Рішення № 39520540, 24.06.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
24.06.2014
Номер справи
916/279/14
Номер документу
39520540
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"24" червня 2014 р.Справа № 916/279/14

За позовом: Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області

До відповідача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2

Третя особа: Управління Держземагентства у Біляївському районі Одеської області

Про внесення змін до договору оренди землі

Головуючий суддя Рога Н.В.

Суддя Гуляк Г.І.

Суддя Погребна К.Ф.

Представники:

Від прокуратури: Доброжан Н.І. - згідно посвідчення № 010038 від 17.10.2012р.,

Незовибатько О.В. - згідно посвідчення № 014637 від 16.01.2013р.

Щербань Г.Д. - згідно посвідчення №013415 від 03.12.2012р.

Від позивача Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області: Колісніченко П.В. - згідно довіреності № 1 від 10.02.2014р.

Від відповідача: ОСОБА_7 - згідно довіреності від 03.02.2014р.

Від третьої особи: не з'явився.

В засіданні брали участь:

Від прокуратури: Щербань Г.Д. - згідно посвідчення №013415 від 03.12.2012р.

Від позивача Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області: Колісніченко П.В. - згідно довіреності № 1 від 10.02.2014р.

Від відповідача: ОСОБА_7 - згідно довіреності від 03.02.2014р.

Від третьої особи: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ: Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області звернувся до господарського суду Одеської області із позовом до Фізичної особи-підприємця (далі - ФОП) ОСОБА_2, за участю третьої особи Управління Держземагентства у Біляївському районі Одеської області , про внесення змін до Договору оренди землі від 14.02.2007р., укладеного між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 та Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області на земельну ділянку площею 0,23733 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, для розміщення центру будівництва, дизайну та естетики на 49 років, зареєстрованого у Біляївському районному відділі Одеської регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 04.07.516.00001 від 16.02.2007р. а саме: викласти п. 8 у наступній редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 48 531 грн. 28 коп. в рік".

Позивач позов підтримує, наполягає на його задоволенні.

Відповідач проти позову заперечує з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Держземагентства у Біляївському районі Одеської області, позов прокурора підтримує, наполягає на його задоволенні. Згідно заяви, яка надійшла до господарського суду Одеської області від 17.02.2014р., третя особа просить суд розглянути справу за відсутності її представника , за наявними у справі документами.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокуратури, суд встановив:

Рішенням Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 16.11.2006р. №114/Р-V-V "Про надання земельної ділянки в оренду" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 для розміщення центру будівництва, дизайну та естетики на території Августівської сільської ради в АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 4 Рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 16.11.2006р. №114/Р-V-V "Про надання земельної ділянки в оренду" встановлено орендну плату у розмірі 10% від грошової оцінки земельної ділянки в рік. Орендна плата повинна вноситись у вигляді 1/12 в місяць, щомісячно.

14 лютого 2007р. між Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області (Орендодавець) та ФОП ОСОБА_2 (Орендар) був укладений Договір оренди землі, згідно якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі запасу житлової та громадської забудови Августівської сільської ради, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Договір зареєстрований у Біляївському районному відділі Одеської регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 04.07.516.00001 від 16.02.2007р. Договір укладено на 49 років.

Відповідно до п. 4 Договору нормативно грошова оцінка земельної ділянки станом на 14 лютого 2007 р. становить 25 287 грн. 19 коп.

Згідно п. 8 Договору орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 2 528 грн. 72 коп. в рік. Після завершення будівництва центру переглянути розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати за неї згідно чинного законодавства.

Відповідно до п. 9 Договору обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюються з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Згідно п. 10 Договору орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати на р/р ВДК у Біляївському районі Одеської області № 33219815700114 в банку УДК в Одеській області, МФО 828011, код платежів 13050500 не пізніше 15 числа поточного місяця.

Відповідно до п. 11 Договору розмір орендної плати переглядається один раз у два роки у разі: - зміни умов господарювання, передбачених договором; - зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; - погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; - інших випадках, передбачених законом.

Рішенням Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 26.11.2009р. №650/Р-ХХХVІІ-V "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Августівської сільської ради" введено в дію нормативно грошову оцінку земель населених пунктів Августівської сільської ради, затверджену пунктом 1 цього рішення з 01.01.2010р. Відповідно до п. 4 зазначеного рішення ради вирішено до 01.02.2010р. провести згідно з чинним законодавством перерахування орендної плати та внести відповідні зміни до договорів оренди землі розділ "Орендна плата" за земельні ділянки, які раніше були надані в оренду суб'єктам підприємницької діяльності.

Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області зазначає, що згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 25.04.2013р. №6-6-10/2111 нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 2370 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, землекористувачем якої є ОСОБА_2, становить 485 312 грн. 83 коп.

На підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 25.04.2013р зроблено новий розрахунок розміру орендної плати за користування ФОП ОСОБА_2 орендованою земельною ділянкою, яка склала 48 531 грн. 28 коп. на рік.

Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області зазначає, що згідно ст.15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією із істотних умов договору оренди землі. Згідно ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

За приписами ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

За таких обставин, Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області вважає, що внесення змін щодо розміру орендної плати у договір оренди земельної ділянки у зв'язку із проведенням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідає, як вимогам чинного законодавства, так і умовам Договору оренди земельної ділянки від 14 лютого 2007р. між Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області та ФОП ОСОБА_2.

Крім того, Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області зазначає, що відповідно до п. 2.18 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" (із змінами та доповненнями) вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього. Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору.

Відповідно до п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" (із змінами та доповненнями) у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Згідно зі статтею 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Представник позивача в судовому засіданні повністю підтримує позов Біляївського

міжрайонного прокурора Одеської області.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що рішенням Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 26.11.2009р. №650/Р-ХХХVІІ-V "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Августівської сільської ради" затверджено лише нову нормативно-грошову оцінку землі, а не новий розмір земельного податку.

Крім того, відповідач зазначає, що сторони дійшли до взаємної згоди щодо розміру орендної плати та підстав для її перегляду, серед яких такої підстави, як затвердження рішенням орендодавця нової нормативної грошової оцінки земель та/або нових ставок з орендної плати не передбачено.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

За таких обставин, відповідач вважає , що жодною нормою законодавства не передбачено безумовних підстав внесення змін до істотних умов договору оренди землі шляхом затвердження рішенням орендодавця нової нормативної грошової оцінки земель та/або нових ставок з орендної плати.

Розглянувши матеріали справи, суд доходить до такого висновку:

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на Прокуратуру України покладається представництво інтересів громадян або держави в суді у випадках, визначених законом. Зазначене конституційне положення знайшло своє відображення в ст. 5 Закону України "Про прокуратуру", де зазначено, що прокуратура виконує функцію представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб. Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави. Представництво інтересів громадянина або держави здійснюється прокурором також на підставі заподіяння громадянину або державі шкоди внаслідок вчинення кримінального правопорушення чи іншого суспільно небезпечного діяння, передбаченого законом про кримінальну відповідальність.

Ч.1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, в якій визначено підстави порушення справ у господарському суді, відносить до таких підстав позовні заяви прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Відповідно до положень ч. 3 цієї статті прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Як зазначено в п. 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 р. N 3-рп/99 (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді), поняття "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", що міститься в частині другій статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України, означає орган, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави. Відповідно до п. 2 резолютивної частини зазначеного Рішення Конституційного Суду України під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", зазначеним у частині другій ст. 2 Арбітражного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Виходячи з матеріалів справи, на думку суду, заступник Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора правомірно звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави в особі Білгород-Дністровської міської ради .

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, 14 лютого 2007р. між Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області (Орендодавець) та ФОП ОСОБА_2 (Орендар) був укладений Договір оренди землі, згідно якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі запасу житлової та громадської забудови Августівської сільської ради, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Договір зареєстрований у Біляїському районному відділі Одеської регіональнїо філії ДП "ЦДЗК", про що у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 04.07.516.00001 від 16.02.2007р. Договір укладено на 49 років.

Відповідно до п. 4 Договору нормативно грошова оцінка земельної ділянки станом на 14 лютого 2007 р. становить 25 287 грн. 19 коп.

Згідно п. 8 Договору орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 2 528 грн. 72 коп. в рік. Після завершення будівництва центру переглянути розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати за неї згідно чинного законодавства.

Відповідно до п. 11 Договору розмір орендної плати переглядається один раз у два роки у разі: - зміни умов господарювання, передбачених договором; - зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; - погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; - інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Тобто договір - це домовленість, що свідчить про волевиявлення сторін та узгодження їхніх дій. Він є інститутом добровільного виконання зобов'язань для отримання результату, задля якого його укладено, і якого намагаються досягти сторони шляхом вчинення певних дій.

Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов .

За таких обставин, між сторонами за Договором виникли правовідносини щодо користування зазначеною у Договорі земельною ділянкою, які, у першу чергу, регулюються умовами Договору, нормами земельного законодавства, а також загальними нормами матеріального права.

Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією із істотних умов договору оренди землі. Згідно ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Відповідно до ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень , визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до

виконання на відповідній території.

Згідно з п.п. 34, 35 ч. 1 ст. 26 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами , що є у власності відповідних територіальних громад. Так, рішенням Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 26.11.2009р. №650/Р-ХХХVІІ-V "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Августівської сільської ради" введено в дію нормативно грошову оцінку земель населених пунктів Августівської сільської ради, затверджену пунктом 1 цього рішення з 01.01.2010р. Відповідно до п. 4 зазначеного рішення ради вирішено до 01.02.2010р. провести згідно з чинним законодавством перерахування орендної плати та внести відповідні зміни до договорів оренди землі розділ "Орендна плата" за земельні ділянки, які раніше були надані в оренду суб'єктам підприємницької діяльності.

Таким чином, нормативно грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Такої правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема у постанові від 20.08.2013р. у справі №5009/3430/12.

Статтями 5, 20 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 25.04.2013р. №6-6-10/2111 нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 2370 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, землекористувачем якої є ОСОБА_2, становить 485 312 грн. 83 коп. На підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 25.04.2013р зроблено новий розрахунок розміру орендної плати за користування ФОП ОСОБА_2 орендованою земельною ділянкою, яка склала 48 531 грн. 28 коп. на рік.

Колегія суддів погоджується з даним розрахунком, за яким застосовано коефіцієнт 10%, адже, відповідно до п. 4 Рішення Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області від 16.11.2006р. №114/Р-V-V "Про надання земельної ділянки в оренду" встановлено орендну плату у розмірі 10% від грошової оцінки земельної ділянки в рік.

Згідно із ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.

Отже, нормами чинного законодавства передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати , а орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Таким чином, суд доходить до висновку про наявність правових підстав для внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині встановлення нового розміру орендної плати з урахуванням нової нормативної грошової оцінки.

Слід також зауважити, що Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002 р. № 15-рп/2002 (справа про досудове врегулювання спорів) визначено, що положення ч. 2 ст. 124 Конституції України (254к/96-ВР) стосовно поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими

актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.

Обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.

Отже, надсилання орендарю пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обов'язком орендодавця, тому недотримання вимог ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє заінтересовану особу права звернутися до суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору (аналогічну правову позицію висловлено Верховним судом України у постанові від 20.11.2012р. у справі №28/5005/640/2012).

За таких обставин, позовна заява Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області є обґрунтованою, підтверджена матеріалами справи та підлягає задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Позовну заяву Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Августівської сільської ради Біляївського району Одеської області задовольнити повністю.

2. Внести зміни до Договору оренди землі від 14.02.2007р., укладеного між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 та Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області, зареєстрованого у Біляївському районному відділі Одеської регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 04.07.516.00001 від 16.02.2007р.

3. Викласти п. 8 Договору оренди землі від 14.02.2007р., укладеного між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 та Августівською сільською радою Біляївського району Одеської області , на земельну ділянку площею 0,23733 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, що надана у користування для розміщення центру будівництва, дизайну та естетики на 49 років, зареєстрованого у Біляївському районному відділі Одеської регіональної філії ДП "ЦДЗК", про що у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 04.07.516.00001 від 16.02.2007р., у наступній редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 48 531 грн. 28 коп. в рік".

4. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (67633, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області

03499997) судовий збір у розмірі 1 218 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 01 липня 2014р.

Головуючий суддя Рога Н. В.

Суддя Гуляк Г.І.

Суддя Погребна К.Ф.