративного позов відмовлено. (суддя -Врона О.В.) ( а.с.39-40)

Постанова суду першої інстанції обґрунтована тим, що відповідач, отримавши реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначених Законом України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Позивач - Промислово-виробничий кооператив «Арабат», не погодившись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції у даній адміністративній справі, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2013 року у справі №804/3622/13-а та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач зазначає, що судом першої інстанції було невірно застосовано до спірних правовідносин вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», яким повинен керуватися відповідач у своїй діяльності.

Позивач та відповідач про дату, час і місце розгляду справи повідомлялися у встановленому порядку, своїх представників для участі у її розгляді не направили.

За таких обставин, колегія суддів ухвалила розглянути справу без участі представників сторін по справі.

У судовому засіданні, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до матеріалів справи, 01 лютого 2013 року позивачем на адресу державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації цінним листом з описом вкладення та повідомленням про його вручення направлено реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи на п'яти аркушах (форма-3), затверджену наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011р. №3178/5. Зазначений лист було отримано відповідачем 06 лютого 2013 року.

В розділі «склад засновників юридичної особи» реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи зазначено «кількість членів кооперативу - п'ять осіб, згідно внутрішнього обліку».

07 лютого 2013 року державним реєстратором Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. повідомлено Промислово-виробничий кооператив «Арбат» про залишення документів, що поданні для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи без розгляду, з тих підстав, що документи подані не в повному обсязі. Також до повідомлення додано реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, опис вкладення, конверт.

Частиною 1 статті 29 Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» встановлено, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

У відповідності до ч.11 ст.29 зазначеного Закону державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо документи подані не у повному обсязі.

Згідно ч.1 ст.19 Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо документи про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишені без розгляду, державний реєстратор видає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження заявнику відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення без розгляду та подані документи (ч.7 ст.19 Закону).

У разі якщо документи, що подавалися для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишилися без розгляду, заявник може повторно звернутися до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення зазначених документів без розгляду (ч.8 с.19 Закону).

Пунктами 1.3, 1.4. наказу Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011р. «Про затвердження форм реєстраційних карток» затверджено реєстраційні картки: Форма 3 - реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що позивач направив на адресу відповідача саме реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма-3), а не реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (форма-4), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011р. №3178/5.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно того, що відповідач, отримавши реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма-3) діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначених Законом України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

За таких обставин суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції під час розгляду даної справи об'єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами у справі, норми права, які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються належними письмовими доказами, які зібрані та досліджені судом у судовому засіданні під час розгляду даної адміністративної справи, рішення суду першої інстанції у даній справі про відмову у задоволенні адміністративного позову прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права, і тому постанову суду першої інстанції у даній адміністративній справі від 30 квітня 2013 року необхідно залишити без змін.

Доводи апеляційної скарги позивача спростовуються дослідженими у справі доказами і не можуть бути підставою для скасування законної постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст. ст.160, 195,196,198,200,205,206 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Промислово - виробничого кооперативу «Арабат» - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2013 року у справі №804/3622/13-а - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, а в разі складання рішення в повному обсязі відповідно до ст. 160 зазначеного кодексу - з дня складання рішення в повному обсязі.

Повний текст виготовлено - 12 червня 2014 року.

Головуючий: В.В. Мельник

Суддя: О.В. Юхименко

Суддя: Л.М. Нагорна