Справа № 168/516/14
Пр.№ 2-а/168/14/14
19.06.2014 р.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.07.2014 року Старовижівський районний суд Волинської області
В складі: головуючого -судді Кошелюк Л.О.,
при секретарі Островерхій Т.С.,
за участю: позивача - ст.прокурора прокуратури - Сулімук Ю.М.
пр-ка відповідача Секуньської сільської ради - Костючик М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Стара Вижівка справу за позовом прокурора Старовижівського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції України у Волинській області до Секуньської сільської ради Старовижівського району Волинської області про зобов"язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
Прокурор Старовижівського району в порядку ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" і ст.121 Конституції України звернувся з позовом в інтересах держави в особі
Державної екологічної інспекції України у Волинській області до Секуньської сільської ради про зобов"язання вчинити певні дії. Покликається на те, що 18.06.2014 року у процесі перевірки дотримання природоохоронного законодавства виявлено, що самоврядним органом не виконані заходи по охороні навколишнього довкілля щодо твердих відходів. А саме: відсутні правовстановлюючі документи на існуюче сміттєзвалище, площею по 0,50 га в урочищі "Гориці"; непогоджений паспорт місця видалення відходів і дозвіл на нього та ліміти утворення.
Чим порушено ст.ст.125,126 ЗК України, 17,21,33 Закону України "Про відходи".
Просить зобов"язати відповідача виготовити технічну документацію із землеустрою на земельну ділянку під діючим сміттєзвалищем для розміщення полігону твердих побутових відходів та спеціальний паспорт на їх видалення і отримати дозвіл на розміщення , ліміти на 2014 - й рік, а також запровадити ведення первиного обліку відходів за формою 1-ВТ.
У судовому засіданні прокурор позов підтримав з наведених підстав. Пояснив, що 18.06.2013 року і 01.10.2013 року держекологічним інспектором проводились перевірки по вищезгаданому питанню Секуньської сільської ради і на виявлені недоліки вносились приписи сільському голові та двічі накладались адміністративні стягнення. А 18.06.2014 р.
проведена документальна перевірка по направлених екологічною інспекцією документах щодо невиконання їхнього припису.
Представник держекоінспекції України у Волинській області у судове засідання не з"явився.Є письмова заява про розгляд справи у його відсутності. Позов підтримує.
Відповідач Костючик Н.П. з позовом погодилася повністю. Пояснила, що , дійсно, не виконані приписи екологічної інспекції. На даний час документи у процесі розробки.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 72 ч.3 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, не можуть доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Відповідно до ст. 26 ч1 ,33 ч.1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських , селищних та міських рад відноситься надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об"єктів, в т.ч., для розміщення відходів. А також підготовка проектів місцевих програм охорони довкілля... , визначення територій для розміщення відходів.
Крім цього, ст.ст.21, 33 ЗУ "Про відходи" передбачено,що органи місцевого самоврядування у сфері погодження з відходами забезпечують організацію, збирання і видалення побутових відходів, створення полігонів для їх захоронення, роздільне збирання корисних компонентів, затвердження місцевих і регіональних програм з питань їх розміщення на своїй території та поводження з відходами.
На кожне місце чи об"єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт.
Зберігання та видалення відходів здійснюється у місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки..., ліміти і умови їх зберігання.
Визначені для зберігання та видалення відходів місця повинні використовуватися лище для заявлених на них дозволів.
З"ясовано з пояснень сторін і письмових доказів ( актів перевірок від 18.06.2013 р. і 01.10.2013 року дотримання природоохоронного законодавства Секуньською сільською радою; припису № 000129; постановами від 21.06.2013 р. і 01.10.2013 р. держекоінспекції про накладення адмінстягнення за невиконання припису;письмовими поясненнями сільського голови та землевпорядника про невиконання приписів; квитанціями про сплату штрафів) судом з"ясовано таке.
У ході перевірок дотримання природоохоронного законодавства сільську раду зобов"язано оформити правовстановлюючі документи про право на користування земельною ділянкою під сміттєзвалищем в урочищі "Гориці"; погодити паспорт місць видалення відходів та вести їх облік. Строк виконання був до 18.09.2013 року і 15.12.2013 р. Повторною перевіркою від 01.10.2013р. виявлено факт їх неусунення. За що відповідач двічі притягався до адмінвідповідальності.
Наведене свідчить ,що позивач вичерпав законні заходи впливу на суб"єкта владних повноважень у позасудовому порядку і змушений використати право на захист інтересів держави в судовому порядку.
Як встановлено судом, урочище "Гориці" знаходиться відповідно в межах Секуньської сільської ради, яка в межах своєї компетенції вирішує питання щодо виготовлення технічної документації із землеустрою. Чого не виконано.
Ст. 19 Конституції передбачено, що органи державної влади..., їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, позов підставний.
З відповідача підлягає стягненню судовий збір до бюджету - 73.08 грв.
Керуючись ст.11,71, 161-162 КАС України, ст. 19 Конституції, ст.ст. 26, 33 Закону України " Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 року ( з посл.змін.) N 280/97-ВР , ст.ст.17,21,33 ЗУ "Про відходи"від 5 березня 1998 року ( з посл.змін.) N 187/98-ВР
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Зобов"язати Секуньську сільську раду Старовижівського району Волинської області:
1)винести на розгляд сесії сільської ради проект рішення про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою на земельну ділянку під сміттєзвалищем в урочищі "Гориці";
2) отримати спеціальний паспорт на видалення твердих побутових відходів;
3)отримати дозвіл на розміщення та ліміти відходів на 2014-й рік;
4)запровадити ведення первинного обліку відходів за формою 1-ВТ.
Стягнути з Секуньської сільської ради Старовижівського району Волинської області
судовий збір у сумі 73.08 грв. до бюджету (р/р 31218206700376, Ід. код 37626821 Держбюджет Старовижівський район ГУ ДКСУ у Волинській області).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення, якщо протягом цього часу не поступить апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старовижівський райсуд.
Суддя:Л. О. Кошелюк