ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2014 р. м.Житомир справа № 806/1147/14
категорія 6.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гуріна Д.М.,
секретар судового засідання - Галайба І.Б.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2,
відповідача - ОСОБА_3,
представника третьої особи ОСОБА_4 - ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_1, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85 до Державного реєстратора Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_3, третя особа - ОСОБА_4, про визнання дій протиправними та скасування державної реєстрації
встановив:
7 березня 2014 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулись 83 позивача із позовом до Державного реєстратора Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_3, третя особа - ОСОБА_4, про визнання дій протиправними та скасування державної реєстрації.
У позовній заяві зазначено, що 3 березня 2014 року позивачам стало відомо, що 3 квітня 2013 року державний реєстратор Реєстраційної служби Ружинського РУЮ Житомирської області ОСОБА_3 здійснила реєстрацію нежитлового приміщення (комплексної зернової сушки) та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_4, як за власником вказаного майна, та видала свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія ЯЯЯ №963022 від 3 квітня 2013 року та свідоцтво про право власності на земельну ділянку серія САК №162816 від 13 лютого 2014 року. Вважають, що ОСОБА_4 не надавав державному реєстратору жодних документів, які посвідчували б його право власності на зернову сушку та земельну ділянку. Просять визнати дії реєстратора реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_3, щодо реєстрації (комплексної зернової сушки), нежитлового приміщення та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 та видачі свідоцтва про право власності на це майно протиправними. Скасувати державну реєстрацію права власності (комплексної зернової сушки), нежитлового приміщення за ОСОБА_4 та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1.
Після усунення позивачами недоліків позовної заяви ухвалами судді Житомирського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2014 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.
Під час розгляду справи адміністративний позов ОСОБА_86 залишено без розгляду у зв'язку з неявкою у судове засідання (Том №4 а.с. 69-71), позивача ОСОБА_87 замінено на її правонаступника ОСОБА_79 (Том №4 а.с. 120а-120б).
Позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_7А, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_10, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_13, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_33, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85 у судове засідання не з'явились, 15 травня 2014 року через канцелярію суду подали заяву про розгляд справи без їх участі, у заяві зазначили, що позовні вимоги підтримують у повному обсязі (Том №3 а.с.204).
Позивач ОСОБА_1 та представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю та просили адміністративний позов задовольнити. Вважають, що державна реєстрація вищевказаних об'єктів здійснена незаконно та порушує права позивачів і підлягає скасуванню на тій підставі, що рішенням загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" 24 жовтня 2013 року було прийнято рішення про скасування рішення загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" від 8 серпня 2012 року та від 10 липня 2012 року в частині виділення ОСОБА_4 наступного майна в натурі: контори, зерноплощадки, зерноплощадки, комплексної зернової сушки, зерноскладу, зерноскладу, зерноскладу, зерномету, жатки. Судами ухвалювалися рішення про тимчасову заборону проводити реєстраційні дії щодо комплексної зернової сушки та земельної ділянки. У рішенні апеляційного суду Житомирської області від 20 січня 2014 року у справі №291/235/13-ц судом встановлено факт, що рішення зборів співвласників майнових паїв реформованого КСП "Радянське село" від 10 липня 2012 року та 8 серпня 2012 року в частині виділення ОСОБА_4 майна в натурі скасоване рішенням загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село". Також позивачі зазначили про те, що свідоцтво на майновий пай, яке наявне у третьої особи не відповідає свідоцтву, що міститься в матеріалах реєстраційної справи.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечувала та просила у задоволенні позову відмовити з підстав, що викладені у письмових запереченнях на позов (Том №3 а.с.216-218). У судовому засіданні пояснила, що 26 березня 2013 року та 13 листопада 2013 року до державного реєстратора із заявами про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо права власності на споруду (комплексну зернову сушку) та земельну ділянку звернувся громадянин ОСОБА_4 Заяви були зареєстровані в базі даних заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Разом із заявами про державну реєстрацію громадянином ОСОБА_4 подано відповідні документи, згідно з якими визначено, що саме йому виділено в натурі комплексну зернову сушку та земельну ділянку. На підставі чого свої дії та рішення вважає, такими, що вчинені та прийняті на законних підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Законом.
Представник третьої особи ОСОБА_4 у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечувала та просила відмовити у їх задоволенні з підстав, що викладені в письмових запереченнях (Том №4 а.с.82-83).
Суд, заслухавши пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про відмову у задоволенні позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що більшість позивачів у справі є колишніми співвласники Колективного сільськогосподарського підприємства "Рядянське село" (далі - КСП "Рядянське село") на підтвердження чого надали до суду свідоцтва про право власності на майнові паї, а частина позивачів є правонаступниками колишніх членів КСП "Рядянське село" (Том №3, а.с. 151-187, Том №4 а.с. 99-100).
Реєстрацію КСП "Рядянське село" було скасовано 22 травня 2000 року за розпорядженням голови Ружинської районної державної адміністрації від 22 травня 2000 року №211 (Том №4 а.с.111, 112).
Відповідно до пункту 2.4 розділу 2 Статуту Селянського (фермерського) господарства "Малочернявське" (далі - СФГ "Малочернявське") правонаступником КСП "Радянське село" є СФГ "Малочернявське" (Том №3 а.с.143-147).
Громадянин ОСОБА_4 є співвласником майна реорганізованого КСП "Радянське село", що підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП "Радянське село" (Том №5 а.с.120).
У 2012 році було проведено загальні збори співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село". Згідно з рішенням Загальних зборів КСП "Радянське село", оформленого у вигляді протоколу за 10 липня 2012 року - 8 серпня 2012 року, громадянину ОСОБА_4 було виділено в натурі наступне майно: контору, зерноплощадку, зерноплощадку, КЗС, зерносклад, зерносклад, зерномет, жатку, зерносклад. (Том №3, а.с. 229-234).
Відповідно до пункту 1 пункту "а" статті 29 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.
Рішенням виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №37 від 22 жовтня 2012 року вирішено оформити ОСОБА_4 право власності на об'єкти нерухомого майна, які розташовані за адресою, а саме: контора, АДРЕСА_2, АДРЕСА_1. (Том №3, а.с. 228).
Рішенням виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №11 від 21 березня 2013 року внесено зміни до рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №37 від 22 жовтня 2012 року. Вирішено підпункт 2 пункту 1 викласти у наступній редакції: (КЗС) комплексна зерно сушка, АДРЕСА_1; зерносклад №1, АДРЕСА_1; зерносклад №2, АДРЕСА_1 Пункт 2 після слів АДРЕСА_3 викласти в такій редакції: (КЗС) комплексна зерно сушка, АДРЕСА_1; зерносклад №1, АДРЕСА_1; зерносклад №2, АДРЕСА_1 (Том №3, а.с. 227).
26 березня 2013 року громадянин ОСОБА_4 звернувся до Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо права власності на споруду (комплексну зернову сушку).
До заяви на підтвердження підстав для реєстрації прав та їх обтяжень заявником були подані наступні документи: квитанції про оплату державного мита (Том №3 а.с.221-222), копія паспорта та ідентифікаційного коду (Том №3 а.с.224, 225), рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради Ружинського району Житомирської області №11 від 21 березня 2013 року "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №37 від 22 жовтня 2012 року "Про оформлення права власності на об'єкт нерухомого майна" (Том №3 а.с.227), рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №37 від 22 жовтня 2012 року "Про оформлення права власності на об'єкт нерухомого майна" (Том №3 а.с.228), копія протоколу Загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства "Радянське село" за 10 липня 2012 року - 8 серпня 2012 року (Том №3 а.с.229-234), копія свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (Том №3 а.с.235), переліки майна КСП (Том №3 а.с.237-245), копія протоколу №1 Загальних зборів від 12 січня 2000 року (Том №4 а.с.1-14), копія протоколу №2 Загальних зборів від 13 травня 2000 року (Том №4 а.с.15-19), технічний паспорт на будівлю комплексну зернову сушку (Том №4 а.с.20-24).
За результатами розгляду поданих громадянином ОСОБА_4 заяв та доданих до них документів Державним реєстратором Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_3 було прийнято рішення від 3 квітня 2013 року №1369525 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (Том №4 а.с. 28) та видано свідоцтво на право власності на нерухоме майно серії ЯЯЯ №963022 від 3 квітня 2013 року (Том №4 а.с. 26).
Відповідно до частини 1 статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Таким чином рішення відповідної ради є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.
Рішенням Малочернявської сільської ради Ружинського району Житомирської області ХХV сесії VІ скликання від 12 листопада 2013 року "Про затвердження документації із землеустрою" вирішено затвердити проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства у власність за адресою: АДРЕСА_1. Передати у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,20 га громадянину ОСОБА_4 в селі Мала Чернявка Ружинського району, Житомирської області, АДРЕСА_1. (Том №4, а.с. 42).
13 листопада 2013 року громадянин ОСОБА_4 звернувся до Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо права власності на земельну ділянку, що розташована за адресою: Житомирська область, Ружинський район, АДРЕСА_1 (Том №4 а.с.37).
До заяви ОСОБА_4 були додані наступні документи: квитанції про оплату державного мита (Том №4 а.с. 38, 39), копія паспорта та ідентифікаційного коду (Том №4 а.с. 40), рішення Малочернявської сільської ради Ружинського району Житомирської області ХХV сесії VІ скликання від 12 листопада 2013 року "Про затвердження документації із землеустрою" (Том №4 а.с.42), витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (Том №4 а.с.43-45).
За результатами розгляду поданих громадянином ОСОБА_4 заяв та доданих до них документів Державним реєстратором Реєстраційної служби Ружинського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_3 було прийнято рішення про реєстрацію прав та їх обтяжень №10901291 від 13 лютого 2014 року (Том №4, а.с. 63) та видано свідоцтво про право власності на земельну ділянку серії САК №162816 від 13 лютого 2014 року (Том №4 а.с.62).
Особливості реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначені Законом України 1 липня 2004 року №1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон України №1952-IV).
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України №1952-IV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 9 Закону України №1952-IV державний реєстратор: 1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.
Пунктами 2, 6 частини 2 статті 9 Закону України №1952-IV передбачено, що державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав. Видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України №1952-IV державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Частиною 1 статті 19 Закону України №1952-IV визначено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі: 1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом; 2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; 3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; 4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; 5) рішень судів, що набрали законної сили; 6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Згідно з частиною 1 статті 24 Закону України №1952-IV визначено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: 1) заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) об'єкт нерухомого майна розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав; 3) із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; 4) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; 5) заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 5-1) заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 5-2) заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 5-3) під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку; 5-4) після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення; 5-5) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; 5-6) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем; 6) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав. За наявності підстав для відмови в державній реєстрації державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень.
Частиною 4 статті 24 Закону України №1952-IV передбачено, що відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.
Процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі-державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначає Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868 (далі - Порядок №868).
Відповідно до абзацу першого пункту 13 Порядку №868 заявник подає разом із заявою органові державної реєстрації прав, нотаріусові необхідні для державної реєстрації прав документи, визначені цим Порядком, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, та документ про сплату державного мита.
Пунктом 15 Порядку №868 встановлено. що під час розгляду заяви і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно, їх обтяженнями, зокрема щодо: 1) обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у встановлених законом випадках); 2) повноважень заявника; 3) відомостей про нерухоме майно, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; 4) наявності обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до закону; 5) наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.
Оскільки ОСОБА_4 подав на реєстрацію необхідні та чинні на час реєстрації документи, які передбачені законом, то суд приходить до висновку про те, що у державного реєстратора не було правових підстав для відмови у вчиненні реєстраційних дій.
Суд не погоджується з доводами позивача ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_1 стосовно того, що у державного реєстратора не було підстав для реєстрації комплексної зернової сушки, оскільки рішенням загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" від 24 жовтня 2013 року було скасовано рішення загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" від 8 серпня 2012 року та від 10 липня 2012 року в частині виділення ОСОБА_4 майна в натурі.
Як було встановлено судом, рішення про державну реєстрацію комплексної зернової сушки було прийняте 3 квітня 2013 року тоді як рішення загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" на яке посилається позивач було прийняте 24 жовтня 2013 року (Том №3 а.с. 199-200). Тобто на час здійснення реєстрації комплексної зернової сушки рішення загальних зборів громадян-співвласників майна реорганізованого КСП "Радянське село" оформленого протоколом за 10 липня 2012 року - 8 серпня 2012 року було чинним. А також були чинними рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №37 від 22 жовтня 2012 року та рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради №11 від 21 березня 2013 року.
Стосовно посилання позивача ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_1 на ухвалу Ружинського районного суду Житомирської області від 13 листопада 2013 року у справі №291/235/13 якою забезпечено позов у вигляді заборони Реєстраційній службі Ружинського районного управління юстиції Житомирської області вчиняти певні дії, а саме: реєструвати та видавати свідоцтво про право власності ОСОБА_4 на зерноплощадку, комплексну зернову сушку, зерносклад, зерносклад, зерномет, жатку, та на земельну ділянку на якій вони розташовані, та які виділені на підставі рішення співвласників майнових паїв реформованого КСП "Радянське село" від 10 липня 2012 року, що розташовані за адресою: с.Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області, АДРЕСА_1 (Том №4 а.с.46-48), суд вважає за необхідне зазначити наступне.
На час прийняття ухвали комплексну зернову сушку вже було зареєстровано за ОСОБА_4 Також на підставі вказаної ухвали державним реєстратором було прийнято рішення від 2 грудня 2013 року про зупинення державної реєстрації права власності на земельну ділянку (Том №4 а.с.53).
Ухвалою Ружинського районного суду Житомирської області від 6 лютого 2014 року було скасовано заходи забезпечення позову (Том №4 а.с.54-56), після набрання ухвалою законної сили 13 лютого 2014 року державним реєстратором було прийнято рішення про відновлення державної реєстрації прав та проведено на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державну реєстрацію права власності на земельну ділянку за ОСОБА_4 (Том №4 а.с.57).
Стосовно посилань представника позивача ОСОБА_1 на факт наявності копій майнових сертифікатів на ім'я ОСОБА_4 із однаковими відомостями, однак різними за номерами і датою їх видачі, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
У матеріалах справи знаходиться свідоцтво ЖИ-6 №072758 від 22 жовтня 2012 року на право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат), видане ОСОБА_4 на загальну вартість майна у розмірі 451229 грн 50 коп., що становить 66,3916% (Том №5 а.с.120). У матеріалах реєстраційної справи міститься ідентичне за змістом свідоцтво ЖИ-6 №072760 від 23 жовтня 2012 року на право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат), видане ОСОБА_4 на загальну вартість майна у розмірі 451229 грн 50 коп., що становить 66,3916%, завірене Малочернявською сільською радою (Том №3 а.с.235).
Підставою для реєстрації права власності на комплексну зернову сушку було рішення зборів співвласників КСП "Радянське село" та рішення виконавчого комітету Малочернявської сільської ради, а не сертифікат на право власності на майновий пай члена КСП. Окрім того, позивачами не оспорюється той факт, що у ОСОБА_4 наявний майновий пай члена КСП на загальну вартість майна у розмірі 451229 грн 50 коп., що становить 66,3916%.
Суд не приймає до уваги також посилання представника третьої особи на пропуск позивачами строку звернення до суду, у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 у вересні 2013 року звертався до Малочернявської сільської ради та Прокуратури Ружинського району та дізнався про можливі порушення свого права (Том №1 а.с. 185). Судом зроблено відповідні запити до Малочернявської сільської ради та Прокуратури Ружинського району Ружинської області (Том №1 а.с. 222, 223). З відповіді Малочернявської сільської ради неможливо встановити коли ОСОБА_1 було направлено відповідь на звернення від 3 вересня 2013 року (Том №4 а.с. 93). З відповіді Прокуратури Ружинського району Ружинської області вбачається, що ОСОБА_1 25 жовтня 2013 року за №(06-24) 740 вих. було направлено відповідь на його звернення від 27 вересня 2013 року (Том №3 а.с. 122, 123). До суду позивачі звернулися 7 березня 2014 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що державним реєстратором у відповідності до вимог законодавства було правомірно вчинено відповідні реєстраційні дії щодо реєстрації нежитлового приміщення (комплексної зернової сушки) та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_4, як за власником вказаного вище майна, та видано свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки відповідачем доведено правомірність вчинення реєстраційних дій суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову.
Керуючись статтями 71, 86, 94, 122, 128, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.М. Гурін
Повний текст постанови виготовлено: 23 червня 2014 р. матеріальну шкоду < сума > грн.